Premium liiga 26. vooru eel avanes Premium liiga turniiritabelis intrigeeriv vaatepilt, kus kolme punkti sisse mahtusid kohad kolmandast kaheksandani. Koondisepausi eelne mänguvoor tähistas seega pronksiheitluse asumist finišisirgele ning Paide Linnameeskonnal õnnestus start hooaja viimasele ponnistusele hiilgavalt: koduväljakul seljatati Nõmme Kalju 2:0. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine algas Paide poolt pisut konarlikult ning juba esimestel minutitel said Kalju mängijad Ebrima Jarju valmisolekut Linnameeskonna väravasuul mitmel moel proovida. 11. minutil aga röövis Herol keskväljal palli otse Kalju mehe jalalt ning kavala lükkega saatis ta Thomas Agyepongi vastaste värava poole jooksu. Agyepong ei jäänud vastutõttavat väravavahti ootama ning andis juba trahviala joonelt tuld. Löök oli täpne ning pall lendas Kalju väravavahile püüdmatult värava alumisse nurka. Agyepongile esimene tabamus Paide särgis ning Linnameeskonnale 1:0 juhtseis!

Järelejäänud poolaeg kulges võrdsete heitlusena ning väga väheste arvestatavate väravavõimalustega.

Teisel poolajal tuli Kalju platsile väga agressiivselt ning surus Linnameeskonna mängijad üsna tihedalt kaitsesse. Asi paranes alles 59. minutil, kui platsile tulid Sergei Mošnikov ja Paidesse naasnud Bubacarr Tambedou. Viimasel ei läinud kaua, kui ta juba keerutas karistusalas Kalju kaitsjaid ning sai healt positsioonilt tugevasti löögile. Selle ürituse Kalju puurilukk siiski tõrjus.

Kalju surve jätkus, ent Paide nihkus vahetuste toel tasapisi pressi alt välja ning otsis oma võimalust vastu nõelamiseks. 71. minutil see ka tuli, kui Sergei Mošnikov tõi palli Kalju trahvikasti ning jätkas selle sealt lühikese sööduga hästi avanenud Karl Möölile. Too võttis palli esimese puutega omaks ning tegi teisega pehme pealelöögi, milleks Kalju väravavaht valmis ei olnud: pall veeres tagumise posti kõrvale ning Paide läks 2:0 juhtima.

Mängida oli veel palju ning innukalt kehvast seisust väljapääsu otsinud Kalju proovis järelejäänud minutite jooksul Ebrima Jarjut veel kõikvõimalikul moel proovile panna, ent Gambia mängumees tõi ära kõik, mis värava poole lendas. Parim võimalus eduseis kolmeväravaliseks teha avanes teisel Gambia mehel, Tambedoul, kelle hea soolo järel sooritatud pealelöök aga nõrgaks jäi ning Kalju väravavahile raskusi ei valmistanud.

Lõpuvile kõlades said staadionile kogunenud 417 pealtvaatajat tunnistada Paide meeste rahulolu suurest mängust võetud magusa võidu üle. Turniiritabelis tõusis Paide nüüd neljandaks, samadel punktidel kolmandat kohta hoidev Pärnu Vaprus jääb Paidest ette vaid tänu omavaheliste mängude hetkel kehtivale paremusele.

Koondisepausi ajal saavad mehed väikese puhkuse ning naasevad mõne päeva pärast treeningutele, et 27. voorus 16. septembril A. Le Coq Arenal eelviimase mänguringi viimases kohtumises Tallinna FCI Levadiaga vastamisi minna.

Hooaja lõpuni on jäänud vaid kümme kohtumist.