Reporter: Rauno Annama

Premium liiga 12. voorus võõrustas Paide Linnameeskond külla sõitnud Rakvere Tarvast, kellega sel hooajal juba korra kohtuti, kui Lääne-Virumaal peetud kohtumises pidi Rakvere tunnistama selget 0:5 allajäämist. Sel korral oli kohtumine selgelt põnevam ja pinget jagus mängu omajagu, võõrustajad võitsid kokkuvõttes 4:2. Kübaratrikiga sai hakkama Vjatšeslav Zahovaiko, lisaks lõi ühe veel Mark Oliver Roosnupp. Tarva poolelt olid resultatiivsed Juhan Jograf Siim ja Siim Rannamäe.

Algkooseisust rääkides oli suurim muutus see, et hooaja esimesed minutid ja sealjuures kohe täismängu sai kirja Mart-Mattis Niinepuu, kes alustas raamide vahel, samal ajal kui esikinnas Kert Kütt pingil oli. Kuigi võõrustajad alustasid teravamalt, oli reaalsus selline, et külalised asusid 15. minutil oma esimesest pealelöögist kohtumist juhtima. Pikk pall anti ette, kus nii Rannamäe kui ka Siim noolisid Paide ainsa kaitsja vastu palli. Siim sai antud olukorrast löögile ning saatis palli kenasti tagumisse nurka, viies Rakvere kohtumist juhtima.

Kodumeeskond ei jätnud jonni ja vähem kui kümme minutit hiljem viigistati mänguseis. Palli omanud Nikita Novopašinil oli võimalus anda pass vasakule äärele Lauri Varendile, kuid mängumees leidis veelgi parema variandi, kui filigraanse läbisööduga leidis Zahovaiko, kes Sander Susiga silmitsi pääsedes veeretas palli kerge vaevaga võrku – 1:1! Paide jätkas ka pärast väravat ohtlikult ning Susi oli omadega ilmselgelt rahulolematu, et sedasi väljakuperemeestel ehitada lasti.

32. minutil sahises Paide väravavõrk teistkordselt, kui Taavi Münter kaitsjate eest pakku pääses ja värava lõi, ent suluseisu tõttu püsis seis endiselt muutumatuna. Kuigi Tarvas teenis poolaja lõpus rikošeti võtnud löögist nurgalöögi, olid võõrustajad selgelt ohtlikumaks osapooleks ning omajagu momente jätkus kogu poolaja jooksul, ent pausile minnes oli seis siiski viigiline.

Teise kolmveerandtunni alguses riputati külaliste rünnakul pall mõtestatult ette, kuid Niinepuu jõudis selleni varem, kui omade ründaja Siim. Kohtumise esimene hoiatuskaart välkus, pärast Münteri kossi lendamist. Kodumeeskond hoidis initsiatiivi ning jätkas energiliselt. Tiksus 61. mänguminut, mil Tarvas tobeda olukorra tõttu vähemusse jäi. Aleksei Larin lendas mõlemad jalatallad ees sisse otsajoone juures olnud Michael Lilanderile ning kuigi peakohtunikul läks hetk aega, suundus hetk hiljem jooksuga toimunu juurde, kus mängijad olid omavahel sõnelusse asunud ja kohtunikel tuli osapooli lahutada. Seejärel tõusis igati teenitult punane kaart ning Tarvas jätkas kümnekesi.

Roosnupp

Kuigi Paide suutis Roosnupu tabamusest järgnenud minutil kohtumist esimest korda juhtima asuda, oli külalistel kiire vastulöök olemas ning seisuks tehti 2:2. Tarva kiirrünnakul ei suutnud Niinepuu palli enda valdusesse haarata ning moment hiljem lükkas Rannamäe mängukera sisuliselt tühja. Möödus vaid minut, kui Paide trahvikasti äärest karistuslöögi teenis. Seda sooritama läinud Zahovaiko virutas palli otse väravasse ning ulmeline periood oli sellega veelgi jätku saanud ning kodumeeskond oli teistkordselt juhtima asunud.

Ka Rakverel oli trahvilöök kasutada, kuid see võimalus läks luhta ning midagi erilist sellest ei järgnenud. Paide poolelt teenis hoiatuskaardi vahetusest sekkunud Sander Sinilaid, kes jäi olukorras hiljaks ning tegi vea Alari Aunapuu vastu. Oli veel oma kümme minutit puhast mänguaega, kui Mihkel Saar kukutas karistusala äärel teise vahetusmängija Rasmus Tomsoni ning kinkis sellega vastastele penalti. Palli taha asunud Zahovaiko virutas palli paremale alla nurka, samas kui Susi teisele poole viskus.

Kohtumise viimane kaart välkus viis minutit pärast Paide neljandat väravat, kui külaliste Mario Kuokkanen kodumeeskonna mängijale sisse lendas. 89. minutil oli lähedal kodumeeskonna viieski, kuid seekord raksusid väravaraamid. Vahetusest sekkunud Janar Toomet andis paremalt äärelt söödu kasti, kus Zahovaiko peaga löögile sai ning palli latti suunas.

Kuigi mäng oli selgelt põnevam, kui meeskondade esimene omavaheline kohtumine, tegi Paide ise enda elu põnevaks, sest tegelikkuses oli pealelööke selgelt rohkem kui vastastel ning mängupilt samuti oli selgelt ründavam ja loovam. Järgmise nädala alguses sõidab Paide külla Sillamäele, et kohtuda sealse Kaleviga. Rakvere võtab omakorda kodus vastu Tallinna Levadia.