Paide Linnameeskond alistas Evald Tipneri karikavõistluste poolfinaalis Nõmme Kalju 3:1 ning tagas suveks koha UEFA Konverentsiliiga eelringi.

Suures duellis kahe suure rivaali vahel olid panused kõrged – mullu neljandaks jäänud Paide soovis Kalju eurounistuse lõpetada, et mitte jääma ootama Levadia poolset abi finaalis. Viimati 2020. aastal Euroopas mänginud Kaljule oli edasipääs elu ja surma küsimus.

Esimene poolaeg oli oodatult kinnine, kus Paide kontrollis pallivaldamist ja kaitses samas väga innukalt ent ikkagi piisas ühest eksimusest, mille Premium liiga aprillikuu parim mängija Promise David 27. minutil 1:0 eduseisuks vormistas. Paidel nappis rünnakul otsustavust ja nii tõi Ivan Stojkovic teiseks poolajaks sisse Patrik Kristali ning Daniel Lutsu, muutes ühtlasi ka meeste asetust väljakul.

Kalju tegi tüüpilise vea, jäädes liialt sügavale oma minimaalset eduseisu kaitsma ning karistus oli peagi käes. Sisuliselt vilest saadik surunud Paide viigistas juba 52. minutil, mil Robi Saarma tsenderduse koksas mõnelt meetrilt väravasse gaanalane Abdul Razak Yusif.

Neli minutit hiljem sai Paide 432 pealine publik hõisata juba kodumeeskonna eduseisu üle, kui vasakult kasti nurgast antud karistuslöögi tulistas Saarma otse võrku!

Külalised olid selgelt šokis ning etteruttavalt ei suutnudki end kosuda ega Ebrima Jarju jaoks enam ohtlikuks saada. 82. minutil oli hoopis Henri Perk see, kes suurepärase tõrjega Kristali vastu hoidis Kalju hääbuvat unistust veel elus. Kolmandal lisaminutil sai see unistus aga läbi, sest Karl Mööli takistamisel määratud penalti realiseeris Predrag Medis.

3:1 võit viis Paide kaheaastase vaheaja järel karikafinaali. Kolm tundi hiljem sai selgeks ka eurosarja koht, sest vapralt Levadia vastu võidelnud esiliigaklubi Viimsi JK jäi lisaajal favoriidile siiski 0:1 alla. Evalt Tipneri karikafinaal peetakse A.Le Coq Arenal 25. mail algusega kell 19.00.

Fotod: Liisi Troska

Paide Linnameeskond – Nõmme Kalju FC 3:1 (0:1)
52. Abdul Razak Yusif, 56. Robi Saarma, 90+4. pen. Predrag Medic – 27. Promise David

Hoiatused: 20. Promise David, 61. Pavel Marin

Paide: Ebrima Jarju, Gerdo Juhkam (84. Hindrek Ojamaa), Nikita Baranov, Abdul Razak Yusif, Predrag Medic, Oskar Hõim (46. Patrik Kristal), Siim Luts, Henrik Ojamaa, Robi Saarma (90+2. Joseph Saliste), Thomas Agyepong (62. Karl Mööl), Dimitri Jepihhin (46. Daniel Luts).
Varus: Mihkel Aksalu, Herol Riiberg, Andre Frolov, Dehninio Muringen.

Kalju: Henri Perk, Aleksandr Nikolajev, Maksim Podholjuzin, Yohan Mannone, Danõl Maštšenko (61. Roko Vukušic), Reginald, Koki Hayashi (61. Nikita Komissarov), Pavel Marin (77. Nikita Ivanov), Daniil Tarassenkov (72. Mihhail Orlov), Promise David, Alex Matthias Tamm (77. Kaspar Paur).
Varus: Maksim Pavlov, Alex Boronilštšikov, Rommi Siht, Stanislav Agaptšev.