Paides sündinud ja siin oma jalgpalluriteekonda alustanud legendaarne ründaja Tarmo Neemelo mängib täna oma mängijakarjääri viimase mängu.  448 meistriliiga mänguga 195 väravat löönud Neemelo tegi oma Meistriliiga debüüdi 2000. aastal FC Kuressaare ridades, olles ise 18- aastane. Oma esimese värava lõi ta samal hooajal mängus TVMK-ga, kelle ridades võitis ta 2005. aastal oma esimese Meistritiitli, samal hooajal lõi ta 41 väravat.  Peale edukat hooaega mängis Neemelo aastatel 2006-2009 välismaal, esindades seal nii Rootsi kui Soome klubisid. Naastes kodumaale, aitas ta 2009. aastal FCI Levadia Eesti meistriks, 2012 aastal teenis ta oma kolmanda Eesti meistrikulla Nõmme Kalju ridades.

Tema auhinnakapis on lisaks kolme tiitlivõidu kõrval ka Eesti meistrivõistlustelt 4 hõbedat ja 3 pronksi. Eesti A-koondist on ta esindanud 22 korda. 2006. aastal tunnistati tema 1:1 viigivärav Türgi vastu aasta ilusaima koondisevärava Hõbepalli vääriliseks.

Paide Linnameeskonnaga liitus ründaja 2017. aastal, ning on kahtlemata meeskonnale juurde andud oma mängutarkuse, kvaliteedi ja oskustega.

Tarmo, on Sinu karjääri viimane mäng, kas täna mängule minnes on kuidagi teistsugune tunne ka?
Ikka on teistsugune tunne, ärevus on sees.

Mis ajendas Sind mängijakarjääri otsust vastu võtma ja kas see tuli raskelt?
Olen profimängijana mänginud ligemale 20 aastat ja eks vanus pressib peale. Ükspäev tuleb niikuinii see otsus vastu võtta ning mul on hea meel lõpetada karjäär seal, kus jalgpalliga alustasin – Paides, mängides oma kodulinna eest ja kodupubliku silme all. Otsus tuli ikka raskelt, mõtlemist oli kõvasti.

Milliste emotsioonide ja mõtetega oma pikale karjäärile tagasi vaatad?
Ikka positiivsete mõtetega. Mul on olnud võimalus mängida mitmes Eesti tippklubis, olla 3-kordne Eesti meister erinevate klubide ridades. Sain panna ennast proovile ka välisklubides. Samuti on mul olnud au esindada Eesti rahvuskoondist. Olen rahul ja ei kahetse jalgpalluritee valikut.

Kas jalgpalliga jääd edaspidi seotuks, või teed täieliku kannapöörde?
Tahaks loota, et ikka jään seotuks.

Kuidas vaatad käesolevale hooajale tagasi?
Paide Linnameeskonna miinimumeesmärk sai täidetud, aga olles medalikohale nii lähedal, siis natukene jääb kripeldama ikka. Kuid olen väga- väga rõõmus, et suutsime saavutada nii klubi ajaloo parima tulemuse liigatabelis, kui purustada ka kodumängu pealtvaatajate rekordi.

Millised on Sinu hinnangul olnud meeskonna tipphetked sel hooajal?
Kindlasti jääb eriliselt meelde kodumäng Flora vastu, mis lõppes seisuga 1:1 ning millega purustati ka Paide Linnameeskonna kodumängude publikurekord. Kindlasti oli tipphetk ka hooaja esimene mäng, mil alistasime Nõmme Kalju FC 2:0.

Aga Sinu enda?
Otseselt ei oskagi selle hooaja kohta ühtegi isiklikku tipphetke välja tuua. Loodan, et suutsin anda endast maksimaalse panuse meeskonna heaks.

Kas midagi jääb kripeldama ka?
Kindlasti jääb, näiteks medalita jäämine jääb natukene kripeldama. Samuti jääb kripeldama viimase ringi mäng JK Nõmme Kalju vastu, oleksime pidanud selle kohtumise võitma.

