Premium liiga 2022. aasta hooaja lõppvaatus läheneb. Eeloleval pühapäeval läheb Linnameeskond kodusel kunstmurustaadionil vastamisi Nõmme Kaljuga, kellega peetava mängu tulemusest sõltub tänavune lõplik tabelikoht ning ühes sellega tulevase aasta eurokoha saatus. Kahest viimasest voorust on Paide saanud vastandlikud tulemused ning pühapäevase matši eel on õhk pingest paks. FOTO: Liisi Troska (EJL).

33. vooru kohtumises Tallinna FCI Levadiaga mängis Paide ründavat ning agressiivset jalgpalli. Kohtumise intisiatiiv käis vaheldumisi Levadia ja Paide käes ning mängupildi järgi oli selge, et mängu saatust kiirete väravatega ei otsustata.

51. minutil viis Mechini Gomis pärast keskväljal palli võitmist Linnameeskonna juhtima, kui tõstis palli efektselt üle Levadia väravast välja jooksnud Karl Andre Vallneri. Teise poolaja teine pool kuulus ent Levadiale ning surve alla jäänud Linnameeskond lubas vastasel Liliu väravast 74. minutil viigistada.

Viimane sõna jäi siiski Paidele, sest esimesel üleminutil murdis paremalt äärelt läbi Edgar Tur, kelle tsenderdus värava ette oli terav ja täpne. Sellele suurepäraselt avanenud Kristofer Piht rammis palli kaitsjate vahelt väravasse ning Paide sai 2:1 võidu. Et samas voorus viigistas Nõmme Kalju võõrsil Narva Transiga 0:0, haaras Linnameeskond taas trumbid pronksiheitluses.

Järgmises mänguvoorus tuli taas A. Le Coq Arena murule joosta, sest vastaseks oli tänavuse meistritiitli juba paari nädala eest kindlustanud Tallinna FC Flora. Nõmme Kalju oli vooru eelmisel mängupäeval alistanud 1:0 Tallinna Legioni, mis tähendas, et virtuaalses tabelis kerkis ta uuesti ühepunktilise eduga Paide ette kolmandale kohale.

Linnameeskond mängis Flora vastu targa ja hingestatud, ent äärmiselt kinnise mängu, kus väravavõimalusi nappis. Meistrid ei võtnud riske ning olid pannud rõhku kaitseliinis asjade korras hoidmisele. Paide vastas samaga, mitmel korral sekkus otsustavalt väravasuul seisnud Ebrima Jarju. Teisel pool väljakut pidi sama tegema Karl-Romet Nõmm, kellel tuli muu hulgas tõrjuda Foday Darboe pommlöök, mis oli värava ristnurka lendamas. Poolvõimalusi tekkis veel ka Robi Saarmal ning Kaimar Saagil, ent enamat neist luua ei suudetud.

74. minutil sai Flora siiski oma tahtmise, kui markeerimisvea järel jäi Paide värava ees valveta Markus Poom, kellele pall õnnelikult jalale põrkas. Paidel oli veel lõpuminutitel suurepärane võimalus viigipunkt võtta, ent Abdul Razak Yusifil jäi meistrite värava ees tähelepanuta vabal positsioonil söötu oodanud Kristofer Piht. Yusifi pealelöök aga jäi pehmeks ning lendas lõpuks üle otsajoone.

Nii minnakse hooaja eelviimasele kohtumisele Paide kunstmurustaadionil Nõmme Kalju vastu teadmises: võit Kalju üle on ülioluline, sest annab viimaseks vooruks, kus Kalju mängib Tallinna Kaleviga ning Linnameeskond võõrsil Tartu Tammekaga, Paidele kahepunktilise eduseisu. See tähendab mõistagi, et kumbki pronksmedalit sooviv meeskond endale viimases voorus libastumist lubada ei saa.

Et kõik muu oluline on Premium liigas otsustatud, on Paides peetav 35. vooru kohtumine Premium liiga tänavuse hooaja võimsaks lõppakordiks. Kohtumine kunstmurustaadionil saab avavile pühapäeval 6. novembril kell 17.15 ning kodupubliku toetus meeskonnale on mõõtmatult oluline. Ootame kõiki kaasa elama. NB! Kunstmurustaadionil ootab teid kevadel valminud enam kui 400 kohaga ning varikatusega mugav tribüün, mis tähendab, et tingimused pealtvaatajatele on muutunud kordades mõnusamaks!

Kohtumise poolajapausil peetakse maha Arctic Finland House hooaja publikumängu superfinaal, mille tulemusel leiab uue omaniku torusaun Uno.