ERILEHT | Paide Linnameeskond koondab abijõud Ukraina sõjapõgenike abistamiseks

ERILEHT | Paide Linnameeskond koondab abijõud Ukraina sõjapõgenike abistamiseks

Olukord Ukrainas halveneb ekstreemses tempos. Vene vägede rünnakud Ukraina linnade ja asulate tsiviilelanikkonna ja -taristu vastu on muutunud argipäevaks, hukkunud rahumeelsete inimeste üha paisuv arv ulatub juba tuhandetesse. Juba enam kui miljon Ukraina inimest on sunnitud oma kodudest lahkuma ning ka põgenike arv kasvab meeletu kiirusega. Esimesed paarkümmend sõja eest pagenud ukrainlast on jõudnud Järvamaale, käesoleval nädalal oodatakse umbes sajakonna põgeniku lisandumist. Ei ole alust arvata, et sõja jalust taanduvate ohvrite vool Eestisse lähiajal peatuks või kahaneks.

Paide Linnameeskond on otsustanud aidata. Oleme asunud koostööle Paide linnavalitsusega, kus on ametis toimekas kriisikomisjon. Kogume klubi mängupäevadel sõjapõgenike majutamiseks ja esmavajaduste katmiseks annetusi. Klubis on moodustatud töörühm, kes tegeleb sellega, et Järvamaale saabuvatel Ukraina sõjast traumeeritud lastel oleks võimalik elada normaalset elu, treenida, mängida, külastada jalgpallimänge ning osaleda erinevatel üritustel.

Mida saad sina, hea Paide Linnameeskonna sõber, fänn ja toetaja veel teha? Võimalusi on mitmeid.

Jaga, jaga, jaga infot!

Jaga oma sõpradega sotsiaalmeedias nii seda lehekülge, kui ka Paide linnavalitsuse poolt koostatud ukrainakeelset infolehekülge, mille leiad siit.

Anneta asju

NB! Paide annetuspunktid hetkel asju vastu ei võta!
Linna avalike suhete peaspetsialist Maarit Nõmm selgutas, et nad on saanud nii palju abi, et hetkel on kõike piisavalt. “Küll saab jätkuvalt annetada toidukaupu Selveri annetuskärusse,” lisas ta. 

Paide linnas asuvad asjade kogumispunktid Paide Muusika- ja Teatrimajas ning Järvamaa Keskraamatukogus, lisaks kõikides maaraamatukogudes. Too ainult uusi / kasutamata asju.

Mida saab annetada: mähkmed, pesuseebid, hügieenitarbed, hambaharjad, hambapastad, šampoonid, kasutamata tekid-padjad, voodipesu, saunalinad, plaastrid, mänguasjad, värvipliiatsid, joonistusplokid, legod, värviraamatud ja koolikotid. Samuti on oodatud mitteriknev toidukaup ja beebitoidud.

Aaver (Rüütli 10) võtab põgenike abistamiseks vastu sinu kasutuseta seisma jäänud arvutitehnika (arvutid, sülearvutid, monitorid) ja printerid.

Vaata asjade annetamise kohta lähemalt Paide linnavalitsuse kodulehelt: https://paide.kovtp.ee/aitame-ukrainat

Vajatakse ajutiste ööbimiskohtade püstitamiseks madratseid ja/või voodeid! Kui sul on midagi pakkuda, võta asjaosalistega ühendust telefonil 53 49 4224 või e-posti aadressil paide@paide.ee. Transporditakse vajadusel ise.

Hakka vabatahtlikuks

Kui oskad ukraina keelt või soovid panustada vabatahtlike töötundidega, võta ühendust e-maili aadressil paide@paide.ee.

Teata abivajajast

Kui märkad näiteks Ukraina numbrimärgiga sõidukeid, võõraid ja segaduses inimesi, kirjuta sellest aadressile paide@paide.ee või helista 38 38 600 E-R kl 8-17, muudel aegadel telefonil 51 46 043.

Paku tööd

Kohalik omavalitsus kogub infot võimaluste kohta pakkuda ukrainlastele kiiresti tööd. Vabadest ametikohtadest anna samuti märku aadressile paide@paide.ee.

Ka Töötukassa on avanud veebikeskkonna tööpakkumiste ja tööotsijate vahendamiseks.

Paku majutust

Järvamaa kohalikud omavalitsused kaardistavad võimalusi Ukraina inimeste majutamiseks Paide linnas. Paide linnal on juba kaardistatud ruumid, kuhu inimesi majutada, kuid kui soovid samuti aidata ning sul on pakkuda tuba, korter või mõni muu vaba pind, mida saaksid vajadusel anda sõjapõgenikele kasutada, anna sellest teada aadressile paide@paide.ee.

Anneta raha

Kuhu saad teha rahalise annetuse Ukraina toetuseks?

Annetused tsiviilelanikele

MTÜ Ukraina Kultuurikeskus, MTÜ Mondo ja MTÜ Eesti Pagulasabi koguvad rahalisi annetusi pangalinkide ja annetusliinidega. Raha otstarve võib ühenduste teatel ajas muutuda – annetused suunatakse sinna, kus seda parasjagu kõige rohkem vaja on.

MTÜ Eesti Pagulasabi arvelduskonto: EE791010220258852223

MTÜ Mondo arvelduskonto: EE491010220099409013

MTÜ Ukraina Kultuurikeskus arvelduskonto: EE401010220229090221

MTÜ Eesti Punane Rist arvelduskonto: EE742200001180001436.

Annetused Ukraina sõjaväele

Ukraina keskpank avas annetuskonto Ukraina relvajõududele.

Saaja: National Bank of Ukraine

Saaja konto (IBAN): DE05504000005040040066

BIC kood: NBUAUAUX

Selgitus: for crediting account 47330992708

Lisaks keskpangale kogub annetusi Ukraina abiorganisatsioon Povernõs Zõvõm (Naase Elusalt).

Annetused Ukraina päästjatele

Eesti päästeliit kogub päästevahenditeks annetusi ja vormistab tellimuse ise.

Päästeliidu arvelduskonto: EE547700771002741382

Selgitus: «Ukraina».