Kerime aega veidi tagasi. Noorena alustasid Sa nii võrk-kui jalgpalli mängimist sisuliselt samal ajal. Kuidas sattusid jalgpallitreeningutele ja millal otsustasid, et just see ala on see, millele soovid 100% pühenduda?
Jalgpallitreeningutele sattusin venna eeskujul. Kui Paide jalgpallitreeningud vahepeal ära kadusid, siis keskendusin ainult võrkpallile. Aga mingi aja möödudes tekkis võimalus liituda Kehtna Jalgpallikooliga ja siis sai valik selgeks.

Milline oli Sinu teekond edasi?
FCF Järvamaa, FC Lelle, Kehtna FC Flora, FC Kuressaare, Muhumaa JK, Pärnu JK Tervis, Tallinna FC TVMK, Helsingborgs IF (Rootsi), GIF Sundsvall (Rootsi), MyPa (Soome), SV Zulte-Waregem (Belgia), Tallinna FC Levadia, Nõmme Kalju, Paide Linnameeskond.

Ander Ott Valge ütles ühes intervjuus, et viimastel aastatel oled just Sina teda kõige enam mõjutanud tänu erinevatele lisatreeningutele ja õpetussõnadele. Kes on  Sind mängijana kõige enam mõjutanud või inspireerinud?
Kõige rohkem on mõjutanud kindlasti esimene treener Viktor Mets. Mängijatest on inspireerinud Brasiilia Ronaldo. Kuna ta oli lemmikmängija, siis ikka jälgisin teda.

Oma senise karjääri jooksul oled mänginud muljetavaldavad 449 mängu, kirja oled saanud 195 tabamust. Milline mäng/värav nendest iial ei unune?
Kõige rohkem jääb meelde 2005. aasta hooaja eelviimane mäng TVMK – FC Flora vahel, kus lõin hooaja 40nda värava, mis kindlustas TVMK-le ka meistritiitli. 2005. aasta hooaeg on ka kõige meeldejäävam, kuna tulin esimest korda Eesti meistriks (TVMK klubiga) ning lõin ka 41 väravat ühe hooaja jooksul.

Milline võidetud trofee on Sulle kõige südamelähedasem?
Kõige südamelähedasemad on nii TVMK kui Nõmme Kalju FC võidetud meistritiitlid, kuna need olid mõlema klubi jaoks esimesed meistritiitlid.

Milline mängumees oled väljakul ja mis on Sinu tugevused?
Enda arvates olen mängulugev mängumees ja tugevuseks pean seda, et oskan väljakul olla õigel ajal õiges kohas.

Mida tähendab Sinu särgil #99?
Esialgu tahtsin numbrit 9, aga see oli juba võetud. Nii et võtsin siis kaks üheksat.

Kolm soovitust noortele mängijale?
Kiiremini, kaugemale, kõrgemale.

Mida soovid Paide fännidele, toetajatele?
Suurimaks sooviks on alati olnud staadionil näha võimalikult palju fänne ja toetajaid. Nii ka sellel laupäeval, et saaks ühiselt Paide edukale hooajale väärika punkti panna.

 

Tarmo Neemelo #99 ründaja

Sünniaeg: 10.02.1982 Paide
Karjäär: esimene klubi: FCF Järvamaa, esimene treener: Viktor Mets

Varasemad klubid: FCF Järvamaa, FC Lelle, Kehtna FC Flora, FC Kuressaare, Muhumaa JK, Pärnu JK Tervis, Tallinna FC TVMK, Helsingborgs IF (Rootsi), GIF Sundsvall (Rootsi), MyPa (Soome), SV Zulte-Waregem (Belgia), Tallinna FC Levadia, Nõmme Kalju

Debüüt Premium liigas: 30.06.2000  (FC Kuressaare – Tallinna FC Levadia 0:4)
Debüüt Paide särgis: 16.03.2018 (Narva-Paide 1:0)
Väravaid Premium liigas: 195
Mänge Premium liigas: 448

Koondisekarjäär

Aastad  Koondis                         M

1998                 Eesti U17            1

1999                Eesti U18            2

2000               Eesti U19            3

2001–2003    Eesti U21            9

2005–2012         Mehed A-koondis            22/1

 

* Intervjuu ilmus 09.11.2019 mängukavas
Oma karjääri viimases mängus sai Neemelo kirja ühe väravasöödu ja värava. Saldo 449 mängu ja 196 väravat.