Henri Väljat (17)  iseloomustab peatreener Vjatšeslav Zahovaiko järgmiselt: „Ta on tehniline, hea väljakunägemisega ja andekas noormängija“. Oma noore ea kohta suudab poolkaitsja nii mõnelegi kogenud mängijale väljakul peavalu tekitada, rääkimata sellest, et sel hooajal on Välja Paide eest löönud kaks väravat ja kindlasti tuleb neid hooaja jooksul veelgi.

Kuidas algas Sinu jalgpalluri karjäär?
Jalgpallurikarjäär oli asjade üpris loogiline kulg, kuna minu kaks vanemat venda olid tegevpallurid, siis ei saanud minagi halvem olla ning läksin 6-aastaselt Operi JK-i trenni. Esimeseks treeneriks nimetaksin Ralf Rogovi – justnimelt nimetaksin, sest tegelikult oli mul enne teda paar treenerit, kuid nemad olid väga lühikest aega.

Milline on Sinu esimene mälestus seoses jalgpalliga?
Täiesti esimene mälestus tuleneb olukorrast, kus ma jalgpallireegleid veel päris täpselt ei teadnud ja viskasin audisisseviskest palli enda ette, et sedamoodi pall mängu panna. Järgmine mälestus on esimene turniir, mis toimus Viimsis, kus ma ka oma esimese parima väravalööja tiitli sain.

Kannad särginumbrit 23, mida see number Sinu jaoks tähendab?
Valisin selle särginumbri legendaarse David Beckhami järgi.

Mängid Paide Linnameeskonnas oma teist hooaega, kuidas mängijana oma arenguga rahul oled?
Ma arvan, et saab rahul olla. Minu eesmärk oli ja on sellel hooajal põhikoosseisus mängida ning mänguaega saada. Areneda on veel palju, seetõttu annan endast parima, et igast olukorrast olgu see trennis või võistlemas saaks õppimiskoht. Olen andnud endast parima, et treener saaks mind ja minu käike väljakul usaldada. Sellegipoolest loorberitele puhkama ei jää ning iga trenn ja mäng üritan ennast uuesti tõestada.

Oled sel hooajal löönud kaks väravat. Mitu on plaanis veel lüüa?
Hooaja eel seadsin endale eesmärgiks vähemalt 20 resultatiivset söötu ning väravat kokku.

Millises poolkaitsja asetuses mängid ja miks see positsioon Sulle sobib?
Mängin nii kaitsva-, kesk-, kui ka ründava poolkaitsjana. Ma ei välistaks ühtegi, sest mängus pean täitma neid kõiki rolle- aitama kaitses tööd teha ning ees väravasööte ja väravaid lööma. Mulle meeldib see positsioon kõige enam, sest mul on üsna vaba liikumine platsil ning sellega saan olla kreatiivne ning oma parimad omadused maksimaalselt erinevates olukordades maksma panna.

Milline on olnud meeldejäävam mäng ja värav?
Meeldejäävam mäng on ilmselt esimene põhikooseisus mäng, see oli Kuressaare vastu, kus lõin oma esimese Premium liiga värava. Meeldejäävaim värav on ilmselt Pärnu rannastaadionil, kui lõin kuueteistkasti tagant vasaku jalaga palli tagumisse ristnurka.

Millised on Sinu isiklikud eesmärgid, kuhu sooviksid oma jalgpalluri karjääriga jõuda?
Unistus on ikka jõuda näiteks Barcelonasse, Liverpooli või ega ka PSG-le ära ei ütleks, kuid hetkel lähim ja realistlikum eesmärk on mängida Hollandi, Taani või Belgia kõrgliigas.

Kõige meeldejäävam hetk seoses noortekoondisega?
Arvan, et Balti turniiri võit 2017. aastal Soomes U17 vanuseklassis ja seda täiseduga. Senini pole ükski teine koondis seda sellisel kujul suutnud teha.

Kui Sul oleks võimalus üheks päevaks vahetada koht ükskõik millise jalgpalluriga, siis kes see oleks ja miks?
Sõltub, kuidas seda küsimust mõista. Kui saaksin olla ühe päeva kellegi teise nahas, valiksin Messi, kes on olnud ajast, mil esimest korda jalgpallitrenni läksin minu lemmikmängija. Imetlen tema oskust väljakul erinevates olukordades toime tulla. Kui peaksin kohad vahetama, siis kellegagi, kes mängib Barcelonas koos Messiga, näiteks Philippe Coutinho. See annaks mulle võimaluse kohtuda ja mängida enda suurima eeskujuga.

Kolm soovitust noortele mängijatele?
Hoida pall jala juures 24/7, see on viis, et tagada hea tehnika, mis on üks tähtsamaid alustalasid, mille peale ehitada kõik muu.

Mis on Sinu moto?
Believe in yourself and you will be unstoppable.

Kuidas võtad kokku pühapäevase mängu Kuressaares? Mis läks hästi? Mis jäi puudu? Eelmise nädala mäng Kuressaarega kujunes raskeks, nagu me seda ka enne mängu teadsime. Muidugi ei teinud me ise  ka seda mängu endale kergemaks. Võimalusi oli palju, mis oleksid paremal päeval võrgus võinud lõpetada. Kuressaare võimalused jäid selles mängus küllaltki pinnapealseks ja kesiseks.

Kirjelda enda suurepärast väravat
Mängu ainsa värava lõin karistuslöögist. Tundsin end juba enne lööki kindlalt ning see, et pall lõpetab võrgus oli tõenäoline. Väravavahi asetust vaadates, olin kindel, et ma ei mängi seda palli kuueteistkasti võitlusesse, kuhu kõik seda tegelikult ootasid- niisiis lõin ette nurka müüri kõrvalt terava palli ning sealt see värav sündis. Peamine, et võit tuli, sellega on hea FCI Levadia vastu minna!

Ees on ootamas kaks mängu Levadiaga, esmalt tänane ja kolmapäeval karika veerandfinaal, kuidas kahe mängu  vahel taastud?
Erilisi nippe taastumiseks ei ole – kvaliteetne uni, teadlik toitumine, mõnus ajaviide üleüldiselt kuuluvad taastumisperioodi hulka. Trennid on nagunii taastava iseloomuga, võib-olla vajadusel külastan massööri.

Aitäh Henri ja edukat hooaega!

 

 

 

 

HENRI VÄLJA #23 poolkaitsja

Sünniaeg: 04.11.2001
Varasemad klubid: Operi JK, Nõmme United
Premium liiga debüüt: 2018. aasta
Väravaid Premium liigas: 6
Mänge Premium liigas: 21
Koondisekarjäär
KOONDIS        U21      U19      U17
MÄNGE                   3        6         22
VÄRAVAID             0         0         4

 

*Intervjuu ilmus 21. aprilli mängukavas