Premium liiga 16. mängupäev tähistas debüüti meeskonna uuele treenerile Ivan Stojkovićile ning vastaseks selles mängus oli valitsev meister ja liigatabeli hetkeliider Tallinna FC Flora. Ääretult põnevas mängus, kus domineerimise perioodid vaheldusid ning võimalusi jagus mõlemale meeskonnale, jagati punktid lõpuks pooleks. FOTO: Katariina Peetson (EJL).

Mänguks üles rivistatud Linnameeskonna algkoosseisus oli suur hulk olulisi puudujaid: kollaste kaartide limiidi täitumise tõttu kandis karistust põhikeskkaitsja Gerdo Juhkam, tema partnerid Abdul Yusif ja Dehninio Muringen on kimpus vigastusega nagu ka Hindrek Ojamaa; samuti sai treeningul vigastada Herol Riiberg. Operatsioon ootab ees Kristofer Pihti ning vigastusega on pikemaks ajaks väljas ka Sten Jakob Viidas. Kõige eeltoodu tõtttu pidi näiteks keskkaitses koha sisse võtma sel positsioonil esimest korda mänginud Oskar Hõim. Uus peatreener, kes oli enne mängu saanud meeskonnaga nädal aega töötada, tegi teisigi muudatusi, nii olid näiteks ründeääred omavahel ära vahetanud Siim Luts ja Robi Saarma, kes mängisid vastupidiselt tavalisele vastavalt paremal ja vasakul äärel. Keskväljal toimetas ründeliini all mänguehitaja rollis Sergei Mošnikov, kellele oli antud suur hulk loomingulist vabadust.

Kohtumine algas Paide jaoks hästi ning teravalt. Juba esimesel minutil pääses Mošnikov Flora puuriluku Evert Grünvaldiga silmitsi ning tulistas väravale. Grünvald tõrjus ning tõusis ka suluseisulipp. Veerandtunni möödudes haaras aga Flora mängu täielikult enda kätte ja nõnda püsis see kuni avapoolaja lõpuni.

Teisel poolajale tuli Paide energiliselt ja enesekindlalt ning alates 60. minutist kuni mängu lõpuni oldi teravad, näljased ning mängus sees. Joseph Saliste, Karl Mööl, Siim Luts ja Sergei Mošnikov ehitasid ridamisi ohtlikke rünnakuid, skoori avamise võimalusi jagus nii Sliver Alex Kelderile, Robi Saarmale kui terava nurga alt ohtlikult tulistanud Kaimar Saagile. Mängu lõpuminutitel jäi Flora kaitsjal Markus Seppikul napilt puudu, et võõrustajad standardolukorra järel juhtima viia ning 0:0 viigiseisult mäng ka lõppes. Paidele tugev enesekindluse süst ning Florale suur pettumus, sest jäeti kasutamata võimalus lähima jälitaja Levadiaga turvalist neljapunktilist vahet hoida.

Mängust ülekannet tootnud ETV2 ajakirjanikud valisid kohtumise parimaks 88 minutit mängu sündmustekeerise keskmes olnud Sergei Mošnikovi.

Enne kahenädalast koondisepausi Premium liigas peab Linnameeskond veel ühe kohtumise, kui pühapäeval 11. juunil kell 14.30 minnakse võõrsil vastamisi Harju Laagriga.