Premium liiga hooaja eelviimase vooru kohtumise eel Paides, kus Linnameeskond läks vastamisi Nõmme Kaljuga, pakkus jalgpallisõpradele ohtralt kõneainet juba nädalaid enne avavilet. Matš kunstmurustaadionil poolehoidjate ootusi ei petnud: väljakul rullus lahti hooaja üks marulisemaid lahinguid. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Linnameeskond pani nõmmekatele avavilest alates peale armutu pressi ning juba paari minuti pärast kolistas Robi Saarma Kalju väravaposti. Vasturünnakul saatis Henri Järvelaid Paide väravaesiselt läbi ohtliku söödu, ent seda polnud keegi ründamas. Mõni minut hiljem tulistas Kaimar Saag lähilöögist palli värava küljevõrku. Proovida said veel paljud väljakuperemehed, Paide lõi ohtralt poolvõimalusi ning pääses ka löögile, ent raamilööke nappis ning ka Nõmme väravasuul seisnud Henri Perk oli tasemel. Poolajapausiks väravaid ei löödud, ehkki veel viimasel minutil avanes suurepärane võimalus Kaimar Saagile, kelle pealöök õnnestunud kombinatsiooni järel üle värava lendas.

Teine poolaeg algas esimesega sarnases rütmis, ent seejärel hakkas Kalju minuthaaval end mängu sisse pressima ning pallivaldamine võrdsustus. 53. minutil lõi Robi Saarma vasakult äärel rünnakule tulles palli Kalju väravasse, ent kohtunikud tuvastasid väravaolukorras Kaimar Saagi käepuute trahvialas ning värav tühistati. Kalju sai sellest mõnevõrra indu juurde, ent Paide puurisuud valvanud Ebrima Jarjut aga tõsiselt proovile panna ei suudetud.

Just Jarju oli see, kes 75. minutil Kalju ebaõnnestunud nurgalöögi järel palli kiirelt käega keskväljale Karl Möölile mängis. Mööl võttis kiiruse üles ning leidis vasakult rünnakule tõusnud Heroli. Too sai palli jalga, tegi seejärel pausi ning söötis siis palli kaitsjate vahel läbi, kaljukate poolt tähelepanuta jäetud Robi Saarmale, kes madala terava palli tagumise väravaposti poole saatis. Perk lasi selle käte alt läbi ning Paide läks 1:0 juhtima. Otse kaitseväeteenistuse metsalaagrist mängule saabunud Saarmale oli tegemist hooaja 16. tabamusega, millega hoiab kõrgliiga väravaküttide pingereas kindlalt teist kohta.

Herolil avanes paar minutit hiljem suurepärane võimalus kodumeeskonna eduseis duubeldada, ent Perk suutis tema karistusala tagant tehtud löögi tõrjuda.

Mängu lõpuhetkedel külvas Kalju paaril korral segadust ja ohtu Linnameeskonna väravaesisel, ent kaitsjad klaarisid tekkinud olukorrad kindlalt.

Teenitud võidupunktide toel tõusis Linnameeskond Nõmme Kaljust liigatabelis enne viimase vooru mängu kahe punktiga mööda. See tähendab, et hooaja lõppmängus piisab Paidele Tartu Tammeka vastu viigist, et kindlustada kolmandat hooaega järjest medalikoht Premium liigas, tänavu siis taas pronksine.

Kohtumine Tartus algab laupäeval 12. novembril kell 14. Paidest sõidavad Tartusse ja tagasi tasuta fännibussid, mis väljuvad 11.50 PAMTi eest. Tasuta fännibussile registreerimiseks palume endast teada anda telefonil 5888 8188.