Paide Linnameeskond lõpetas klubi ajaloo 10. meistriliiga hooaja 4:1 võiduga Viljandi Tuleviku üle, mis ühtlasi tähendas viiendat kohta ja rekordilise 51 punkti kogumist.

Enne viimast vooru oli tabelikohtadel 5-8 veel nii mõndagi mängus – Paide edumaa Tammeka ees oli kaks silma ja nii vajati mulkide vastu kodupubliku ees võitu. Meeskond oli väga hästi valmis ja juba 4. minutil avas Sander Sinilaid skoori. 17. minutil tuli teine, kui Yann Michael Yao terava söödu lükkas oma väravasse Indrek Ilves. Kohe järgmisel rünnakul oli hea šanss kolmandaks Tarmo Neemelol, kuid Kallaste Tuleviku väravas hiilgas paraadtõrjega.

Paide oli külalistest peajagu üle ja Tulevikul suurt motivatsiooni lahingut anda näha ei olnud. 42. minutil sai Yao oma tabamuse ka kirja ja nii nagu esimesegi värava puhul oli sööduandjaks 17-aastane Henri Välja.

Teisel poolajal oli mängupilt võrdsem, sest ega Sander Post riietusruumis külalistele ilmselt kiidulaulu ei laulnud. Pingevabas õhkkonnas lõi Välja suurepärase mängu krooniks 4:0. Nullimänguga Paide siiski ei lõpetanud, sest kolm minutit hiljem lõi Kristen Kähr Tuleviku auvärava.

Tammeka võitis samal ajal Kalevit 2:1 ja lõpetas 49 punkti ja kuuenda kohaga. Paide punktisaak 51 oli klubi kõigi aegade rekord, ületades 2016. aasta saldo kolme silmaga. Viienda kohani jõuti teist korda, korrates 2013. aasta saavutust. Eesti meistriks tuli teistkordselt Nõmme Kalju, hõbeda ja pronksi duellis keeras Levadia lõpuvile eel Flora vastu kaalukausi enda poole. Uus hooaeg algab märtsis, meeskond koguneb hooaja ettevalmistuseks detsembri keskel.

Paide Linnameeskond – Viljandi JK Tulevik  4:1 (3:0)
4. Sander Sinilaid, 17. ov. Indrek Ilves, 42. Yann Michael Yao, 74. Henri Välja – 76. Kristen Kähr

Hoiatused
: 67. Pavel Dõmov, 81. Edgar Tur, 86. Sander Sinilaid – 65. Kristjan Kask, 65. Kristen Kähr
Mänguolud
: +4, pilves ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid
: 142
Peakohtunik
: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Hannes Reinvald
Neljas kohtunik: Siim Rinken

Paide: Rene Merilo, Michael Lilander, Martin Kase, Kristjan Pelt, Edgar Tur, Pavel Dõmov (78. Ander Ott Valge), Sören Kaldma (46. Joel Kokla), Sander Sinilaid, Yann Michael Yao, Henri Välja, Tarmo Neemelo (62. Dejan Djermanovic).
Varus: Kaarel Rumberg, Märten Pajunurm, Tanel Neubauer, Joel Kokla, Andre Frolov, Ander Ott Valge, Dejan Djermanovic.

Tulevik: Andreas Kallaste, Illimar Loigo, Gustav-Hendrik Seeder, Janar Õunap, Indrek Ilves, Kristjan Kask, Alex Roosalu (64. Roger Teor), Herol Riiberg, Rainer Peips, Tanel Lang, Kristen Kähr.
Varus: Ergo Hünerson, Lauri Elur, Gunnar-Laur Sindi, Arlet Hunt, Roger Teor.