Premium liiga 2023. aasta hooaja avavooru jäävad meenutama võitlused talviste oludega, mis jätsid ära Kuressaare ja Tammeka kohtumise ning sundisid FC Florat ja Harju Laagrit mängima tohutus lumesajus. Paides töötasid ligikaudu 20 inimest 48 tundi ennastsalgavalt ning suutsid mänguõiguse talvelt vähemalt selleks korraks tagasi võidelda. Veel laupäevases esliigavoorus lumetuisku mattunud ent pühapäevaseks kõrgliigamänguks ideaalilähedasse seisukorda saadud Paide kunstmurustaadionil alistas Linnameeskond külla sõitnud Narva Transi 2:1. FOTO: Liisi Troska (EJL).

Mäng Paides algas üliteravalt kui juba kohtumise esimestel sekunditel saatis vanameister Kaimar Saag kavala läbisööduga värava poole Robi Saarma, ent Aleksei Matrossovi tõrje järel tõusis ka äärekohtuniku lipp suluseisu märgiks.

Selgelt aktiivsemaks pooleks olnud Linnameeskond surus aga edasi ning 18. minutil sai Saarma kirja väravasöödu, kui andis suurepärase nurgalöögi, millele hästi avanenud Gerdo Juhkam segamatult pea vahele sai ja palli väravasse suunas. Tegemist oli Juhkami esimese väravaga Paide Linnameeskonna särgis.

Kaheksa minutit hiljem jäi aga Paide kaitse hätta Transi vasakult äärelt tulnud rünnakuga ning Gleb Pevtsov sai palli Ebrima Jarju selja taha saata. 1:1.

Teisel poolajal surusid piirilinlased Linnameeskonnale peale võitluslikku mängu ning otsisid pikkade pallidega liini tagant oma pikakasvulisi ründajaid. Paide kaitse küll vankus ajuti ning jäi periooditi oma trahviala lähistel pikkadeks minutiteks surve alla, ent püsis siiski. Samal ajal otsiti positsioonirünnakutega võimalusi vastu nõelamiseks.

58. minutil see õnnestus. Paremalt äärelt tulnud rünnaku lõpetuseks sai Robi Saarma healt positsioonilt tugevalt löögile. Matrossov tõrjus pommlöögi enda ette ning tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Mechini Gomis, kes lükkas selle võrku. 2:1!

Viimasel pooltunnil muutus Transi võitluslik jalgpall veelgi agressiivsemaks ning Linnameeskond pakkis end taas ajuti pikkadeks minutiteks trahviala ette kokku, et Transi rünnakuid tagasi lüüa. 88. minutil sepistati välkkiire rünnak, mille käigus kapten Andre Frolov leidis suurepäraselt vasakult sisse lõiganud Sten Jakob Viidase, kes saatis palli Transi väravasse. Tähistamise järel keskringi kogunenud jäi väljakukohtunik Grigori Ošomkov aga pikemalt seisma ning kuulas raadiosaatjast tähelepanelikult Tallinnas asuvast videokohtunike staabist tulevat infot. Paraku tõusiski minutilise arupidamise järel tema käsi suluseisu märgiks ning videkohtunike otsus, tuleb nentida, oli õige: rünnakule eelnenud audisisseviske järel Sergei Mošnikovilt söödu saanud Kristofer Piht oli paraku söödu saamise hetkel suluseisus. Nii sai Linnameeskonnast esimene klubi Premium liiga ajaloos, kelle puhul tänavusest hooajast Eestis toimetav VAR ehk videokohtunik tulemuslikult mängu sekkus.

Mängu normaalaega jäi selleks hetkeks mängida vähem kui kaks minutit, ent mänguseisakute ja ohtrate vahetuste tõttu lisati kohtumisele kogunisti viis üleminutit. Teisel neist rammis Aleksandr Kulinitš, kel hoiatuskaart eelnevalt juba all, Paide karistusalas jõhkralt Ebrima Jarjut ning saadeti seejärel teise kollase ja kokku punase kaardiga väljakult minema. Antud viiele lisaminutile tuli selle intsidendi tõttu juurde veel kaks ning seitsmenda üleminuti täitudes kõlas Grigori Ošomkovi lõpuvile, mis tähistas Paidele suurepärast hooaja algust, 2:1 võitu Transi üle.

Linnameeskonna Premium liiga hooaeg saab jätku juba sel kolmapäeval 8. märtsil taas kodusel kunstmurul, kui vastu võetakse Tallinna FCI Levadia. Naistepäevamäng saab alguse kell 18.00. Pane tähele: et ilmastikuolud püsivad endiselt väga talvised ning oodata on pakaselisi öid, lumesadusid ja miinuskraadidega päevasid, otsustatakse mängu toimumine või mittetoimumine alles mängupäeva, 8. märtsi hommikul!