Paide Linnanaiskond alustab oma uut tulemist juba eeloleval reedel 19. aprillil, kui teise liiga avamängus võõrustatakse Tallinna FC Flora III naiskonda. Pall pannakse Paide kunstmurustaadionil mängu kell 19.00.

Meie esindusnaiskond mängis viimati teises liigas 2019. aastal, mil peatreeneriks oli Jüri Saar ning toona lõpetati FC Kuressaare ja Pärnu Vapruse järel kolmandal kohal. Seejärel tulid koroona-aastad, võistkond lagunes ning parimad mängijad siirdusid mängima üle Eesti. Mullu saadi uuesti kokku, mängiti treener Kalmer Klettenbergi juhendamisel Rahvaliigas ning tänavuseks hooajaks seatakse juba kõrgemaid sihte.

Seitsmeliikmelises naiste teises liigas on meil kuus konkurenti – Jõhvi Phoenixi ja Narva Transi ühendnaiskond, Jõgeva Wolves, kolm duubelnaiskonda (FCI Levadia, Tartu Tammeka ning Viimsi JK) ning avavooru vastane FC Flora III. Iga vastasega mängitakse kolmel korral, võitja tõuseb esiliigasse ning teise koha omanik saab õiguse võidelda esiliiga koha nimel üleminekumängudel.

Poolteise aasta eest Paide Linnameeskonnas naiste ja tüdrukute jalgpalli koordinaatorina tööle asunud Klettenbergil on kahe hooaja vahelisel perioodil olnud käed-jalad tööd täis. Naiskond on saanud juurde olulisi täiendusi, Paide U16 tüdrukute võistkond mängib tugevas eliitliigas, lisaks on Kalmer olnud seotud ka noortekoondiste tegemistega.

Kui mullu juhendas Klettenberg kõigele eelnevale lisaks koos Meelis Roobaga Paide Linnameeskonna duubelvõistkonda, tehes läbi 36-mängulise esiliiga karusselli, siis tänavusest aastast on tema selge fookus naiste ja tüdrukute jalgpallil ja Järvamaale tugeva jalgpallipüramiidi rajamisel.

Kalmer, juba reedel on esimene mäng, kuidas hooajaks valmis oleme?

Treeningutega alustasime jaanuaris, esialgu harjutasime saalis ja nüüd kevade tuleku järel väljas kunstmurul. Oleme pidanud mitmeid treeningmänge tugevate vastastega ja enne hooaja algust on veel plaanis üks jõuproov poiste vastu, mille järel saab ettevalmistus hooajaks ühele poole.

Kindlasti näen paranemisruumi treeningutel osalemise arvelt, aga eks ilmad lähevad ilusamaks, mängud hakkavad peale ja olen kindel, et see toob positiivse tõuke. Natuke on seganud ka mõned vigastused ja haigused, mistõttu me polegi saanud parimas koosseisus treenida ja mängida, aga eks seda tuleb ette kõigil võistkondadel.

Juurde oleme pannud ka naiskonna taustajõudude osas, mis on meie arengut silmas pidades  väga tähtis ning tagab mängijate parema toonuse ja heaolu. Meie staffiga on liitunud füsioterapeut Leila Ilisson, kes toob võistkonda professionaalsust ja koondisekogemust.

Olen kindel, et kui meie mängijad terveks saavad ning suureneb võistkonna ühtsus, peavad meiega arvestama kõik võistkonnad kogu liigas!

Eelmisel aastal tuli naiskond uuesti kokku. Kas pärast aastat rahvaliigas oli teine liiga loogiliseks sammuks?

Mängisime eelmisel hooajal küll Rahvaliigas, aga oleme koguaeg tahtnud ikkagi põhirõhku 11 versus 11 jalgpallile panna. Rahvaliiga andis ühelt poolt hea võistluskogemuse neile tüdrukutele, kel seda varasemast nappis, kuid samas oli mänge terve hooaja peale ainult seitse. Arusaadavalt ei olnud see Järvamaa parimatele mängijatele piisav väljakutse ja nii mängiti kõrgemal tasemel teistes võistkondades.

Kuna klubil on väga selge nägemus, kuidas viia ka Paide naiskond Eestis tippvõistkondade hulka, oli teise liigasse naasmine kerge otsus. Tegelikult nõudis seda ka Premium liiga litsentseerimisprotsess: meeste kõrgliigaklubil peab olema ka oma naiskond, kes mängib liigatasemel, kõrgemal rahvaliigast. Kaalusime ühel hetkel ka esiliigat, kuid see tundus liiga suur samm – on ju paljudel meie parimatel noortel ees ootamas uus väljakutse U16 Eliitliiga näol.

