Paide Linnameeskonna kolmemänguline lahingretk tabelitippude omavaheliste mängude seerias sai kolmapäeval linnastaadionil kirja oma teise episoodi, kui võõrustati valitsevat meistrit Tallinna FCI Levadiat. Ülimalt haaravas ning vaatemängulises matšis oli Linnameeskond selgelt domineerivaks pooleks, kuid väravad jäid löömata mõlemal pool väljakut. FOTO: Katariina Peetson (FCI Levadia).

Paide alustas 257 pealtvaataja silme ees peetud kohtumist näljaselt ja agressiivselt ning surus Levadia oma väljakupoolele, kust noil pikka aega väljapääsu leida ei õnnestunud. Paraku ei õnnestunud järvalastel realiseerida ka oma väravavõimalusi: Robi Saarma ja Kevor Palumetsa pealeöögid ei leidnud teed väravasse. Levadia nõelas igal võimalusel kontratega ning otsis palle kaitseliini taha, sest keskväli oli Linnameeskonna selge kontrolli all. Pinge Paide värava all hoiti harvade rünnakutega siiski üleval. 39. minutil tuli Linnameeskonna väravasuul seisnud Ebrima Jarjul teha hiilgav topelttõrje, et päästa Murad Velijevi rünnaku lõpetuseks tehtud pealelöögid.

Poolaja lõpp kuulus aga taas täielikult Paidele, ent hea eeltöö järel i-le täpi panemine ei õnnestunud, ridamisi lendasid pallid Levadia väravast napilt mööda. Poolajapausile mindi 0:0 tasaseisul.

Teiseks poolajaks oli Levadia end tuntavalt kogunud ning hakkas Paidele märksa otsustavamalt vastu. See peegeldus ka üha jõulisemaks muutuvas mängus, mille tagajärjel hakkas kollaseid kaarte langema mõlemasse leeri, rohkem siiski külaliste omasse. Paide aga ründas endise isuga ning Levadia kaitseliinil oli takitustööga tublisti tegemist. Aktiivne oli Andre Frolov, kes saatis esmalt trahviala tagant madala karistuslöögi napilt postist mööda ning veidi hiljem sundis Karl Andre Vallneri paraadtõrjele, et tuua värava ristnurgast ära tema paarikümnelt meetrilt tehtud pommlöök. Poolaja kõige ohtlikumad olukorrad ehitas ent ikkagi Zakaria Beglarišvili Paide värava all, kui tema karistuslöögist käis pall Jarju valvatava värava põiklatis. Paar minutit hiljem jättis Mark Oliver Roosnupp realiseerimata järjekordse Beglarišvili kauni karistuslöögi.

Kuus minutit enne mängu lõppu teenis Levadia kaitsja Milan Mitrovic teise hoiatuskaardi, ühes sellega punase ja eemaldamise ning Paide pani järelejäänud minutite jooksul veelgi survet peale. Levadia kaitseliin aga töötas hambad ristis ning suutis hoolimata veel päris mängu lõpuhetkedel kriitiliseks paisunud ohtudest oma karistusalas seisu ikkagi nullis hoida. Tavaolukorras igati väärikana käsitletava 0:0 viigi teeninud Paide Linnameeskonna mängijad aga lahkusid lõpuvile järel platsilt hambaid krigistades, sest valdav meeleolu oli: siit saanuks ja tulnuks võtta enamat.

Paide tippmängude seeria kolmas episood leiab aset juba saabuval laupäeval, kui Tallinnas Sportland Arenal minnakse kell 19.30 algavas kohtumises vastamisi kolmapäeval Tallinna FC Floralt kindla 0:2 kaotuse saanud Nõmme Kalju FC-ga. Koduväljakul saab Linnameeskonda näha alles 18. septembril, kui võõrustatakse Tallinna Legioni.