Möödunud nädalavahetusel pidasid nii Linnameeskonna esindus- kui duubelmeeskond järjekordsed Taliturniiri mängud, kus mõlema vastaseks oli FCI Levadia. Kui esindusmeeskond viigistas mängu 1:1, siis U21 võistkonnal tuli Levadia järelkasvult vastu võtta minimaalne 0:1 kaotus. FOTO: Katariina Peetson (EJL)

A-turniiril ehk esindusvõistkonna mängul algas kohtumine aktiivselt ning FCI Levadia ülikõrge pressinguga. Esimese surveperioodi üle elanud Paide sai mängu kenasti sisse ning 35. minutil kasutas Robi Saarma ära Levadia eksimuse, kui Paide tagaliinist tulnud söödule hästi avanes ning sai palli segamatult Levadia kaitseliini ja väravavahi ebakõla tagajärjel trahvialast välja sööstnud Karl Andre Vallneri selja taha tõsta. 1:0.

Levadia sai viigivärava kätte juba teise poolaja teisel minutil, kui vasakult äärelt sisse murdnud Daniel Lutsu takistamisega hätta jäädi. Lutsu madal terav löök oli täpne ning seisuks sai 1:1.

Tervikuna üpris võrdses taktis kulgenud mängu teise poolaja teisel poolel oli Paide üritavamaks pooleks, ent skoori teha enam ei suudetud ning nõnda sai Linnameeskond käimasoleva hooaja ettevalmistusperioodi treeningmängude saldosse võidu ja kahe kaotuse kõrvale kirja ka viigi.

Karel Voolaid tõdes, et oli hea tempoga mäng ning meeskonna tegutsemisega jäi ta suures plaanis rahule.  Teatud mängijaid hoidis peatreener aga eelseisva kohtumise tarbeks Soomes. “RFS-i ja Seinäjoki vastu mängisid mehed pikemaid minuteid, mõned said kirja täismängu. Täna tõime olude sunnil ka nooremaid mängijaid sisse. Meil on mõned vigastused, päris ideaalkoosseis ei olnud,” kõneles ta Soccernet.ee-le antud intervjuus.

Esindusmeeskonna järgmine kontrollmäng leiab aset juba teisipäeval 7. veebruaril, mil sõidetakse külla Espoo Honkale. Kohtumine peetakse Espoo Esport Arenal, avavile kõlab kell 14.20.

3. veebruaril kell 18.00 EJL jalgpallihallis

Talinna FCI Levadia – Paide Linnameeskond 1:1 (0:1)
47. Daniel Luts – 35. Robi Saarma

Hoiatused: 30. Til Mavretic, 65. Curro Torres, 70. Rasmus Peetson, 89. Felipe Felicio – 30. Karl Mööl, 53. Andre Frolov
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Dmitri Vinogradov ja Silver Suup

Levadia: Karl Andre Vallner (46. Oliver Ani), Ilja Markovskõi (22. Edgar Tur), Vukašin Latinovic (46. Rasmus Peetson), Bourama Fomba (46. Heitor Marinho Dos Santos), Michael Schjönning-Larsen (46. Casper Nicolas Lugtmeijer), Til Mavretic (46. Nikita Vassiljev), Mihkel Ainsalu (46. Artur Sakarias), Aleksandr Zakarljuka (46. Henri Välja), Ernest Agyiri (46. Murad Velijev), Ioan Yakovlev (46. Daniel Luts), Henri Käblik (46. Felipe Felicio).
Varus: Heitor Marinho Dos Santos, Casper Nicolas Lugtmeijer, Henri Välja, Murad Velijev, Felipe Felicio, Rasmus Peetson, Nikita Vassiljev, Edgar Tur, Daniel Luts, Artur Sakarias, Oliver Ani.

Paide: Mihkel Aksalu, Hindrek Ojamaa (46. Siim Aer), Gerdo Juhkam, Dehninio Muringen (46. Kristjan Pelt), Oliver Niit, Silver Alex Kelder (46. Oskar Hõim), Andre Frolov (61. Foday Darboe), Karl Mööl, Mechini Gomis (46. Kaimar Saag), Robi Saarma (61. Vinny Loic Nkwinga), Sten Jakob Viidas (46. Sergei Mošnikov).
Varus: Mattias Sapp, Siim Aer, Kristjan Pelt, Foday Darboe, Oskar Hõim, Sergei Mošnikov, Vinny Loic Nkwinga, Kaimar Saag.

Paide Linnameeskond 1:1 FCI Levadia | VÄRAVAD

Duubelmeeskonna treener Kalmer Klettenberg: peame parandama kaitsetööd, ettevalmistust segab lumi ja jää

Samal nädalavahetusel pidas oma kolmanda kohtumise taliturniiril ka Paide Linnameeskonna U21 meeskond. Järelkasvuvõistkonna peatreener Kalmer Klettenberg tõdes 50. minuti penaltist FCI Levadia U21-le 0:1 kaotatud mängu järel, et üldjoontes võrdses mängus sai otsustavaks rumal kaitseviga karistusalas, ent ta näeb ruumi ka ründemängu parandamiseks.

“Meil oli häid võimalusi, samavõrra oli neid Levadial, ” rääkis Klettenberg. “Väravasuul oli meil olude sunnil noor Sten Markus Viibur, kellele see oli nii kõrgel tasemel üldse esimene kohtumine, ent ta hoidis meeskonda heade tõrjetega mitut puhku vee peal. Ka penalti ära võtmisest ei jäänud tal palju puudu.”

Klettenbergi sõnul oli meeskonnal esimeseks poolajaks konkreetsed eesmärgid ja ülesanded. “Ei saa öelda, et kõik oleks läinud nii, nagu pidi. Rünnakul olime teravad, teenisime karistuslööke ja nurgalööke, olime viimasel kolmandikul ohtlikud, ent realiseerida seda ohtu ei suutnud. Kohati läks mäng päris tooreks, Levadia tegi kaitses üsna palju vigu ja meil ei toiminud kaitses asjad nii, nagu pidanuks.”

Teise poolaja alguses kingiti vastastele kerge penalti, mille Alaksei Tšernjakov realiseeris. “Meil oli vibra sees, eksisime lihtsates olukordades, ühest sellisest tekitasime ka penalti,” lausus Kalmer Klettenberg. Pärast vastaste väravat aga saime mängu sisse, haarasime initsiatiivi ning Levadia hakkas mängima rohkem vasturünnakutele. Saime tuhhi üles, sundisime Levadiat eksima, ent nii-öelda turmtuld neile peale panna siiski ei suutnud. On veel asju, mida timmida.”

Ettevalmistusperioodist üldisemalt rääkides tõdes treener, et suures plaanis on ta asjade senise kulgemisega rahul, ent ajuti kipub muret tegema ilmastik, mis ei luba Paides kunstmurustaadionil treenida. “Mõnikord on väljak lumine või jäine, peame üsna tihti saalitrennidega piirduma. Kindlasti ei ole see olukord normaalne ja jätab see duubelmeeskonna Paide grupile hooaja algust pidades oma jälje, sest enamik konkurentidest saab treenida sisehallides ning ka meie Tallinna duubligrupp saab treenida kvaliteetsetes tingimustes,” kõneles ta. “Tehtud tööga olen aga suures plaanis rahul. Meeskond on tubli, natuke parem võiks olla ehk kohalkäimise distsipliin, aga mõnikord on ühel ja teisel kooliga seotud asjad ajada, eks me sellega peame arvestama ja hakkama saama.”

Kalmer Klettenbergi ja Meelis Rooba eesmärgiks on panna duubelmeeskond treenima ja mängima esindusmeeskonnaga võimalikult sarnaselt. “On asju, mida parandada, kaitsefaasile soovime sel aastal oluliselt rohkem rõhku panna. Selle kallal tegeleme Meelisega keskendunult. Senised halliturniiri mängud on andnud ka kõvasti materjali analüüsimiseks ja parandamist vajavate kohtade leidmiseks.”

Kui Nõmme Unitedile häviti taliturniiri suurelt 0:5, siis Ida-Virumaa FC Alliance alistati 4:1. “Need olid kaks täiesti erinevat mängu,” tõdes Klettenberg. “Tulemus Unitedi mängust seda ehk ei peegelda, aga olime seal mängus sees ja nägime positiivseid asju, lihtsalt United kasutas meie eksimused kõik palju kliinilisemalt ära kui meie nende omad. Teistpidi saime Alliance’i vastu näha, et isegi mängus, kus jäime taha ega suutnud teha parimat esitust, suutsime oma momendid siiski ära kasutada ja võidu võtta. See mäng oli poistele kindlasti oluline ennekõike vaimses aspektis, sest näitas, et suudame konkurentsis olla ning edukalt esineda. Samas said poisid mõlemast mängust tahet ja motivatsiooni juurde. Kaks kontrollmängu on veel jäänud, saame nendega pildi veel paremini ette sellest, mis seisus oleme ja kust king pigistab.”

U21 meeskonda on veel ootamas taliturniiri kohtumised Tallinna FC Flora U21 ja Viimsi JK vastu, vastavalt 12. ja 19. veebruaril.