Martin Kase (25) jalgpalli teekond algas 7-aastaselt Sven Elenurme juhendamisel FC Tiigrid ridades. Tänaseks on temast saanud meie kaitseliini lahutamatu osa. Nelja hooaja jooksul on Kase esindanud Paidet Premium liigas 99-s mängus ja löönud meie eest 8 väravat.

Milline on Sinu esimene mälestus seoses jalgpalliga?
Esimese mälestus on kindlasti see, kui väiksena mängisin suveperioodidel  vanaisaga päevast-päeva jalgpalli. Ehitasime  endale kahe väravaga jalgpalliplatsi  ja mängisime seal 1vs1. Sellest on tulnud ka minu väravate tähistus- iga värav on temale pühendatud.

Mis Sind motiveerib jalgpalli mängima?
Mind motiveerib tahe ja armastus jalgpalli vastu, olen põhimõtteliselt terve oma jalgpallurikarjääri läinud platsile mõttega, et ma ei tule ilma väravata ja võiduta tagasi. Viimastel aastatel tahan esialgu hoida taga 0 ja loodan ees kuttide peale, et küll nad asjad ära otsustavad. Kui peaksin ise skoorima, siis see on puhas boonus mulle.

Mida tähendab Sulle #14 särgil?
Sellega on üks põnev lugu, kui olin veel ründaja siis ühel hetkel hakkas mulle meeldima Man Utd. mängija Chicarito, kes kandis numbrit 14. Kui hakkasin noortekoondiseid esindama, siis lõin väravaid alati siis kui mul oli antud vorm numbriga 14, nii ma selle numbri juurde olen jäänud ja võtangi seda kui oma õnnenumbrit.

Keskkaitsjal lasub väljakul suur vastutus, kuidas pingelistel hetkedel toime tuled?
Muidugi on suur vastutus, aga olen seda meelt, et asju ei tohi enda jaoks üle mõelda. Proovin jääda rahulikuks ja teha kõik endast oleneva, et meeskond saaks võidu kätte.

Mis Sulle selle positsiooni juures kõige enam meeldib?
Meeldib see, et tuleb võtta see vastutus kaitseliinis ja juhendada meeskonda.

Sinu tugevamad/nõrgemad küljed väljakul?
Tugevused – jõulisus, pikad söödud, hea vasak jalg, juhendamine.
Nõrkused – emotsionaalsus, positsioonivalik.

Milliseks hindad oma tänavust vormi?
Ma ei taha midagi ära sõnuda, aga hetkel tunnen end väga hästi ja teen kõvasti tööd, et areng jätkuks. Ma arvan, et olen suure arengu teinud kahe hooaja vahel. Kaitsetöös olen kindlamaks muutunud ja füüsilise poole pealt kiidan treenerite brigaadi, kes tegid meiega head tööd talveperioodil.

Mis on Sinu eesmärk mängijana, kuhu sooviksid jõuda?
Võtan aasta korraga. Mul ei ole kirjas, et pean nüüd igal juhul välismaale jõudma. Arvan, et kui asjad õnnestuvad, küll siis kellegil ka huvi tekib mu vastu. Muidugi iga Eesti kutt tahaks korra välismaa liigades end proovile panna, aga enne tuleb end nähtavale mängida.

 

