Premium liiga 17. voorus tuli Paide Linnameeskonnal koduväljakul viimasel ajal üles näidatud hoo pidurdumist tunnistada. Külla sõitnud saarlaste esinduse FC Kuressaare vastu ei suudetud enamat 1:1 viigist. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Avapoolajal valdas Linnameeskond selgelt enam palli ning lõi rohkem võimalusi, ent värava ees i-le täpi panekuks nappis otsustavust ning külmaverelisi lahendusi trahvialas. Parimad võimalused avanesid Kaimar Saagil, Dominique Simonil ning Siim Lutsul, ent löögid jäid kas ebatäpseks või tassis külalisi nende väravasuul seisnud Magnus Karofeld.

Kui 26. minutil mängust peaverejooksu tõttu lahkuma sunnitud Sten Reinkorti asemel jooksis väljakule Tristan Toomas Teeväli, läks saarlastel vaja vaid üht rünnakut, millele eelnes Linnameeskonna jäme kaitseeksimus. Ragnar Klavani valesööt tagaliinist ei leidnud Kevor Palumetsa, vaid jõudis Teeväljani, kes saatis kerge lennuga kaarpalli trahviala vasakusse nurka, kuhu oli lubamatult üksi unustatud Sander Laht. Teeneka saarlase efektne ühepuutelöök jättis Mihkel Aksalu võimetuks: otse õhust teele saadetud pall maandus Paide värava tagumisse nurka. 0:1 kaotusseisul tuli Paide meestel minna riietusruumi aru pidama.

Kuressaarele igiomaselt tõmmati juhtvärava järel oma karistusalas püsti kollane betoonmüür, mille ette pargiti lisaks sama värvi buss. Paide domineeris kogu teist poolaega absoluutse ühemõttelisusega, lubades saarlastele terve kolmveerandtunni peale kokku vaid paar rünnakut, ent realiseerimine osutus taas järvalaste komistuskiviks. Kaimar Saagi ja Siim Lutsu suurepärased võimalused luhtusid, samuti vahetusest sekkunud Robi Saarma oma, kelle võimas terav pealelöök vihises latipõrkest üle värava.

Kui mängu sekkunud Ebrima Singhateh’ ja tipuründajaks nihkunud Deabeas’e koostöö ei tundunud tõrkuvasse ründemängu esiotsa suurt muutust toovat, siis 75. minutil see siiski juhtus. Joseph Saliste kauni eeltöö järel sai värava ette murdnud Deabeas palli meestesummas omaks võtta ja selle jõuga väravasse suruda. 1:1.

Järelejäänud 15 minuti jooksul rammis ja lõhkus Paide meeleheitlikult saarlaste trahviala, ent kollasest müürist läbi pressida ei õnnestunudki. Mängu viimasel minutil väljakukohtunik Kevin Kaivoja poolt ekslikult Paide kasuks määratud penalti – Alex Sander Liidi käepuude trahvialas, tuleb tunnistada, ei olnud kindlasti penaltit väärt – ei toonud Paide fännidele oodatud lohutust, sest olulist trahvilööki sooritama asunud Robi Saarma põrutas palli vasakust väravapostist selgelt mööda. Kohe kõlas ka lõpuvile, mis tähistas Paide jaoks mõru tõika: kahest tänavusest Premium liiga kohtumisest FC Kuressaare vastu on Linnameeskond tänavu kätte saanud vaid õnnetu punktikese.

Norutamiseks aga kaua aega ei anta. 29. juunil ootab Linnameeskonda ees võõrsilkohtumine Tallinna Legioniga, millele järgneb vaid mõni päev hiljem sõit piirilinna, et mängida Narva Transiga. Nende kahe vooru järel istutakse aga lennukisse, et sõita Gruusiasse, kus ootab 7. juulil ees Euroopa konverentsiliiga esimese kvalifikatsiooniringi avamäng Dinamo Tbilisi vastu.