Premium liiga 13. vooru kohtumises A. Le Coq Arenal, kus Tallinna FCI Levadia võõrustas Paide Linnameeskonda, oli õhus suure mängu vibratsioone. Sellele kohaselt sai näha jõulist mängu, vähe väravavõimalusi, lõpptulemuse otsustas üksainuke eksimus ning võõrustajad pääsesid raske 1:0 võiduga. FOTO: Jana Pipar (EJL).

Kohtumine algas Paide poolse initsiatiiviga, üsna kiiresti ehitasid Linnameeskonna mehed ärevaid momente värava all, kui Ragnar Klavani pealöök vihises väravast napilt mööda. Kümnendal minutil juhtus sama Kaimar Saagiga, tema ülepuusalöök tuli healt positsioonilt, ent lendas taevasse.

Paide surve jätkus, ent häid momente ei realiseerinud Karl Mööl ega Siim Luts. Mängupilt võrdsustus seejärel mõnevõrra ning ka Levadia võttis üles reide Linnameeskonna väljakupoolele, kuid tulu ei tõusnud neistki. 28. minutil aga pääses Levadia brasiillasest ründaja Liliu paarikümnelt meetrilt pehmelt löögile. Kõik näis olevat kontrolli all, ent pealtnäha lihtsat palli püüdnud Mihkel Aksalu käte vahelt pääses mänguvahend pakku ning lipsas läbi ta jalgade värava alumisse nurka. Värav ei millestki ning Levadia asus 1:0 juhtima. Pärast ootamatut väravat vajus Paide kollektiivsesse šokki ning ülejäänud poolaja vältel rünnakuind rauges ja domineerivaks pooleks said võõrustajad.

Poolajal tegi Paide vahetuse, kui Ragnar Klavanit asendas Kristjan Pelt. Mängupilt sellest suurt ei muutunud, Paide alustas teist kolmveerandtundi sarnaselt esimesele ning oli intisiatiivikamaks pooleks ja Levadia kaitses tihedalt ning kompaktselt. Juba esimesel poolajal reageeris Levadia meeskond ja pink igale kohtuniku viga tähistanud vilele ülima emotsionaalsusega ning teine poolaeg tõi sarnast kütet aina juurde: detsibellid kerkisid ning paaril korral tuli kohtunikel käed käiku lasta, et emotsioonide küüsi langenud mehi lahutada.

66. minuti paiku ehitasid vahetusest sekkunud värsked ründejalad, Deabeas ja Ebrima Singhateh suurepärase võimaluse viigivärava löömiseks, kui Karl Andre Vallner  Deabeas’e pealelöögi puterdas, ent suutis oma apsaka ise siluda, kui Singhatehi jätkulöögi jalaga tõrjus.

Aksalul ei olnud teisel poolajal olulisel määral sekkumiseks põhjust, ent Paide rünnakud suutis Levadia tagasi lüüa kuni lõpuni. Viimasel minutil ja üleajal sai näha, miks võõrustajate halastamatu kohtunike töötlemise stiil nii platsil kui selle kõrval ja ka mängude vahelisel ajal on efektiivne ja miks teisedki klubid võiksid säärasest stiilist õppust võtta, et edukad olla. Mänguminutite täistiksumisel, 90. minuti ringis niitis Vallner ilmselgelt trahvialast väljas olles rohmakalt jalust maha Singhatehi, kes oli temast mööda murdmas. Kohtuniku vile kõlas küll kohe, ent … Kaart, mis tõusis, ei olnud mitte punane, vaid kollane. Soccernet.ee kirjelduse kohaselt põhjendanud peakohtunik Karl Koppel seda sellega, et Singhatehi liikumise suund oli väravast eemale, ent telekorduste põhjal on selge, et vett see põhjendus ei pea. Vallner pääses.

Neli minutit hiljem pääses järgminegi Levadia mees: Rasmus Peetson rammis selgelt sisse Robi Saarmale, ent karistuslööki ei järgnenud. Mängu kokkuvõtteks jääb siiski fakt, et Levadia realiseeris ühe võimaluse ühest, Paide paljudest mitte ühtki ning järjekordne minimaalne kaotus valitsevale meistrile sai kibedaks tõsiasjaks, millega tuleb leppida.

Järgmises voorus, kolmapäeval 18. mail kell 17.30 läheb Linnameeskond hooaja esimeses koduses murumängus vastamisi Narva Transiga. Kohtumine kannab ajaloolist märki, sest mängu külastab oma Järvamaa visiidi raames Eesti Vabariigi president Alar Karis. Pizzakioski toetusel peetava mängupäeva info leiab Facebookist.