Sinu meeldejäävaim värav ja mäng?
See küsimus tekitab mulle paraja peavalu. Aga ise valiksin võibolla kahe värava vahel, mis oli veel ründajana esiliigas Flora duubli eest. Mõlemad olid Pärnu vastu. Esimene oli kodumängus Ale Coq´i harjutusväljakutel, kui võtsin vasakkaitselt palli ära ja läksin ise kohe kontrasse, võtsin vasak keskkaitse ette ja olin uhkes üksinduses ma pakuks 30-35 meetri peal. Nägin, et väravavaht on väljas ja keerutasin sealt otse taha ristnurka.
Teine värav tuli võõrsilmängus Pärnu kunstmustaadionil. Äärest tuli tsenderdus penaltipunkti juurde ja panin sealt parema jalaga otse õhust ette ristnurka. Selliseid asju väga minu paremast jalast muidu ei tule, isegi tollane treener Norbert Hurt ütles peale seda mängu, et oli see alles värav.
Meeldejäävaim mäng oli kunagi Tallinna Kalevi eest meie poolt vaadates 3:4 thriller- lõin kaks väravat ja teenisin penalti, sealt tuli meie kolmas värav. Aga viimastel minutitel saime ikkagi kaotuse osaliseks.

Oled vasakujalgne mängija, kas see annab väljakul  ka mingisuguse eelise?
Ma ei ütleks, et see mingisugust eelist mulle annab. Pigem on igal mängijal on omad kindlad trikid/konksud, millega tekitatakse vastasele peavalu.

Kuidas iseloomustad tänavust Paide Linnameeskonda?
See on üks vägev kooslus, kes hoiavad kokku ja suruvad edu nimel teineteist kõvasti. Võib tunduda platsi kõrvalt, et närvitseme üksteise peale, aga nii ei ole. Pigem nõuamegi palju ja tahame et kõik oma ülesanded korralikult ära täidaks. Ilma lahinguta ei anna me mitte kellegile midagi.

Milliseks hindad tänavust Premium liiga tastet?
Minu arvates on tase läinud ühtlasemaks. Väiksemad tiimid arenevad iga aasta edasi ja saavad kogemusi juurde, sealt läheb ka profisatsidel keerulisemaks nende alistamisel.

Millise mängija vastu on kõige keerulisem mängida?
Nimeliselt pole mul kedagi välja tuua. Eesti liigas on muidugi väga palju kvaliteetseid ründajaid, aga ma ei karda kedagi. Teen kõik endast oleneva, et saaksin nende elu raskeks teha ja neid nulli peal hoida.

Kolm soovitust noortele mängijatele?
Ära anna alla, kui sul on isegi natukene raske!
Võta alati treeningutest maksimum, trenni pole mõtet aega veetma minna!
Tunne rõõmu sellest, mis sa teed.

Mis on Sinu moto?
Alati usu endasse ja oma tegemistesse!

Võta paari lausega kokku viigimäng Viljandiga ja kui palju oli jalgades veel duubelmängu Levadiaga?
Nagu oli teada, pole kellegil Viljandis kerge. Tagantjärgi võib öelda, et olime pisut väsinud peale rasket nädalat, aga selle taha pugeda ei saa. Seekord läks sedasi, aga eks me teeme omad korrektuurid ja tahame võidulainele naasta.

Täna naaseme tagasi võidulainele?
Kindlasti lähme võidu peale mängima. See on oluline nii meile kui tiimile ja lisaks sellele tahame ka publikule rõõmu pakkuda.

Kui oluline on Sulle mängijana see, et fännid käivad nii kodu- kui võõrsilmängudele kaasa elamas ja toetamas?
See on super tunne, kui näeme iga mäng häälekaid Paide fänne tribüünil. Toetajad annavad meile energiat ja koos me saadame korda, midagi erakordset. Paneme edasi Paide Linnameeskond!!!

Aitäh Martin ja edukat hooaega!

Martin Kase #14 keskkaitsja
Sünniaeg: 02.09.1993
Varasemad klubid: FC Tiigrid, Loo JK, Tallinna Kalev, FC EBS Team, FC Flora, Viljandi Tulevik
Premium liiga debüüt: 10.03.2012 JK Tallinna Kalev
Mänge Premium liigas: 170
Väravaid Premium liigas: 13
KOONDISTE STATISTIKA
KOONDIS            U23       U21       U19
MÄNGE                4            14          10
VÄRAVAID           1             2             0

*Intervjuu ilmus 4. mai mängukavas