Paide Linnameeskonna viiemänguline võiduseeria lõppes Premium liiga 34. voorus, kui A.Le Coq Arenal jäädi 0:4 alla FC Florale. Viimati oldi liigamängus kaotuskibedust tuntud viis nädalat tagasi, kui kodus tuli sama tulemusega vastu võtta kaotus Levadialt.

Tiitlikaitsja oli laupäeval selgelt parem. Nii kaitsetöös, rünnakul kui eelkõige võimaluste realiseerimisel. Positiivset oli Paide poolelt siiski kuhjaga:

• Paide algrivistuse keskmine vanus oli seekord 22 aastat ja 11 kuud – noortele tippklubidest enim võimalusi andval Floral näiteks 24 aastat ja 2 kuud.
  • Igati soliidse Premium liiga debüüdi tegi 19-aastane Sten-Marten Vahi, keda üheski sisselastud väravas süüdistada ei saa.
  • Teisel poolajal lõi Paide palju võimalusi ja söödumäng oli kohati päris ladus, kuid seekord ei oldud viimasel kolmandikul piisavalt osavad.

Mäng algas Flora väga tugeva survega, kuid kodumeeskonna jaoks vabastavat väravat ei tahtnud kuidagi tulla. Beglarišvili keerutas palli osavalt latti ja Ainsalu võimaluse võttis suurepärase reaktsioonitõrjega ära Vahi. Hoopis Paide võinuks 25. minutil eduseisu haarata, kuid Jevdokimovi pealelöök ei olnud tasemel.

34. minutil avas Flora lõpuks skoori, kui Gussevi kehva puutega löök muutis Lilanderi jalast suunda ja Vahi oli võimetu midagi päästma. Kolm minutit hiljem tuli teine värav otsa – Paide kaitseliin lasi paremalt läbi Kamsi madala tsenderduse ja Ainsalu vajutas kindlalt 2:0.

Paide lootused mängu tagasi tulla said tugeva löögi juba teise poolaja teisel minutil, kui Beglarišvili vormistas väravaks Gussevi eeltöö. Taaskord vahetusest sekkunud Zahovaiko omas mitut head võimalust kaotusseisu vähendada, kuid seekord jäi Toomi väravalukk lahti muukimata.

Roosnupp tõmmati kastis maha, kuid peakohtunik Ošomkov leidis, et viga oli karistusala joonel. Sealt palli värava suunas saatnud Zahovaiko löögi suutis Toom tõrjuda. Lõppseisu vormistas ilusa soologa Sappinen 88. minutil. Viiv enne lõpuvilet sai hooaja ühe suurima väravavõimaluse luhtamisega hakkama Jasper, kes esmalt mõnelt meetrilt lõi pallist mööda ja seejärel saatis täiesti vabalt löögil olles mänguvahendi Toomi pihta, kes oli selleks hetkeks juba murul siruli.

Paide püsib kaks vooru enne hooaja lõppu endiselt viienda koha konkurentsis, sest Sillamäe kaotas kodus Tammekale 1:2. Mõlemal meeskonnal on tabelis 47 punkti. Esikohaheitlus on võimas – Infonetil on pärast ootamatut 0:0 viiki Narvas 74, Floral ja Levadial 72 ning Kaljugi võib tõusta 72 peale, kui alistab vahelejäänud mängus Rakvere Tarva.

Paidel seisab järgmine kohtumine ees reedel 28. oktoobril, kui Lasnamäel minnakse vastamisi liidermeeskonna Infonetiga.

Tallinna FC Flora – Paide Linnameeskond 4:0 (2:0)
34. Maksim Gussev, 37. Mihkel Ainsalu, 47. Zakaria Beglarišviili, 88. Rauno Sappinen

Hoiatused: 80. Gert Kams – 30. Martin Kase
Mänguolud: +2, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.