Ragnar Klavan tõmbas Eesti rahvuskoondise särgi viimati selga ligi kaks ja pool aastat tagasi, kui 9. septembril jäädi EM 2020 valikturniiril kodukohtumises Hollandile alla 0:4. Toona Serie A klubis Cagliari Calcio pallinud Klavan teatas seejärel, et keskendub edaspidi klubikarjäärile, ent on valmis koondisele appi tulema, kui tema abi vältimatuks osutub. Nüüd on see hetk käes. FOTO: Liisi Troska (EJL).

“Ei tundunudki, et nii pikk vahe sisse jäi,” muigas Ragnar Klavan 21. märtsil Tartus, vahetult pärast Tartu Tammeka 3:1 alistamist Premium liiga kohtumises. “Kiiresti läheb see aeg.”

Ungari kõrgliigas FC Ujpestis palliv koondise senine kindel põhikeskkaitsja Märten Kuusk sai hiljuti liigamängus tõsise näovigastuse, mis ta nädalateks palliväljakutelt eemale jätab. See tähendab, et Ragnar Klavanil on aeg lunastada oma veksel tulla koondisele appi siis, kui teda väga vajatakse.

Klavan nentis, et on olnud vahepealsel perioodil koondise peatreeneritega alalises ühenduses ning on seetõttu kursis koondise olukorraga ja andnud infot oma tegemiste ja seisukorra kohta. Nüüd langesid kõik asjaolud kokku selliselt, et koondisesärgi uuesti selga tõmbamine osutus hädavajalikuks, aga ka mullu suvel Paide Linnameeskonnaga liitunud Klavani jaoks võimalikuks. “Minu kahe ja poole aasta eest tehtud otsuse taga olid erinevad põhjused,” selgitas rahvusesinduse eest 127 mängu pidanud ja kolm väravat löönud keskkaitsja ning kinnitas, et on nüüd koondisega taasliitumiseks igati valmis.

Äsja jalgpalliliidult uue lepingu teeninud šveitslasest peatreener Thomas Häberli on rahvuskoondise tulemustekõvera selgelt tõusule pööranud. Tema ametiaja sisse mahub nii Soome alistamine maavõistluses ja kaua oodatud Balti turniiri võit kui ka tuumakas viik Walesiga MM valikturniiril.

“Mul on olnud hea meel vaadata, kuidas noored mängijad on minu positsioonidel arenenud ja võtnud vastutuse ning tulnud vahepealsest raskest olukorrast välja. Sellepärast ei olnud mul sees ka tunnet või sügelust, et peaksin kindlasti seal nende asemel olema. Koondist esindada tahan mõistagi alati, aga sel perioodil oli pigem hea näha, et meeskond leidis uue peatreeneri käe all hea energia, mille pealt tulid ka head tulemused.”

Mida oodata ees seisvatest mängudest Küprosega, Klavan spekuleerida ei soovinud. “Olen koondise tasemel rahvusvahelisest jalgpallist nii pikalt eemal olnud ja ei oska sedasi öelda. Praegu on olnud tähtsad Paide mängud, homme (täna – toim.) liitun koondisega ning siirdun tagasi sellele lainele. Siis näeme,” lausus ta.

Eesti koondis mängib Küprosega kodusel A. Le Coq Arenal neljapäeval 24. märtsil kell 19 ning seejärel võõrsil Larnacas 29. märtsil. Neist kahest Rahvuste liiga play-off mängust sõltub, kas Eesti jääb püsima Rahvuste liiga C-divisjoni või langeb viimasele, D-tasandile.

Vaata videot PLMTV kanalist!