Karikapohmelus. See, jalgpallis üldlevinud defintsioon, ohustab kõiki meeskondi, kes hooaja vältel lauahõbedat võitnud, ent peavad end lühikese pausi järel häälestama olulisteks võitlusteks teises võistlussarjas. Paide Linnameeskond, värske Tipneri karika tšempion võttis teisipäeva õhtul kodustaadionil Premium liiga 15. voorus vastu Tartu Tammeka, kellega jäädi ajuti suisa hätta, ent keda võideti lõpuks kindla 3:0 skooriga. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Tibake roteeritud ning teist samapalju eksperimentaalse koosseisuga alustanud Linnameeskond oli mängu alguses aktiivsemaks pooleks ning häälestusmuresid ei paistnud kusagil. Deabeas konksutas ja lõi peale, teeniti nurgalööke ning 16. minutil virutas Ebrima Singhateh Robi Saarma suurepärase eeltöö ja söödu järel Tammekale oma hooaja viienda värava. Kõik tundus kulgevat kaunisti.

Ometi murdis Tammeka poolaja edenedes end üha kindlamalt mängu sisse ning Paide raiskas raskelt kätte võideldud võimalusi. Kui poolajapausile mindigi Linnameeskonna minimaalses eduseisus, siis teise poolaja algus kuulutas juba kurja. Tammeka haaras ajuti intsiatiivi ning korraldas rünnakuid intensiivsusega, mis pani küsima, kas Paide meestel on siiski karikafinaali 120 minutit veel jalgades. Väravasuul seisnud Ebrima Jarjul, kes avapoolajal oli paistnud silma kindla tööga ning kõrgete pallide muretu noppimisega, tekkis oma valdustes tööd üha juurde.

Teise kolmveerandtunni keskpaigas, kui Tammeka ohtlikkus hakkas juba närvesöövaks muutuma, tõi Karel Voolaid platsile Andre Frolovi. Enne seda nihkus rünnakute keskpunkt küll Tammeka väljakupoolele, ent lohakusvead ja kiirustatud tegutsemine kinkis vastastele endiselt palju šansse pahandust teha. 57. minutil kolistas Tammeka juba Paide väravaposte …

Frolovi saabumine aga tõi oodatud rahunemise ning kui platsile tuli ka Kaimar Saag, sai tartlaste jaks otsa. 81. minutil andis Frolov söödu Kaimar Saagi 2:0 väravale ning kolm minutit enne mängu lõppu ka Kevor Palumetsa omale, mis tegi seisuks 3:0. Ülivajalikud kolm punkti tabelis andsid seda suuremat rahulolu, et mängupäeva esimeses kohtumises oli Linnameeskonna karikafinaalivastane ning lähim tabeli ülemise otsa konkurent Nõmme Kalju võõrsil komistanud ja loovutanud Kuressaarele punkte, viigistades nendega 1:1. See ei tähenda muud kui seda, et enne pühapäeval Tallinnas Sportland Arenal peetavat Premium liiga kohtumist Kaljuga teavad Paide mehed: võit Kalju üle tõstab Linnameeskonna koondisepausi eel kolmandale kohale.