Paide Linnameeskond alistas Evald Tipneri karikavõistluste 1/64 finaalis Kolmanda liiga meeskonna Olympic Olybeti 9:1, kolm väravat sai kirja Alassana Jatta, esindusmeeskonna debüüdi tegi 18-aastane väravavaht Mattias Sapp.

Karikavõistluste avaringi kohtumine Nike Arenal oli mänguliselt väga ühepoolne, kuid vastased võitlesid vapralt ja hoidsid mänguseisu viisakana tervelt 80 minutit. Üheksast väravast koguni viis lõid Paide mehed viimase10 minutiga.

Avapoolajal ei saanud Paide vastaste üheksamehelist madalat blokki kuidagi lahti harutatud ning pealöögid ja tsenderdused vuhisesid järjekindlalt väravaraamidest üle või mööda. Jatta avas skoori 13. minutil, kuid Paide ja Gambia ründaja teist väravat tuli oodata poolaja lõpuminutini.

Teisel poolajal lisasid omaltpoolt tabamused Henri Välja ja Yann Michael Yao, kuid tõeliseks tulevärgiks läks viimase kümne minutiga. Kaks väravat lõi vahetusest sekkunud Sören Kaldma, oma teise sai kirja Yao, Paide eest tegi esmakordselt skoori Muhammed Sanneh ning hetk enne lõpuvilet vormistas kübaratriki Jatta.

Olybeti ainus pealelöök tuli 88. minutil, mil Marvin Lemba karistuslöök kaugemalt kui poolelt väljakult üllatas nii Paide kaitsjaid kui ka meie noort väravavahti ning harrastajate uhke auvärav oligi tõsiasi.

Esindusmeeskonnal seisab nüüd ees väike puhkus ning seejärel ootab 19. juulil Hiiu staadionil ees 20. vooru Premium liiga lahing Nõmme Kaljuga!

Paide: Mattias Sapp, Karl Mööl, Martin Kase, Kristjan Pelt, Muhammed Sanneh, Sander Sinilaid, Andre Frolov, Henri Välja (61. Sören Kaldma), Yann Michael Yao, Alassana Jatta, Ander Ott Valge.
Varus: Edgar Tur, Joel Kokla, Bruno Souza Caprioli, Tarmo Neemelo.

Väravad: 13., 45. 90+1. Alassana Jatta, 52. Henri Välja, 60., 82. Yann Michael Yao, 81., 86. Sören Kaldma, 85. Muhammed Sanneh – 88. Marvin Lemba.