Paidega liitunud kogenud mängumees Karl Mööl (27) on meie kaitseliini toonud juurde tugevust ja stabiilsust. Mööl  alustas jalgpalli mängimist 7-aastasena, täpsemalt 1. mail  aastal 1999 FC Kotkas ridades. Tema esimene treening toimus TTÜ staadionil (kunagine TIP-i staadion).

Peale  Kotkaid liitus ta Flora II meeskonnaga, kus Esiliigat mängides viibis ta kolm hooaega. Meistriliiga debüüdi tegi ta  11. juulil aastal 2009 FC Flora eest. Oma karjääri jooksul on ta mänginud veel: Viljandi Tulevik, FC Kuressaare, Nõmme Kalju, HB Køge (Taani), Tallinna Kalev ja alates sellest hooajast Paide Linnameeskonna ridades.
Läbi aegade on Su särginumber olnud väikses muutuses, ent enamuse ajast oled kandnud #33. Mis tähendus sellel numbril Sinu jaoks on?
Noorena olin koguaeg #10. Kui ma sain meesteklassi ja hakkasin 17-aastaselt treenima suvel FC Floraga, siis ütlen ausalt- noor oli raske olla, olin tagasihoidlik ning palju sõpru ei olnud tiimis. Tol ajal mängis #33 all Aivar Anniste, kes minu silmis oli suur eeskuju väljakul ja riietusruumis. Ma ei tea, kas tema sai sellest aru või mitte. Igatahes, kui ta FC Florast lahkus ning ma sõlmisin esimese profilepingu FC Floraga, siis võtsin tema särginumbri. Nüüdseks on see mulle nii meeldima hakanud, et igal võimalusel olen #33.

Kas teadsid, et 11. juulil täitub 10. aastat Sinu Premium liiga debüüdist.  Kas mängu mäletad veel?
Täpset kuupäeva ei mäletanud niimodi, aga mängu mäletan. FC Flora eest, Tarmo Rüütli oli peatreener, sain viimased 10.-15. minutit mängu Tammeka vastu.

Mis on see mäng/värav, mis kunagi meelest ei lähe?
Mul on tegelikult enamus oma väravad meeles, liiga palju mul neid ei ole. Kõige säravamalt on meeles 1:1 värav FC Viljandi eest FC Flora vastu, kus ma lõin 16-kasti pealt chipiga Aiko Orglast üle taha ristnurka. Teine värav, mis alati meenub on 1:0 värav Nõmme Kalju eest Narva Transile, kus lõin kääridega värava.

Milline on hea kaitsemängija?
Kes oskab lugeda mängu ja vastast. Mängija, kes oskab kohandada oma tugevad küljed võimalikult efektiivselt ära vastase nõrkade vastu.

Mis on mängijana Sinu tugevad küljed?
Olen hea mängulugemisega. Kaval ning töökas väljakul. Eesti liiga kohta pigem tehniline ning kiire, mis annab mulle ääre peal mängides hea eelise.

Miks otsustasid liituda Paide Linnameeskonnaga ja kas oled meeskonda sisse elanud?
Meeskonda olen sisse elanud. Paide Linnameeskonnaga liitusin, sest olen mänginud Top3 tiimides omajagu aastaid ning mulle tundus väga lahe väljakutse saavutada Paidega midagi, mida Paide ja üldse siiamaani väiksemateks tiimideks peetud võistkonnad pole saavutanud.

Mis sulle siin kõige rohkem meeldib?
Hea teamspirit, tiim on väga ühtehoidev. Loodan, et see teamspirit kandub veel enam ka publiku ja tiimi vahele.

