Premium liiga esimese mängude ringi lõpetas esindusmeeskond kodusel kunstmurustaadionil, kus võõrustati valitsevat meistrit Tallinna FC Florat. Hästi alanud mängust tuli lõpuks vastu võtta 1:3 kaotus. Duubelmeeskond alistus esmaspäeval aga 0:5 Tabasalule. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Esindusmeeskond alustas kohtumist Flora vastu meeldiva teravusega, hoides avaminutitel külalised surve all. Tasahilju sai küll Flora mängu sisse, ent võrdne mäng püsis. Rünnakulained vaheldusid mõlemal väljakupoolel ning paari korral tuli Mihkel Aksalul ka otsustavalt sekkuda, samas kui teises väljaku otsas jäid head võimalused napilt kasutamata Kaimar Saagil ning Robi Saarmal.

40. minutil aga realiseeris Konstantin Vassiljev penalti, mille põhjustamise käega mänguga VAR-ruumis toimetanud kohtunikud tähele panid. Pärast pikka pausi ning väljakukohtuniku VAR-ekraani juures käimist 11-meetri karistuslöök ka määrati.

Vaid paar minutit hiljem eksis Linnameeskond rängalt kaitses, mille tagajärjel Henrik Ojamaa vasakult äärelt vabalt löögile pääses ning palli postipõrkest teist korda Paide väravasse saatis.

Teisel poolajal alustas Paide agressiivselt ning mäng püsis taas võrdne. 72. minutil lõi vahetusest hästi sekkunud Herol järjekordse pika rünnaku lõpetuseks trahvikasti tagant peale, pall tabas floraka kätt ning kohtuniku otsus oli kiire tulema: penalti! Lööki sooritama asunud Robi Saarma ei eksinud ning vähendas vahe ühele väravale.

Kaotusseisu minimaalseks kahandanud Linnameeskond jahtis seejärel ka innukalt viigiväravat, ent Flora karistas kõik mängu pannud Paide kõrgele tõstetud liini julge tegutsemise ära. 80. minutil realiseeris Rauno Alliku Flora kiire vasturünnaku ning viis Flora uuesti kahega ette. 1:3 tulemusega kohtumine 496 silmapaari ees ka lõppes. Kohtumist jääb tumestama Gerdo Juhkami põlvevigastus, mis Linnameeskonna niigi räsitud kaitseliini olukorra veelgi hapramaks muudab.

Esindusmeeskond tuleb uuesti väljakul kolmapäeval, kui kell 19 minnakse Sportland Arenal järjekordses raskes tippmängu vastamisi FCI Levadiaga.

Esmaspäeval 1. mail peetud Esiliiga 10. vooru kohtumises alistus Linnameeskonna U21 meeskond koduväljakul 0:5 JK Tabasalule. Hooaja rekordpubliku, 111 pealtvaataja ees peetud kohtumises löödi avavärav juba 14. minutil ning poolajapausile mindi 0:2 kaotusseisus. Teisel poolajal otsustas mängu kaheminutiline ebaõnnestunud periood, kui Tabasalu lõi 60. ja 62. minutil veel kaks. Kohtumise pitseeris vastaste tabamus 83. minutil.

Duubelmeeskonna järgmine kohtumine leiab aset alles 14. mail, mil võõrsil minnakse vastamisi Ida-Virumaa FC Alliance meeskonnaga.