Premium liiga esimene mänguring ehk üheksa mängu ehk veerand hooaega on peetud. Paide Linnameeskond sõitis seks puhuks pühapäeval Saaremaale, et sealse FC Kuressaarega mõõtu võtta. Väga raskeks kujunenud mängus löödi kuue minutiga kogu mängu kõik kolm väravat, võõrustajad sealjuures Paidest paraku ühe rohkem ehk kaks. Koduteele tuli asuda valusa löögina näkku mõjunud 1:2 kaotusega. FOTO: Allan Mehik (FC Kuressaare).

Mängu lõpptulemuse määranud sündmused hakkasid lahti rulluma kohe avavile järel. Paide survestas saarlasi kõrgelt, ent tagalas ei suudetud asju korras hoida, sest juba 11. minutil sai Kuressaare ründaja  Sten Reinkort õnneliku rikošeti tagajärjel palli trahviala nurgas ette ning pani teele kauglöögi, millest pall Mihkel Aksalu selja taha väravanurka lendas. Kuressaare asus mängu juhtima.

Vähem kui kaks minutit hiljem aga Linnameeskond viigistas. Suurte jõududega rünnanud Paide surus pea kogu saarlaste meeskonna oma karistusalasse kokku. Karl Mööli kauni eeltöö tulemusel palli saanud Kristofer Piht lõikas paremalt sisse ning pani värava ette terava ristsöödu, millele teist vooru järjest täpseks osutunud Kaimar Saag pea vahele suskas. 1:1.

Neli minutit hiljem aga eksis saatuslikult Abdul Razak Yusif, kes võttis trahvialas robustselt selja tagant maha tema varjust ootamatult välja astunud Kuressaare ründaja Otto-Robert Lipu. Määratud penaltit läks realiseerima taas Reinkort, kes sellega ka kindlalt hakkama sai. Kuressaare asus uuesti juhtima.

Paide mäng ei sujunud ning ehkki Kristen Lapa saarlaste väravasuul sunniti enne poolajavilet veel mitmel korral otsustavalt sekkuma, ei toiminud Linnameeskonna rünnakute lõpetamine absoluutselt ning järvalaste palliga mängu valdas teatav kramplikkus. Ajuti purjetasid saarlased keskväljalt lubamatult kergesti läbi ja Paide trahvialas valitses kohati suisa segadus. Nii tuli Mihkel Aksalul korra ka pantrihüppega omasid päästa, kui pall Kuressaare karistusalast tehtud käärlöögist väravaposti kõrvale vihisemas oli.

Teisel poolajal domineeris Paide rünnakul ühemõtteliselt, ent ülalkirjeldatud hädad jätkusid. Ka tegi kodumeeskond seda, mida kõige paremini oskab ehk betoneeris oma väravaesise kindlalt. Kristen Lapa pidi küll mõnel korral end välja sirutama ja omasid ka tõrjetega vee peal hoidma, ent suuremat vaeva see talle siiski ei valmistanud. Paide karistuslöögid ja standardolukorrad ei osutunud ohtlikuks ning pealelöögiga lõpetatud rünnakute puhul oli Lapa ülesannete kõrgusel.

Samal ajal hoidis kahe ründajaga mänginud Kuressaare üha ründavat Paidet lakkamatult kikivarvul ning väsitas suurema osa ajast palli vallanud Linnameeskonda kiirete kontrarünnakutega efektiivselt. Ehkki Mihkel Aksalul ei tulnud teisel poolajal kordagi oma võimete paremikku demonstreerida, ei suutnud Paide väljaku teises otsas mängulist ülekaalu kuidagi väravaks vormistada. Nii tuli üheksanda vooru kohtumises vastu võtta hooaja neljas ja senistest kahtlemata kõige valusam kaotus.

Võimalus vigade paranduseks ning meeleolu tõstmiseks avaneb Linnameeskonnal juba saabuval kolmapäeval, kui koduste fännide ees kunstmurustaadionil Pärnu Vaprust võõrustatakse. 27. aprilli kohtumine algab kell 19.30.