Sul on mängijana väga suur pagas- Premium liigas oled mänginud tänaseks 249 kohtumist ja löönud 35 väravat, Eesti koondist esindanud 9 korral, saanud kogemusi hankida Taani esiliigaklubis HB Køge, aga mis on need kogemused, mis Sa nüüd Paidesse kaasa võtad ja mida meie noortele mängijatele edasi annad?
Paides mängides olen ma pigem kogenud mängija ning eeskuju. Kui Kaljus ja Floras olin noorem ning sain keskenduda rohkem enda tegemistele ning lasta liidrirollis olla teistel, siis Paides eeldatakse minult ilmselt suuremat rolli. Ma annan endast parima, et noortele anda enesekindlust ning jagada kogemusi, et neil oleks mängijana hõlpsam areneda ning nad ei kardaks eksida arengu nimel ning eelkõige ei jääks vigu põdema, vaid üritaksid kõike järjest paremini teha.

Kuidas möödus meeskonna jaoks koondisepaus?
Koondisepaus möödus rahulikult, trennis oli vähe mängijaid, mis on hea, sest paljud noored olid noortekoondistesse kaasatud. Võitsime ka Soome meistriliiga satsi HIFK, mis on hea saavutus.

Täna mängib meeskond Tallinna Kaleviga, mis tundega  oma eelmisele klubile vastu lähed ja kas see annab väljakul ka mängijale mingisuguse eelise?
Täiesti tavaline tunne on. Pigem oli Kaljuga selline tunne, et mängid eelmise kodutiimi vastu. Võib-olla tunnen mängijaid veidi paremini, aga muid eeliseid ei näe.

Oled oma hooaja kahe esimese mängu sooritusega rahul? Mis võiks veel parem olla?
Olen väga rahul. Kaitses olime mõlemad mängud väga head. Kalju vastu teenitud 3 punkti olid magusad, Floraga oleks tahtnud vähemalt 1 punkti kätte saada, aga läks nii. Mängisime küpselt mõlemad mängud. Endise ründava mängijana tahaksin iga mäng anda panuse ka meie ründetegevusese ja väravatesse.

Kelle vastu on Premium liigas mängijatest kõige keerulisem mängida, või kes suudab Sulle platsil kõige suuremat peavalu tekitada?
See hooaeg – Vlasiy Sinyavskiy on väga mobiilne mängija. Tema vastu on alati huvitav mängida.

Kes on jalgpallimaailmas Sinu eeskuju, miks?
Ronaldinho. Mulle meeldib, kuidas ta naudib jalgpalli. Vahel kipume unustama, et jalgpall on samuti meelelahutus, mitte ainult töö. Loomulikult oli ta tipptasemel fantastiline mängija.

Millega sa tegeled väljaspool jalgpalli?
Pühendan oma aega perele ja sõpradele. Mulle meeldib tegeleda spordi ja lastega, seetõttu harjutan veidi treeneriametit ning korraldan spordiüritusi lastele.

Olid üks mängijatest, kes koolikülastuspäeval käis Koigi ja Vodja kooli õpilastega tutvumas.  Mis Sulle sellest päevast kõige enam meelde jäi?  Mida annavad sellised külastused juurde nii mängijatele kui lastele?
Tore oli võistlusi teha. Lastele on vaja häid eeskujusid ning süstida tahtmist sporti teha. Kindlasti sellised üritused motiveerivad lapsi rohkem toast välja minema.

Millised on kolm soovitust nendele noortele mängijatele kes alles alustavad  või unistavad profijalgpalluriks saamisest?
Tehke trenni, ärge kartke eksida, nautige jalgpalli mängimist.

Mis on see moto, mille järgi elad?
Ma tahan olla aus inimene

Aitäh Karl ja edukat hooaega!

 

 

KARL MÖÖL #33 kaitsja
Sünniaeg: 4.03.1992
Varasemad klubid: FC Kotkas, FC Flora, Viljandi JK Tulevik, Valga FC Warrior, FC Viljandi, FC Kuressaare, Nõmme Kalju, HB Köge (Taani), Tallinna Kalev
Esimene klubi: FC Kotkas
Esimene treener: Aivar Tiidus
Mänge Premium liigas: 249
Väravaid Premium liigas: 35
Eesti koondist esindanud: 9
Eesti karikas (2):   2013 FC Flora, 2015 JK Nõmme Kalju
Superkarikas (1):  2012 FC Flora

 

*Intervjuu ilmus 30. märtsi mängukavas