Noortetreener Veiko Kurimi U10 noortegrupi lapsed osalevad treeningutel koos vanemaga. Treening “Lapselt lapsevanemale ja lapsvanemalt lapsele” eesmärk on tugevdada omavahelist sidet läbi pallitunnetuslike harjutuste.
Treener Kurim: „Lapselt lapsevanemale ja lapsevanemalt lapsele“ treening idee ei ole minu jaoks midagi uut. Olen treeneri karjääri jooksul ennegi praktiseerinud selliseid treeninguid, kuid kuna alustasin uue grupiga, mis koosneb esimese ja teise klassi lastest, siis oli paras aeg see idee jälle kasutusele võtta. Mitte, et selline treening ei sobiks teistele vanustele vaid lihtsalt lapsel parem alustada teatud spordiala treeninguid, kui on kindel ja turvaline tugi trennis kohal. Treeningu ülesehitus on jõukohane kõigile, sest minu jaoks on kõige tähtsam see side, mis lapsel ja lapsevanemal tekib ühiselt pingutades ning üksteist toetades!”
Treeningu jooksul tehakse erinevaid harjutusi palliga/pallita (triblamine, söötmine, palliga/pallita võimlemine jne.), kus esmalt näitab tegevuse ette laps ja seejärel lapsevanem ning seejärel vastupidi. Treeningu lõpu poole tehakse juba koostöö vormis uuesti samu harjutusi ning treening lõpeb alati „väga“ põhimõttelise mänguga ehk siis 1vs1. Olenemata tulemusest on kõik võitnud!
Kõik treeningud viiakse läbi vastavalt riigi poolt kehtestatud nõuetele ja distantsi hoidmisele.