Premium liiga 16. vooru mängupäevaks Tallinna Sportland Arenale sõitnud Paide Linnameeskond tegi mängus Nõmme Kalju vastu vaid ühe eksimuse, pidi selle järel palli väravast korjama ning valitses seejärel ülejäänud mängu üpris ühemõtteliselt. Ohtratest raske tööga loodud väravavõimalustest aga ei suudetud realiseerida ainsatki ning nõnda tuli Kaljule järjekordselt loovutada olulised liigapunktid. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Juba üheksandal minutil said kodufännid Sportland Arenal rõkata, kui Kristjan Pelt karistusalas palli klaarides selle vastu Yusifi pead lõi. Sealt põrkas pall täpselt ette Kaspar Paurile, kes tulistas pikemalt mõtlemata madalalt alumise väravanurga suunas. Ootamatult tulnud pealelöögiks ei olnud ka Mihkel Aksalu valmis ning Kalju asus kohtumist 1:0 juhtima.

Mõni minut hiljem tardus staadion vaikuses: Herol langes rinnust kinni hoides kunstmurule pikali. Õnneks ei kaotanud mängumees kordagi teadvust ning aidati mõne minuti pärast kiirabiautosse. Haiglas tehti Herolile kõikvõimalikud uuringud, ent ühtki tervisehäda tal, tänu taevale, ei tuvastatud. Saabuva koondisepausiga kaasnev puhkus kulub nüüd taastumisel marjaks ära.

Paide mängurütm oli ehmatava intsidendi järel arusaadavalt häiritud, kuid end koguti kiiresti ning poolaja teine pool kuulus täielikult Linnameeskonnale. Hästi esines Dominique Simon, kelle suurepärase pommlöögi Marko Meerits reaktsioonitõrjega nurjas. Varem oli Simon Meeritsa reflekse testinud ka hea pealöögiga. Poolaja lõpus avanes suurepärane võimalus Karl Möölil, kes tulistas peale trahviala tagant, ent Kalju kaitsjast väikese rikošeti võtnud pall lendas väravaposti.

Teine poolaeg kuulus täielikult Paidele, kes ründas nii positisiooniliselt kui vastuatakkidest. Omad võimalused avanesid nii Yusifil, Deabeasel kui Robi Saarmal, ent taas jäid ette kas väravaraamid või suurepärase mängu teinud Kalju puurilukk Meerits. Väljaku teises otsas tegi samavõrra head tööd Mihkel Aksalu, kes anulleeris Kalju ründaja Aleksandr Volkovi kaks läbijooksu tagajärjel sündinud rünnakut.

90. minuti järel antud lisaminutite täitudes kõlas lõpuvile ning Linnameeskonnal tuli tunnistada Nõmme meeskonna minimaalset paremust. Järgmiseks kohtumiseks jookseb Paide sats murule alles 18. juunil, kui koondisepausi järel võõrustatakse kodusel linnastaadionil FC Kuressaaret.

Oma eurosarjavastase ning esimese mängupaiga, kodus või võõrsil, saab Paide Linnameeskond teada 14. juunil, kui loositakse Euroopa konverentsiliiga esimese kvalifikatsiooniringi võitluspaarid. Euromängude avaring mängitakse 7. ja 14. juulil.