Paide Linnameeskonna U21 võistkond sai esiliiga neljandas voorus kahe võidu järel teise kaotuse, tunnistades võõrsil Viimsi Jalgpalliklubi 4:3 paremust. FOTO: Marit Stepanova (Viljandi JK Tulevik).

Kohtumise esimest pooltundi domineeris täielikult Paide ning vaid kodumeeskonna sitke kaitse ei lubanud skooril suuremaks kasvada kui 2:0. Mängu esimese värava lõi vastaste lohakuse järel 21. minutil Matrix Einer, kes esmalt näppas kasti lähistel palli ja saatis selle kenasti ristnurka.

Neli minutit hiljem pääses Bubacarr Tambedou vastaste väravavahiga silmitsi, Miikael Johann Raassalu tegi hea tõrje, kuid pall põrkas Karl Erich Kaljuvere jalast viimsilaste oma väravasse.

Mida aeg edasi, seda paremini sai Viimsi mängu sisse, Paide pressing keskväljal ei olnud enam tulemuslik ja tagatipuks saadi vaheajale kaasa riietusruumivärav. Eelmise hooaja esiliiga-B parim väravakütt Karl Anton Sõerde mängis üle nii kaitsjad kui väravavaht Ebrima Jarju ja seis oli 2:1.

Teisel poolajal mängupilt muutus, vahetusest sekkunud Paide noored olid tublid, kuid ei suutnud enam mängutempot hoida ning Viimsi haistis võimalust. 58. minutil lõi vahetusmees Ats Joandi nurgalöögi järel peaga 2:2 ning 64. minutil asus Viimsi Rasmus Kallase omavärava järel mängu juhtima.

Kui Juhan Jograf Siimu lähilöök 78. minutil tegi seisuks juba 4:2, näis mäng olevat tehtud. Paide poisid arvasid siiski teisiti ja pakkusid Viimsile mängu lõpus veel kõva lahingu. 81. minutil vähendas Simon Usar Eineri nurgalöögi järel vahe minimaalseks. Kaks minutit hiljem oli hiilgav šanss viigistamiseks vasakul äärel väga hästi tegutsenud Kert Kendarul, kuid tema lähilöök lendas meetrijagu mööda.

Nelja vooru järel on Paide U21 meeskonnal tabelis kuus punkti, mis kümne võistkonna hulgas annab Esiliigas kuuenda koha. Tabel on aga ülitihe, sest liidril Nõmme Unitedil on vaid kaks punkti rohkem. Koondisepausi järel võõrustab meie U21 võistkond 4. aprillil kell 19.00 vooru telemängus Ida-Virumaa FC Alliance’i.