Premium liiga järelepeetavas mänguvoorus jäi Paide Linnameeskonnal võõrsil alistamata Tallinna Legion, kellega tehti pettumustvalmistav 1:1 viik. See tähendab, et kasutamata jäi võimalus liigatabelis Nõmme Kaljut edestama asuda. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Kohtumine Sportland Arenal algas kolmapäeva õhtul krobeliselt. Legioni noor koosseis suutis kontrollida keskvälja ning suruda Paidele peale “jookse ja viska” mängustiili, mille tõttu liikus mäng vaheldumisi ühe värava alt teise alla.

Kui Legion esiotsa Paide väravat ülemäära ei ohustanud, siis teisalt jättis Linnameeskond kasutamata mitmeid võimalusi: mööda lendasid nii Kaimar Saagi pealöök kui Siim Lutsu madal pealelöök, mis vihises väravapostist mööda. Mõru pill tuli alla neelata Dominique Simonil, kelle vastu trahvialas tehtud viga ei tipnenud mitte penaltiga, vaid karistuslöögiga trahviala joonelt.

43. minutil pääses Legion ette, kui Erko Jonne Tõugjas ennetas trahvialas Paide kaitsjaid ning suunas väravasse Nikita Ivanovi tsenderduse. Poolajapausile mindi siiski tasaseisul, sest teisel üleminutil saatis Robi  Saarma terava nurga alt palli võõrustajate väravasse.

Teist poolaega valitses Paide üpris ühemõtteliselt, et järjepanu jäeti kasutamata suurepäraseid võimalusi eduseis haarata. Abi polnud ka ründeteravuse parandamisele suunatud vahetustest, sest lõpuvile kõlades tuli tunnistada 1:1 viigiseisu püsimist tablool.

Linnameeskonna järgmine kohtumine leiab aset eeloleval pühapäeval, kui kell 17.15 võõrustatakse Legionit omakorda Paide linnastaadionil. Mängupäeval oodatakse kõiki osalema linnamaastikumängul: alates kella 15.00 on E-Piim spordihalli juurest võimalik leida juhised seitsme kontrollpunktiga raja läbimiseks Paide linna territooriumil. Igas kontrollpunktis tuleb vastata ühele küsimusele ning vastustega hiljemalt kell 17.15 linnastaadionile jõuda. Kõik linnamaastikumängu läbijad pääsevad kohtumist vaatama tasuta ning poolajapausil selgitatakse välja võitjad.