Reporter: Rauno Annama

Paide Linnameeskond II teenis Teises liiga 8. voorus hooaja kuuenda võidu, alistades Pärnu Jalgpalliklubi 2:0. Duubelmeeskond on 19 punktiga kolmandal kohal, kahe punktiga jäädakse maha Nõmme Unitedist ja Keila Jalgpalliklubist.

Kesk-Eestis kohtusid kaks esiviisikusse kuuluvat meeskonda, kui Paide võõrustas külla tulnud Pärnut. Väljakuperemeeste poolelt pani juba neljandal minutil Marten Saarlas vastaste puuriluku proovile, kuid pall tuhises napilt raamidest mööda. Pärnakate kaitsja eksimuse järel tulistas Rauno Rikberg karistusalas löögi teele, kuid kuna see oli keskele suunatud, ei valmistanud see Pärnu puurilukule probleeme. Enne veerandtunni möödumist tekitasid ka külalised ohtliku momendi, kui Risto Kauniste otsajoone juurest palli väravaesisele andis, kus kaaslane siiski löögile ei suutnud saada.

20. minutil mängiti suurepärase sööduga Kauniste üks-ühele, kuid Raiko Mets hiilgas hea tõrjega. Pall jäi ründajale, kes mängis kaitsjast end mööda ning Metsaga taas silmitsi pääsedes sekkus väravavaht otsustavalt ja suutis jalaga palli tõrjuda. Ei möödunud palju aega, kuniks taas külalised rünnakul olid ning Mets trahvikastist oli sunnitud välja tulema, et pall minema klaarida. Kõige tipuks fikseeriti olukorras külalistele suluseis ning sellega ärev moment lõppes. Ohtlikumad momendid olid külalistel ning kiirrünnakul sai vabalt positsioonilt löögile Aleksander Algo. Mets küll hakkas vastase suunas liikuma, kuid järgnenud löök saadeti raamidest täiesti mööda ning hea šanss oli sellega luhatud.

36. minutil edestas Kauniste kaitsjaid ning oli värava suunas lidumas. Rene Puhke suutis ründajale järgi jõuda ning lõi palli tolle jalalt minema. Ohtlik moment oli ka teisel pool väljakut tekkimas pärast kehva tagasisöötu. Sel momendil tormas Pärnu puurilukk kastist välja ning lõi palli ette ära. 41. minutil jäi Puhke olukorda hiljaks ning tegi vea Kauniste vastu, pärast mida teenis kohtunikult mängu esimese hoiatuskaardi.

Pausilt naastes oli olukord sama, mõlemad üritasid, kuid külalistel olid siiski paremad momendid juhtima minemiseks. 65. minutil anti paremalt äärelt pass ning Algo vajutas kolmelt meetrilt esimese puutega üle. Järgmisel minutil patustas taaskordselt Ervin Kõll ning teenis korduva rikkumise eest kollase kaardi. 81. minutil tegi Saarlas otsajoone juures vastasele uut ja vana, mille järel mängis ka vastu liikunud väravavahist mööda ning kõige lõpuks lõi palli külmavereliselt võrku – 1:0! Avavärava järgselt kasutas külaliste #20 ebatsensuurseid väljendeid kohtuniku suunas ning teenis sellega rumala punase kaardi.

82. minutil mängiti Saarlas üks-ühele, kus enesekindlalt madala palli võrku pani ja mängu sisuliselt ära otsustas. Pärnu enam lõpuminutitel ohtlikuks ei kujunenud ning lõpuvile tähistas rasket võitu kodumeeskonnale. Tänu võidule tõusis Paide Pärnust ühe punktiga ette. Järgmisel nädalal võtab Pärnu kodus vastu Tallinna Forza ning Paide peab 22. mail kell 17:00 Türi linnastaadionil maha Järvamaa derby Türil sealse Ganvixiga.

Paide Linnameeskond II: Raiko Mets, Rasmus Provornikov (Marek Tiik), Andre Mägi, Romet Köhler, Mario Saunpere, Rene Puhke, Ervin Kõll, Eerik Reinsoo, Ander Ott Valge (Margus Pahtma), Marten Saarlas, Rauno Rikberg (Konstantin Kotivnenko).