Pronksiheitlus Premium liigas on tihe ning ülipingeline. Paide Linnameeskond kahandas viimatisel mängupäeval aga jõuliselt vahet ainsa allesjäänud konkurendiga tänavuse hooaja kolmandale kohale liigatabelis, Nõmme Kaljuga, kui alistas nõmmekad Premium liiga 27. voorus võõrsil 2:1. Üht mängu varuks omav Paide vähendas nüüd vahe Kaljuga jooksvas tabelis neljale punktile. FOTO: Katariina Peetson (EJL).

Linnameeskond alustas kohtumist teravalt, kui Siim Luts sai karistusalast löögile, ent saatis palli üle värava. Seejärel haaras mänguohjad Kalju ning Paide mäng takerdus täielikult. Võõrustajad surusid oma peale, Linnameeskond langes madalale ning keskväljal tehti palju valesööte ning tehnilist praaki. 24. minutil mängis Kalju väravavaht Marko Meerits pika palli ette, Alex Matthias Tamm võttis selle rinnaga alla ning söötis läbijooksul olnud Aleksandr Volkovile. Tolle terav löök oli tugev ja täpne ning jättis Paide 0:1 kaotusseisu.

Poolaja lõpuosas vangerdas Karel Voolaid positsioonidega keskväljal ning Paide sai oma seni totaalselt tõrkunud mängumasina üha paremini käima. Avapoolajal viigiväravani siiski ei jõutud, hoopis väravasuul seisnud Ebrima Jarjul tuli paaril korral oma oskustepagasi säravamaid osi esitleda, et Kalju pealelöögid tõrjuda.

Teisele poolajale tuli Paide Linnameeskond aga hoopis teise hingamisega ning võttis mänguohjad otsustavalt oma haardesse. 56. minutil mängu sekkunud Sergei Mošnikovi panus väljakul kajastus kohe ka üha teravamas ründemängus ning nüüd tuli juba omakorda Marko Meeritsal näidata otsustavat ning suurepärast tõrjet, et Robi Saarma pealöök, mis näis sajaprotsendilise tabamusena, lati alt ära tuua.

Järgmist Saarma lööki aga Meerits enam päästa ei suutnud. 70. minutil leidis Mošnikov hea sööduga keskväljal vabas tsoonis olnud Saarma, too tõusis kiiresti rünnakule, mängis end karistusalas maha Henri Järvelaiu pealt ning tulistas trahvikasti nurgast terava palli Meeritsa selja taha. 1:1.

Kalju poolt lõi kõigest minut hiljem üliohtlikult teravust vahetult enne Saarma viigiväravat sisse tulnud Maksim Gussev, kelle üksühele olukorra aga Ebrima Jarju fantastilise vastutulekuga nullis ning Paide sedasi vee peal hoidis. Vaid kolme minuti pärast oli taas Jarju see mees, kes Kaljut uuesti ette ei lasknud, kui tõi jalatõrjega väravajoonelt ära Alex Matthias Tamme terava lähilöögi.

Tänu Jarju hea esituse eest näitas 84. minutil taas üles Sergei Mošnikov, kes hoidis  Kalju trahviala ees hästi palli, suunas selle äärelt sisse jooksnud Hindrek Ojamaale ning too omakorda lükkas palli penaltipunkti lähistele, kus vaid neli minutit varem platsile tulnud Bubacarr Tambedou hästi oma jooksu ajastas ning palli siseküljega Nikita Komissarovi selja tagant ja Kalju kaitseliini vahelt Meeritsale püüdmatult võrku vajutas. Paide asus 2:1 juhtima.

Järelejäänud minutite jooksul Kalju enam Paide väravale ohtlikuks ei saanud ning üliväärtusliku kolme punkti toel vähendas Linnameeskond vahe pronksiheitluses Kaljuga neljale punktile, sealjuures on Paidel varuks eurosuvest edasi lükatud mäng Tallinna Legioniga.

Järgmise vooru kohtumise peab Paide Linnameeskond Pärnus, kus 10. septembril kell 19.30 minnakse vastamisi sealse Vaprusega.