Premium liiga 16. voorus võttis Paide Linnameeskond kodupubliku ees ülivõimsa võidu, kui külla sõitnud FC Kuressaare alistati lausa 7:0! Müstilised viis väravat sai kirja Alassana Jatta, ühe Ander Ott Valge ja Siim Aer.

Mäng polnud veel alatagi jõudnud kui Jatta viis 30. sekundil Yann Michael Yao söödust Paide juhtima! 24. minutil sai meie Gambia ründaja kapten Andre Frolovilt söödu, mille lükkas vastaste puuriluku Karofeldi jalge vahel tväravasse! 40. minutil sai Jatta kirja kübaratriki, mis sündis taaskord Yao väravasöödu järel.

Viis minutit enne poolaja lõppu sekkus vahetusest Ander Ott Valge, kellel kulus vaid neli minutit, et saada kirja oma hooaja kolmas värav! Taaskord tegi hea eeltöö Yao.

Teisel kolmveerandtunnil jätkas Paide domineerimist. Kohtumise viienda ja oma neljanda värava sai Jatta kirja 75. minutil. Yao läks esmalt palli väravasse lööma, mille Karofeld tõrjus, ent meie välkkiire ründaja oli aktsioonis sees ning ei andnud vastaste puurilukule võimalustki.

69. minutil sekkus mängu hiljuti esindusmeeskonna treeningutega liitunud 17-aastane U21 mängija Siim Aer. Noor keskväljamees sai kirja oma selle hooaja esimese Premium liiga mängu ja 79. minutil ka esimese värava!!!

Kui tundus juba, et Paidele kuuest väravast piisab, siis jäi siiski viimane sõna Jattale, kes üleaja esimese minuti viimastel sekunditel lõi mängu viienda ja oma hooaja 11nda värava suurepärasest kauglöögist!

Paidele on nüüd 16 vooruga löödud kogu Premium liiga peale kõige vähem väravaid – vaid 9.

Tänase võiduga kordas meeskond 2016. aasta 23. augusti Rakvere Tarva mänguskoori, kus toonase peatreeneri Meelis Rooba juhendamisel saadi samuti kirja 7:0 võit! Tänane võit oli Zahovaiko treenerikarjääri senine suurim Premium liiga võit!

Aitäh pealtvaatajatele hääleka kaasaelamise eest!

Peale tänast vooru on meil tabelis 33. punkti, kolmandal kohal asuvast Nõmme Kaljust jääme maha vaid ühe punktiga! Juba sellel laupäeval ootab meid ees võõrsilmäng Maardu Linnameeskonnaga, millele korraldame ka fännireisi. Täpsem info laekub peagi!

Protokoll

19. juunil kell 19.00 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 7:0 (4:0)
1., 24., 40., 75., 90+1. Alassana Jatta, 44. Ander Ott Valge, 79. Siim Aer

Väravasöödud: 1., 40., 44., 75., 79. Yann Michael Yao, 24. Andre Frolov, 90+1. Mikel Gurrutxaga