Elevandiluurannikult Daboust pärit äärepoolkaitsja Yann Michael Yao (22) mängib Paide ridades oma teist hooaega. Võrreldes eelmisega, on tänavu Yao suurepärases hoos, olles löönud ja andnud rohkem väravasööte, kui seda oli mullu (tänavu 6 väravat ja 7 väravasöötu. Eelmisel hooajal kokku 4 väravat ja söötu –toim.).  Mängumees ise tunnistab, et kuigi ta ei ole veel täielikult oma esitlusega platsil rahul, on ta endas leidnud stabiilsuse.

Kuidas algas Sinu jalgpallurikarjäär?
Minu jalgpallurikarjäär ei alanud sugugi kergelt, sest ema tahtis, et minust saaks hoopis arst. Ta oli üsna pikalt minu mängimise vastu, kuni 4 aastat tagasi mõistis, et mulle meeldib jalgpall ja ma suudan sellest karjääri teha. Kui minna algusesse, siis alustasin mängimist 7-aastasena, kui liitusin Elevandiluurannikul asuva suurima linna ja endise pealinna Abidjanis asuva jalgpallikooliga Olympique Fusion Koumassi. Oma esimese debüüdi tegin neljandas liigas 17-aastaselt 2Plateaux FC ridades, kus mängisin nende eest ühe hooaja. Seejärel liitusin AS Denguélé meeskonnaga, kus mängisin 2 hooaega, sealt edasi liikusin Euroopasse, täpsemalt Austria II liiga klubisse Floridsdorfer AC, kus mängisin 5 kuud, misjärel liitusin juba Paidega.

Kes on Sind jalgpallialaselt kõige enam mõjutanud?
Kõige enam on mind mõjutanud Didier Drogba (endine jalgpallur, ründaja. Ta on Elevandiluuranniku jalgpallikoondise endine kapten ja suurim väravakütt. -toim.), sest ta on Elevandiluuranniku legend.  Ühel kohtumisel ütles ta mulle, et minus on potentsiaali. Ta arvas, et kui teen kõvasti tööd, võib minust saada hea mängija ja, et ta tahaks näha kuhu olen jõudnud aastal 2023.

Eelmisel hooajal püüdsid Sa väga väravaid lüüa, olid alati ees, otsisid, aga alati jäi justkui midagi puudu. Sel hooajal oled suurepärases hoos, juba praegu oled löönud rohkem väravaid ja andnud rohkem sööte kui mullu. Mis on Sinus muutunud võrreldes eelmise ja selle hooajaga?
Mäletan eelmist hooaega, nagu see oleks olnud eile. Proovisin kõike teha, et oma esimest väravat lüüa, olin juba enesekindlust kaotamas, aga peale esimest väravat tundsin, et midagi minus vabanes. Tõesti sel hooajal olen palju stabiilsem väljakul, olen juba löönud rohkem väravaid kui eelmisel aastal. Et ennast parandada, töötasin läbi oma vead. Tänu jumalale ja minu meeskonnakaaslastele, suudan nüüd lüüa väravaid ja teha resultatiivseid sööte.  Usun, et olen sel hooajal leidnud endas rohkem stabiilsust. Esimene hooaeg Premium liigas polnud sugugi kerge, mul oli vaja rohkem sisseelamise aega. Sellel hooajal on mul rohkem enesekindlust, mida lisab juurde see, et minusse usuvad treenerid ja meeskonnakaaslased. Kui sinusse on selline usk, siis annad endast kõik, et olla parem.

See hooaeg algas vigastusega. Kuidas sellest keerulisest perioodist välja tulid ja mis mõtted sel hetkel peas käisid ning mis Sind motiveeris?
See periood oli minu jaoks keeruline. Mu peast käisid igasugused rasked mõtted läbi. Aga teadsin, et alla anda ei tohi. Mõtlesin oma vanematele ja sellele, kust olen tulnud ja kuhu jõudnud. Teadsin, et praegu ei ole allaandmise koht ja pean naasma väljakule tugevamana kui enne.

Millised on Sinu tugevused väljakul ja mida sooviksid parandada?
Minu tugevus on kindlasti mängu kiire mõistmine ja lugemine. Ma ei ole oma tegevusega platsil täielikult rahul, usun, et suudan palju rohkemat. Tahan parandada oma esitlust väljakul ja tegeleda nõrkade kohtadega.

Kas oled väljakul rohkem tehniline või strateegiline mängija?
Ma ütleksin, et strateegiline, sest loen mängu kiirelt.

Milline on Sinu kõige meeldejäävam mäng ja värav Paide eest?
Minu kõige meeldejäävam mäng Paide eest on hiljuti toimunud kohtumine Kuressaarega, kus andsin viis väravasöötu. Mulle see mäng väga meeldis, sest mul läks seal hästi ja jätsime koju kolm võidupunkti. Meeldejäävaim värav on minu eelmise hooaja (3:3) viigivärav FC Flora vastu.

Millest mängijana unistad?
Minu unistus on mängida  Meistrite Liigas ja kanda oma riigi koondisesärki MM-il.  Võita Aafrika kuldne pall ja püüelda edasi mängimist Euroopas.

Midagi, mida Paide fännid Sinu kohta veel ei tea?
Mida Paide fännid minu kohta ei tea, on see, et tegelikult olen üsna tagasihoidlik. Mulle meeldib naerda, nautida vaba aega ja kuulata muusikat. Väljaspool jalgpalli meeldib mulle korvpall ja ujumine, kuigi ma ei ole väga hea ujuja.

Mida tähendab #11 Su särgil?
See on austusavaldus Kissi Amoi Amenan Nadegele, ta on mind väga palju toetanud nii rõõmudes kui kurbuses. Kunagi ütles  ta mulle nii: „ Yann, kui Sul on võimalus kunagi kanda #11, siis tee seda“. Mul on hea meel,  et saan seda numbrit kanda, sest ma võlgnen talle palju.

Oled silma jäänud ka oma väravatähistuste poolelt. Mida need tähendavad?
Minu tähistused on tõepoolest erinevad. Näiteks süda ja suudlus on pühendatud mu vanematele, näitamaks, et armastan neid.

Mis on Sinu moto?
Tee palju tööd, palveta, tee palju tööd.

Kolm soovitust noortele mängijatele?
Alati usu oma unistustesse, alati püüdle täiuslikkuse poole, austa oma vanemaid!

Täna kohtume Narva Transiga, kuidas selleks mänguks ette valmistusid?
Tänasele kohtumisele valmistusin ette nagu igaks teiseks mänguks- tegin treeningutel kõvasti tööd ja katsetasin läbi erinevaid kombinatsioone. Tahan anda oma parima tänases mängus.

Aitäh, Yann ja edukat hooaja jätku!

 

YANN MICHAEL YAO #11 äärepoolkaitsja

Sünniaeg: 20.06.1997

Sünnikoht: Dabou (Elevandiluurannik)

Kodakondsus: Elevandiluurannik

Karjäär:

Esimene klubi: 2Plateaux FC (Elevandiluurannik)

Varasemad klubid: 2Plateaux FC (Elevandiluurannik), AS Denguele (Elevandiluurannik), FAC Wien (Austria)

Debüüt Premium liigas: 3.03.2018 (Levadia-Paide 1:1)

Mänge Premium liigas: 46
Väravaid Premium liigas: 10

Sel hooajal väravaid: 6
Väravasööte: 7

 

*Intervjuu ilmus  03. 08. 19 mängukavas!