Anna-Maria Mets on Tartu Tammekast tagasi koduklubi särgis

Räägi palun natuke koosseisust, Järvamaale naasnud tüdrukutest ja uutest põnevatest liitujatest.

Koosseisu osas on meil tõesti väga palju muudatusi, kuigi eelmise hooaja põhituumik on samuti jätkamas. Hea meel on, et pärast nelja aastat Tartu Tammekas on Järvamaale naasnud Anna-Maria Mets.

Meistriliiga kogemust lisavad meile Pärnu Vaprusest Kaja Jaakson ja Teele Vespere, Põlva Lootosest Liisa Lepasaar, Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani ühendvõistkonnast Alina Bilokon, Katarina Põldur, Maria Soll ning Teisi Toomsalu, viimatimainitu on esindanud ka Eesti naiste rahvuskoondist.

Eks loomulikult on meie kokkumäng hetkel üsna olematu, aga selle kallal teeme kõvasti tööd. Meiega on mitmed oma klubi kasvandikud tüdrukute U16 võistkonnast, kelle hulgas on juba olemas mitu potentsiaalselt algkooseisu mängijat. Adele Sofia Berg on hetkel Eesti U17 koondisega turniiril San Marinos. Usun, et meie noortele mõjuvad algav hooaeg, tugevam konkurents ja uued väljakutsed väga hästi!

Adele Sofia Berg on jõudnud juba esindada Eesti U17 koondist, foto: FSGC

Kalmer, millised on hooaja eesmärgid?

Treenerina soovin seda, et mängijad tegutseksid igal mängul naudingu, tahte, positiivsete emotsioonidega ja annaksid endast maksimumi. Seda, et meil tekiks hea ühtsus ja võistkonnatunne ning väljakul mängiksime „üks kõigi, kõik ühe eest“ suhtumisega!

Tahaksin, et mängijad inspireeriks oma tegevustega väljakul meie järelkasvu, et üha rohkem Järvamaa tüdrukuid leiaksid tee meie klubisse ja treeniksid sellise tahtega, et ka ühel heal päeval meie naiskonnas mängida. Meil on põnev kooseis, kes on suuteline ilusat mängu mängima, aga veidi tuleb anda ka aega atra seada. Eesmärk on siiski sügisel rikkalik viljavõtt!

Klubina tahame naiste ja tüdrukute jalgpallis astuda suure sammu edasi. Järgmise kolme aasta plaan on naiskonnaga tõusta meistriliigasse ja mängida seal tulevikus kõige kirkamatele medalitele ja eurokohtadele, sest tippklubina me madalamat eesmärki seada ei saa. Loodame veelgi laiendada kandepinda Järvamaal, kus hetkel meil on treenimas ligi 100 tüdrukut ja meistrivõistlustel osalemas kolm noortevõistkonda.

Kodumängudel ootan treenerina tugevat toetust ja kaasaelamist ka meie fännide poolt. Oleme klubis kokku leppinud, et suvel korraldame mõne kodumängu ka suuremalt ja seda Paide linnastaadionil Premium liiga kodumängu raames.

Fännid, hoidke meie tegemistel silma peal:
http://www.instagram.com/paidelinnanaiskond

Koosseis 2024:

Väravavahid:
1 Eliise POOPUU
98 Karmen GOLDIN

Kaitsjad:
3 Janeli JAANSEN
4 Kaja JAAKSON
5 Maria SOLL
7 Laura-Liisa VAIGURAND
18 Elly PAJU
19 Liisi TROSKA
21 Merlin PALOSON
34 Kerli NÕLVAK

Poolkaitsjad:
10 Keili KADAK
14 Kelly LILLEOJA
15 Grete ADRAT
16 Heleri REBANE
17 Katre KURG
23 Anna Maria METS
25 Elen PRUULI
28 Liisa LEPASAAR
89 Teele VESPERE

Ründajad:
9 Brigitta KRASAVIN
12 Teisi TOOMSALU
31 Katarina PÕLDUR
66 Alina BILOKON

järelkasvuvõistkonna mängijad:
2 Berit BIENE
6 Adele Sofia BERG
8 Paula-Lota TRUMSI
11 Lisette UUS
13 Luna-Mai KLETTENBERG
20 Loviise AIT
22 Joanna LAAS
24 Kertu RAIGLA
69 Roosi GANSEN

Fotod: Liisi Troska