Paide Linnameeskond kaotas Premium liiga 27. voorus võõrsil 1:3 Pärnule, keda tänavu oli võidetud 4:0 ja 3:0. Otsustavaks said teise poolaja alguse eksimused, mille karistas ära Henri Hanson.

Teist mängu järjest sama algkoosseisuga mänginud Paide oli kogu kohtumise jooksu mängu dikteeriv pool, kuid kodumeeskond mängis kaitsest lähtuvalt ja tegi seda efektiivselt. Avapoolaja parima võimalusena jättis Vjatšeslav Zahovaiko kasutamata 11 meetri karistuslöögi, sest Kristjan Tamme Pärnu väravas aimas löögisuuna ära.

Teise poolaja algus oli külaliste poolehoidjatele külmaks dušiks, sest esmalt ei mõistnud üksteist Nikita Novopašin ja Kert Kütt, mille tulemusena meie väravavaht lõi palli ebaõnnestunult Hansoni jalale, kes selle rahulikult väravasse toimetas. Kolm minutit hiljem andis Taavi Rähn halva söödu keskväljale ja lasi seejärel ka äärelt söödu läbi, mille Hanson hõlpsasti 2:0 seisuks vormistas.

Paide poolel oli väravale lähedal kauglöögi teele saatnud Zahovaiko, kuid Tamme tiigrihüpe ajas palli latist üle. 84. minutil tundus, et Zahovaiko sai karistuslöögist kirja hooaja 14. tabamuse – hiljem märgiti protokolli värava autoriks peaga palli veidi puutunud Jüri Jevdokimov, kellele see oli Järvamaa klubi särgis hooaja esimeseks väravaks.

Paide üritas viigipunkti päästa, kuid hoopis Toomas Pent oli see, kes selges suluseisus söödu saanuna kohtunikku lippu (mida ei tulnudki) ootama ei jäänud ning palli kolmandat korda Küti seljataha toimetas. Paidel oli üleajal võimalik üks värav tagasi lüüa, kuid võimaluseks see jäigi.

1:3 kaotus teeb Sillamäe ja viienda koha püüdmise veelgi keerulisemaks, sest idavirulased on 9 vooru enne hooaja lõppu nüüd kuue punkti kaugusel. Paidele (32 silma) hingavad aga kuklasse nii Narva (30) kui Tartu (29). Järgmine mäng on pärast koondisepausi 9. septembril Paides, kus on võimalus Pärnult revanš võtta.

Pärnu Linnameeskond – Paide Linnameeskond 3:1 (0:0)
51., 54. Henri Hanson, 90. Toomas Pent – 84. Jüri Jevdokimov

Hoiatused: 27. Raido Leokin
Realiseerimata penalti: 42. Vjatšeslav Zahovaiko
Mänguolud: +22, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.