Premium liiga XI vooru kohtumises tuli Paide Linnameeskonnal tunnistada võõrsil Tallinna FC Flora 2:0 paremust. Vaatamata igati südikale mängule, sai pöördemomendiks teise poolaja alguses Timo Lombi õnnetu omavärav. Albert Prosa lõpuminutite tabamus vormistas lõppseisu.

Kuigi külaliste puurivahil Kert Kütil tuli lühikese aja jooksul kahe tsenderduse järgselt pall oma valdusesse haarata, suudeti ise teisel pool väljakut teravalt vastata. Nikita Baranov jäi napilt olukorda hiljaks ja niitis karistusala nurga juures Jasper Chibueze Uwaegbulami maha. Patustaja teenis hoiatuskaardi, samas Paide omakorda heast kohast karistuslöögi. Selle järgselt oli Flora kaitsja jaol ning midagi märkimisväärset ei suudetud korda saata. Paide surve kandis vilja ja mitmel korral nopiti väljakuperemeestelt pall vahelt. 10. minutil oli ohtlik moment, kui Uwaegbulam vastaste kaitsja eksima sundis, Kase tõstis palli nigeerlasele tagasi ning kuigi Flora kaitsjad tõmbasid kokku, järgnes ründajalt löök, mis omade kahjuks läks raamidest selgelt mööda.

Üksikud minutid hiljem oli hiilgav võimalus külalistel juhtima minekuks, kuid taas jättis täpsus soovida. Tsenderdusest tuli pall kasti, kus kodumeeskonna kaitsja klaaris. Pall lendas kasti tulnud Lombi suunas, kes vajutas puusalt kuuli napilt latist üle. Paide jätkas domineerivamalt, kuid ka võõrustajad suutsid häid rünnakuid kombineerida. Omad momendid olid olemas nii Rauno Sappinenil, kui ka Hannes Anieril, kuid Kütti kumbki üle ei suutnud mängida. Üks ohtlik moment oli veel Floral Zakaria Beglarišvili kena läbisöödu järel, kuid Anieri esimene puude oli kehv ning seetõttu jõudis jätkuolukorras Kütt pallini varem. Flora mäng avapoolajal väga ei sujunud ning initsiatiiv oli pigem külalistel. Pealelööke selgelt rohkem Paidel, võimalusi skoorimiseks mõlemal, kuid pausile minnes vaatas tabloolt siiski vastu 0:0.

Teise kolmveerandtunni alguses tegi Joosep Juha korraliku soolo, purjetades kahe vastase vahelt läbi ja võttes veel seejärel ka kaitsja ette. Tolles duellis jäi siiski peale just florakas, kuna moment hiljem tegi Paide keskkaitsja vea ning rünnak sai sellega lõpu. 55. minutil saabus pööre mängu, kui Flora asus kohtumist juhtima Lombi omaväravast. Gussev tegi kiirusega mitmele mängijale ära, Taavi Rähni puutest lendas mängumees siruli ning Lomp lõi kohe palli vastase eest minema. Seda aga nõnda õnnetult, et see Kütile püüdmatult posti kõrvalt sisse läks – 1:0! Mõistmata veel asjaolu, et oldi just juhtima mindud, laiutas Gussev kohtuniku suunas käsi, kuid peagi mõistis reaalsust ning naerul nägudega liiguti teisele poole väljakut.

Mõned kahtlased otsused tulid kohtunikult, kui näiteks Michael Lilander äärel robustselt kukutati, kuid vea tegija kaardist pääses. Teisel pool väljakut jooksis Taavi Rähn florakale tagant kossi, kuid vile vaikis ning tänu sellele pääsesid külalised vasturünnakule, samal ajal kui kodumeeskonna treener väljaku ääres arusaadavalt kurja häält kohtuniku suunas tegi. Paide väravavõrk sahises teistkordselt pärast Sappineni täpset lööki, kuid suluseisu tõttu värav ei lugenud.

Juba mitmendat korda mängu jooksul sooritati Paide poolelt kiirustatult löök, kuigi oli võimalus andmaks söötu äärele soodsamal positsioonil olevale kaaslasele. Flora keskkaitsja eksimuse järel lajatati kaugelt peale, kuid ilmselgelt polnud löök väga täpne. 87. minutil tehti kõik selgeks, kui Flora eduseisu kahekordistas. Sappineni nurgalöögi järgselt pikendas Baranov palli edasi ning vahetusmängija Albert Prosa sai lähedalt peaga löögile. Pall lendas latti ning sealt üle väravajoone. Lomp küll klaaris palli minema, kuid kohtunikul oli asi fikseeritud ning selle samuse teise tabamusega oli mäng riiulisse pandud.

Tallinna FC Flora jätkab neljandal kohal, kuid vähendas hetkel vahet esikolmikuga. Paide langes seitsmendaks, kuid kuna mitmed vooru ülejäänud mängud on veel pidamata, on võimalik veel langemine ühe koha vorra. Seda juhul, kui Sillamäe Kalev peaks Tallinna Levadia vastu punktilisa teenima. Teisipäeval on juba uus voor ees ootamas, kus Paide võtab kodus vastu Tallinna Infoneti ning Flora peab Lillekülas maha duelli Nõmme Kaljuga.

Tallinna FC Flora – Paide Linnameeskond  2:0 (0:0)