Premium liiga 34. vooru kohtumine Sportland Arenal viis vastamisi Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonna. Mäng algas Paidele totaalse šokiga, kui juba viiendaks minutiks end 0:2 kaotusseisust leiti. FOTO: Katariina Peetson (EJL).

Mängitud oli 108 sekundit, kui Robi Saarma tagasisööt Ebrima Jarjule langes Promise Davidi saagiks, kes palli Jarjust kerge vaevaga mööda suunas. Vaid kolm minutit hiljem ebaõnnestus keskväljal Dominique Simon, kelle söödueksimuse järel David teist korda Jarjuga silmitsi pääses ning taas täpne oli.

Draamat jätkus, sest neli minutit pärast kaheväravalisse kaotusseisu jäämist virutas Karl Mööl Robi Saarma antud nurgalöögi järel palli 25 meetrilt Kalju värava ristnurka ning vähendas vahe minimaalseks. Seda vaid seitsmeks minutiks, sest 16. minutil realiseeris Alex Matthias Tamm penalti, mille tekitas Mööl, kes Davidi karistusalas maha sikutas.

Poolajapausile mindi seega Paide 1:3 kaotusseisus ning šokk oli suur. Riietusruumist aga väljus hoopis teistsugune Paide, kes haaras Kalju madala kaitsebloki vastu mänguinitsiatiivi täielikult endale ega andnud seda kuni lõpuni Kaljule tagasi. 39. minutil suskas Simon väravasse palli, mis viiekasti saginas meeste vahele takerdus. Viigini ent oli veel minna.

Kalju langetas liinid ülikompaktseks ning 4-5-1 formatsiooniga hoiti Paide, kes küll domineeris mängu täielikult, väravast ohutus kauguses. Muudatuse tõid mängu Oskar Hõim ja Daniel Luts, kelle sekkumine elavdas keskväljal mängu oluliselt ning väsinud Kalju kaitsjad hakkasid eksima.

Kui paistis juba, et võõrustajad suudavadki võidupunktidest kinni hoida, sai Andre Frolovi söödust teisel üleminutil siiski jala valgeks Bubacarr Tambedou, kes ei tabanud palli küll kõige mugavamalt, ent suutis siiski Paidele viigipunkti päästa.

Jätkuvas pronksiheitluses võib see osutuda ääretult oluliseks, sest päeva eelmises mängus oli Tallinna Kalev saanud 2:0 jagu Harju Laagrist, kerkis Paidega võrdsetele punktidele ning nügis Linnameeskonna tänu omavaheliste mängude paremuseelisele neljandaks.

Paide järgmise vooru mäng viib mehed Narva, kus laupäeval mängitakse sealse Transi vastu. Kolmapäeval aga üritab Pärnu Vaprus end pronksirongil hoida, kui sõidetakse külla FCI Levadiale, kes eelmises voorus Kaljule kaotamisega liidrikoha käest mängis.

Kahest viimasest voorust (Narva Transi ja FCI Levadia vastu) vajab Paide medalite kindlaks haaramiseks kaht võitu. Tõsi, võib piisata ka vähemast, ent siis asub mängu kombinatoorika, sest matemaatiliselt on pronksiheitluses lisaks Paidele ja Kalevile ka Kalju ja Pärnu Vaprus.

Kohtumise tipphetked

Kohtumise protokoll

31. oktoobril kell 19.45 Sportland Arenal

Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond 3:3 (3:2)
2., 5. Promise David, 16. pen. Alex Matthias Tamm – 9. Karl Mööl, 39. Dominique Simon, 90+2. Bubacarr Tambedou

Väravasöödud: 2. x, 5. Alex Matthias Tamm, 16. Promise David – 9. x, 39. Gerdo Juhkam, 90+2. Andre Frolov
Hoiatused: 10. Igor Subbotin, 50. Nikita Komissarov, 51. Promise David, 88. Nikita Ivanov, 89. Artjom Artjunin (abitreener), 90+2. Argo Arbeiter (spordidirektor) – 15. Karl Mööl, 22. Joseph Saliste, 61. Gerdo Juhkam
Mänguolud: +8, pilves vihmane ilm, kunstmuru heas seisukorras