Kodune kõrgliiga on jõudnud 14. vooruni ning juba homme, kolmapäeval etendub Paide linnastaadionil lahing, mis läheb igas mõttes ajalukku juba enne, kui on kõlanud kohtumise avavile. Vastamisi lähevad Paide Linnameeskond ja piirilinna klubi Narva Trans ning matšile lisab ajaloolise pitseri tõsiasi, et seda tunnistab tribüünilt Eesti Vabariigi president Alar Karis isiklikult. FOTO: Liisi Troska (EJL)

Murdejoon kahe klubi omavahelistes võitlustes jookseb nelja aasta taguses ajas, 2018. aastas, mil neljast liigavoorust kolmes võidutses piirilinn ja vaid ühes Eestimaa süda. Kui tolle hooaja esimese piigiristamise võitis Narva 1:0 ja järgmise 2:0, siis kolmandas jäi peale Paide tagajärjega 2:1. Neljandas, septembrikuus peetud voorus aga löödi järvalased põrandale: koduväljakul tuli Transilt vastu võtta 2:5 kaotus, sealjuures oli Paide läinud kohtumist Paide legendi Tarmo “Karu” Neemelo väravast juba viiendal minutil juhtima. Järgnes sügisesele ajale kohane lehtede langemine, Narva lõi 20 minutiga kolm, siis mängu lõpufaasis veel kaks ning eelviimasel minutil realiseeritud penalti jäi Paidele nõnda väga nõrgaks lohutuseks.

Tolles mälestus- või siis hoopiski unustamisväärses kohtumises olid järvalaste eest Neemelo kõrval veel platsil säärased nimed nagu Pavel Dõmov, Märten Pajunurm, Michael Lilander ja mitmed teised mehed, kes täna Eesti jalgpallis teistes klubides rassimas. Hooaja lõpetuseks kindlustas Paide endale viienda koha Premium liiga lõpptabelis, korrates nõnda oma tolle ajani parimat, 2013. aasta tabelikohta.

Täielik faasinihe kahe meeskonna omavahelises mängusaldos leidis aga aset juba järgmisel hooajal. 2019. aastal loovutas Paide Transile vaid ühe mängu viigipunkti, alistades ta kolmes ülejäänus ühesuguse, 1:0 skooriga. 2020. aastal, esimesel koroonahooajal mängiti vaid kolm omavahelist kohtumist ning neist võitis Paide kaks. Mullu mängiti taas neli täisringi ning järvalased ei andnud piirilinlastele enam ainsatki punkti, kõigis mängudes võeti võidud ning kolmes mängus peksti Narva puur südametäiega täis: skoorid vastavalt  5:1, 1:0, 4:0 ja 5:1.

Tänavu on vastamisi mindud korra. Premium liiga esimese ringi mäng väga kehva kvaliteediga Fama staadionil oli Paidele väga raske, ent Kaimar Saagi ja Kristofer Pihti väravatest võetud 2:1 võit sõna otseses mõttes kangutati Narva lõvi hammaste vahelt välja.

Narva käsi ei ole tänavu käinud hästi. Peetud on 12 mängu, millest võidetud vaid neli, sealjuures alustati aastat ometi hästi, kui järjest võeti Tallinna Legioni ja FC Kuressaare skalbid Premium liigas ning edeneti 2:0 võiduga Tammeka üle ka karikasarja poolfinaali. Sealtmaalt aga ei ole Trans liigavõitu enam maitsta saanud: alates 16. aprillil Paidele kaotamisest on tänaseni püsitud võiduta koguni kuues järjestikuses voorus, mis tähistab Soccernet.ee andmetel Transi senise negatiivse rekordi kordamist. Kibeda kirsina muretordil kaotas Trans möödunud nädalavahetusel ka võimaluse eurokoha poole püüelda, sest tulises poolfinaalmatšis Nõmme Kaljuga tuli hiiulastele 0:1 alla vanduda. Just nemad tulevad 21. mail aset leidval klubijalgpalli pidupäeval Paide Linnameeskonna vastaseks Evald Tipneri karika finaalmängus.

Niisiis on kolmapäeva eel murekohti vastasel palju, ent omast, kihutavast mõtete rongist pole prii ka Linnameeskond. Kuidas säilitada kolmapäeval liigat mängides värskus laupäevaseks karikafinaaliks? Keda mängu panna, kuidas roteerida, milline taktika valida? Kas tähtsam on liigapunktide lisa või saab neilt võtta lõivu, et kindlustada Tipneri karikas ja eurokoht? Paide treeneritestaabil on ees seismas aasta tähtsaimad ja otsustavamad päevad.

Just seetõttu, hea sõber, on sind ja sinu sõpru, südant ja käsi vaja juba sel kolmapäeval, 18. mail kell 17.30 Paide linnastaadionil, kus Pizzakioski mängupäeval läheme Transiga kokku. Pizzakiosk on pannud välja tohutu hulga auhindu, nii maitsvaid kui materiaalseid. Üheskoos Vabariigi presidendiga, kes saadab mehed väljakule ning jääb seejärel tribüünilt koos rahvaga mängu vaatama, korraldame vahva ja meeldejääva päeva. Tule staadionile, Paide nimel!

FACEBOOKI EVENT: https://www.facebook.com/events/813855046260436