Premium liiga kaheksandal mängupäeval Pärnus läks Linnameeskond Robi Saarma hooaja esimesest väravast juba avaminutil juhtima, ent poolajapausile pidid Paide mehed ikkagi minema 1:2 kaotusseisus. Üliraske viigipunkti päästis Paidele Saarma 86. minuti teine tabamus. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine Rehepapi kunstmurustaadionil sai Paide jaoks ideaalilähedase alguse, kui juba avaminutil pääses Robi Saarma võõrustajate kaitseliini eksimuse tõttu väravavaht Ott Nõmmega silmitsi ning saatis külmaverelise löögiga palli üle tema võrku.

Värava järel lubas Linnameeskond aga Vapruse mängu tagasi ning väljakuperemeeste vastus oli kiire tulema. Juba 17. minutil sai Robin Limberg standardolukorra järel peaaegu segamatult peaga löögile ning võrdsustas mänguskoori.

Viigivärava järel intensiivistus Vapruse mäng järjest ning 36. minutil pääses Kristjan Kask Paide kaitseliini eest jooksu ning realiseeris olukorra 2:1 juhtväravaks. Sellelt seisult mindi ka poolajapausile.

Teiseks poolajaks tegi Karel Voolaid Paide ründeliinis vangerduse, tuues Mechini Gomise asemel väljakule Kaimar Saagi. Tema trump ehk palli säilitamine ründekolmandikus hakkas kiiresti tööle ning Paide valitses palliga mängu teisel poolajal pea täismahus, mil Vaprus üritas igal võimalusel nõelata kontrarünnakutega. Nende takistamisega oli Paide ajuti tõsiselt hädas ning pidi mitu neist vea hinnaga peatama.

Teise poolaja teises pooles tõi Voolaid väljakule veelgi ründejõudu ning 86. minutil tõi see tulu, kui rünnaku lõpetuseks suutis Babou Cham trahvialas lootusetuna näivas olukorras palli säilitada ning selle sealt väravasuu esisele tsenderdada. Söödul oli jaol Robi Saarma, kes kõmmutas palli peaga võrku ning tõi viiginumbrid tabloole. Järelejäänud minutite jooksul jahtis Linnameeskond veel raevukalt võiduväravat, ent seda ei leitud.

Üheksandas voorus võõrustab Linnameeskond laupäeval 29. aprillil kell 17.00 kodusel Paide kunstmurustaadionil Tallinna FC Florat, kes lõppenud nädalavahetusel Tallinna derbis FCI Levadiale 0:2 alla jäi.

Peatreeneri kommentaar

Kohtumise protokoll

23. aprillil kell 19.00 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul

Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond 2:2 (2:1)
17. Robin Limberg, 36. Kristjan Kask – 1., 86. Robi Saarma

Väravasöödud: 17. Kevin Aloe, 36. Sander Kapper – 1. Mechini Gomis, 86. Babou Cham
Hoiatused: 61. Hindrek Ojamaa
Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras