Reporter Rauno Annama, foto Jana Pipar

Premium liiga XX vooru kohtumine Kadriorus Levadiaga kujunes Paide Linnameeskonnale õudusunenäoks, kui pärast juhtima minemist mäng täiesti lagunes ja lõpuvile kõlades vaatas tabloolt vastu kodumeeskonna 7:1 võit. Paide poolelt skooris Sander Sinilaid, väljakuperemeeste poolelt sai kübaratrikiga hakkama Anton Miranchuk, kaks lisas Kevin Kauber ning korra said jala valgeks ka Aime Marcelin Gando Biala ning Luc Landry Tabi Manga.

Alles neljapäeva õhtul Tšehhi pealinnas Prahas Euroopa liiga teise eelringi korduskohtumise sealse Slaviaga pidanud Tallinna FC Levadia oli eile taas kodusel Kadrioru murul, võõrustamas Kesk-Eesti meeskonda. Üleminekuperioodi tõttu oli mõlemas meeskonnas näha uusi nägusid ja seetõttu oldi algkoosseisudes muudatusi tehtud. Pealinlaste poolelt Kevin Kauber ning Paide poolelt Juri Jevdokimov ja kahel viimasel hooajal Levadia särki kandnud Omar Nabil Rashad Elhussieny.

Väsimuse märki polnud väljakuperemeeste puhul mitte kuskilt näha ja selgelt aktiivsema poolena üritati varakult aktiivse tegutsemisega võrk sahisema panna. 13. minutil oldi sellele üsna lähedal, külaliste Michael Lilander magas Evgenii Kobzari tõusu täiesti maha, mille järel andis ründaja tsenderduse trahvikasti tagumisse nurka, kus Gando esimese puutega palli eesposti kõmmutas. Kerge ehmatuse järel asusid külalised paari minuti järel kohtumist ise juhtima. Kiirelt lülituti Levadia võimaluse luhtumise järel rünnakule ning omade kaptenil Lauri Varendil tekkis ainsa kaitsjaga kõrvuti olles soodne koht löömiseks. Poolkaitsja siiski löögile ei otsustanud minna ning andis söödu tahapoole teise lainena tulnud Sinilaiule, kes karistusala joonelt paraja mammu lati alla vajutas – 0:1!

Asjalood läksid Paide jaoks hapuks vähem kui kümne minuti pärast, kui Taavi Rähn palli klaarimise asemel Kauberit trahvikastis jalgadesse tabas ning sellega penalti tekitas. Lööma läinud Miranchuk lõi mängukera kindlalt vasakule ning kuigi Kert Kütt viskus õigele poole, jäi ta niivõrd hea löögi vastu võimetuks. 26. minutil läksid pealinlased mängu esimest korda juhtima ning seda igati teenitult. Levadia teenis karistuslöögi, mille järel Kobzar palli kiiresti üle meestesumma värava suunas lidunud Gandole tõstis. Poolkaitsja ei jätnud kingitust kasutamata ning karistas külaliste passiivsuse karmilt ära.

Kui enne penaltit Paide ikka üritas hoolega, siis pärast viigiseisu hakkas mäng mingil põhjusel selgelt lagunema. Levadia mootor hakkas omakorda täistuuridel tööle. Söödumäng, mida näidati, oli igati nauditav ning sellest tulenevalt rebiti mitmel korral Paide kaitse lahti ja tekitati ohtlike olukordi. 36. minutil mängisid külalised nurgalöögi lahti, kuid kastis oli taaskord kõige kõrgemal kodumeeskonna pallivõlur. Moment hiljem jõudis pall Miranchukile, kes võttis suuna Küti valvatava värava poole. Pealinlased olid minemas kontrasse kolm kahe vastu ning palli vallanud poolkaitsjal ja äärelt kaasa liikunud meeskonnakaaslasel hoidis silma peal Nikita Novopashin, kes üritas mõlemat mingil määral katta, kuid sellest tekkis kaitseliini koridor, mille Miranchuk eeskujulikult ära kasutas. Otsesuund võeti raamide poole ning halastamatult pandi soolorünnakuga taas võrk sahisema – 3:1!

Poolaja lõpp kuulus täielikult kodumeeskonnale. Igal juhul oli lähemal nende neljas, kui külaliste teine tabamus. Kui välja jätta need mitmed täpsed tsenderdused, mis omajagu probleeme Paide leeris külvasid, raisati üks soodne võimalus poolaja lõpuminutitel, kui üks mängijatest heal löögipositsioonil olles hakkas veel söötu otsima, kuid keegi polnud seda vastu võtmas ning nõnda rünnak lõpu saigi. Paide avavärav andis küll lootust põnevale duellile, kuid kiiresti anti initsiatiiv täielikult võõrustajatele ning avapoolajaks oli selge kaotusseis tõsiasjaks.

Pausilt naastes jätkus kõik sama rada nagu esimesel kolmveerandtunnil lõppes. Kobzaril lasti lubamatult kergelt kasti purjetada, kus otsajoone juurest andis lühikese söödu Kauberile, kelle esimene puude ebaõnnestus ning sellega hea momendi ära käkkis. Poolaja avaminutitel ebatäpse löögi teele pannud Sinilaid oli peagi taas aktsioonis kui terava tsenderduse Levadia väravaesisele teele pani, ent seal said kodumeeskonna omad jaole. Deja vu, kui enne täistunni täitumist Kauber Paide karistusalas Rähni puutest siruli lendas, kuid seekord vile vaikis ning mitmed kohaliku meeskonna fännid andsid valjuhäälselt teada kohtuniku suunal, mida sellisest otsusest arvati.

59. minutil sooritas Miranchuk vähemalt 20-lt meetrilt löögi, pall võttis rikošeti, mille järel lendas raamidest pisut väljas olnud Kütist üle väravasse. Vaid kaks minutit hiljem oldi taas täielikult hädas kübara vormistanud poolkaitsjaga. Miranchuk liikus ülikergelt kaitsjatest läbi ning pääses Kütiga silmitsi. Puurilukk pareeris esimese löögi, kuid pall maandus Levadia mängijale tagasi, kes seejärel pani teele kannalöögi. Pall oli veeremas posti kõrvalt sisse, kuid valvel olnud Kauber lükkas enne palli väravajoonele jõudmist selle kindluse mõttes võrku ja seis oli seega juba 5:1.

Igale poole jagunud Miranchuk märkas mingi perioodi järel, et Kütt on taas väravast pisut väljas ja üritas kauglöögiga üllatada, ent pall tuhises napilt üle. Ei paistnud Paidele tunneli lõpust mingisugust valgust, vaid hoopis see tunnel müüriti halastamatult kinni ja ei antud mingit väljapääsu. Üks vähestest märkimisväärsetest momentidest tekkis Jevdokimovil, kes pääses värava suunas palliga liduma üheainsa kaitsja vastu. Kehamängus suudeti paremus Levadia poolelt antud duellis maksma panna ja sekundid hiljem noppis Sergei Lepmets palli oma valdusesse.

73. minutil leidis Gando kena läbisööduga Kauberi, kes mängleva kergusega kaitsja ära pettis ning külmavereliselt võimaluse realiseeris. Vähem kui kümme minutit hiljem toimetati pealinlaste korneri järel pall karistusala piirile Tabile, kes puusalt mänguvahendi väravanurka virutas ja sellega lõppseisu vormistas. Levadia ei pannud madalat käiku sisse, kuid enam rohkem ei suudetud pealelöögile saada. Paide teenis lõpupoole frustratsioonist tehtud vigade eest kaks kollast kaarti ning kohtuniku poolt antud üks lisaminut peegeldas ehedalt, et saunaõhtule taheti kiirelt lõpp teha.

Kuna Nõmme Kalju ei suutnud koduväljakul Pärnu Linnameeskonnaga enamat 0:0 viigist, tõusis Levadia neist kahe punktiga ette, olles teisel kohal ja jäädes liidrist Infonetist endiselt kahega maha. Paide Linnameeskond on 7. positsioonil, jäädes Tartu Tammekast üheainsa punktiga maha.

Vead: 6:9

Pikalt haavu lakkuda ei saa, juba reedel 29. juulil tuleb olla valmis lahingut andma FC Florale. Mäng Paide linnastaadionil algab kell 19.00.

Tallinna FC Levadia – Paide Linnameeskond  7:1 (3:1)
23. pen., 36., 59. Anton Mirantšuk, 26. Gando Biala, 63., 73. Kevin Kauber, 81. Tabi Manga – 15. Sander Sinilaid

Hoiatused: 10. Alan Gatagov – 83. Omar El Hussieny, 90+1. Sander Sinilaid
Mänguolud: +22, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras