Foto: Gertrud Alatare

Paide Linnameeskond lõpetas enam kui kuu pikkuse võitudeta seeria, alistades Pärnus sealse Vapruse 4:0.

Mäng ei olnud õieti alatagi jõudnud, kui nurgalöögi järgses olukorras suunas Andre Frolovi tsenderduse peaga edasi Sören Kaldma. Palli saanud Andre Järva mängis trahvikasti vasakus ääres kaks Vapruse mängijat üle ning saatis palli terava nurga alt väravasse. Järvale oli see Paide särgis esimeseks tabamuseks.

Paide jätkas mängu kontrollimist, kuid oli avapoolajal kohati lohakas ning kodumeeskond sai seeläbi paar head võimalust. Üle kahe kuu taas Paide väravasuul seisnud Sten-Marten Vahi oli ülesannete kõrgusel, tõrjudes 1-1 olukorras Kristen Saartsi löögi.

Teine tabamus ei lasknud end oodata ja taas oli aktsioonis hooaja parima mängu teinud Järva. Ründaja terav sööt trahvikasti põrkas pärnaka Tõnis Vihmoja jalast oma väravasse ning külaliste 2:0 edu oli tõsiasi.

Eelmises voorus Infonetilt 1:11 koslepi saanud Pärnu mänguisu oli kadumas ning edasist kohtumise käiku domineeris selgelt juba Paide. Head võimalused skoori kasvatada olid nii Henri Hansonil, Michael Lilanderil, kahel korral päästis nurgalöökidest Pärnu halvimast nooruke väravavaht Andreas Kallaste, tõrjudes nii Martin Kase kui Kaldma pealöögid.

3:0 oli õhus ja see tuli 70. minutil. Lilanderi tsenderdus vasakust äärest jõudis segamatult Vapruse kasti, kus vahetusmees Randy Padar esimese puutega peale ei kõmmutanud, kuid pärnakate ebakindlus andis võimaluse lähedalt proovida ja pall oligi võrgus. 19-aastase Padari jaoks oli see karjääri esimene värav Premium liigas!

Lõppskoori 4:0 vormistas samuti vahetusest sekkunud Ander Ott Valge, realiseerides Frolovi hea söödu.

Paidel on nüüd 14 voorust kogutud 15 punkti, mis tabelis annab kuuenda koha. Juba sel laupäeval 3. juunil ootab ees tuline kodumäng Nõmme Kaljuga. Avavile Paide linnastaadionil kõlab kell 13.00.

Pärnu JK Vaprus – Paide Linnameeskond  0:4 (0:2)
2. Andre Järva, 28. ov. Tõnis Vihmoja, 70. Randy Padar, 85. Ander Ott Valge

Hoiatused: 65. Martin Vunk, 74. Rasmus Peetson
Mänguolud: +15, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 272
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Sten Klaasen
Neljas kohtunik: Triinu Laos

Vaprus: Andreas Kallaste, Raido Leokin, Karl Palatu, Magnus Villota, Jako Kanter, Martin Vunk, Toomas Pent (46. Rasmus Peetson), Rauno Tutk, Rando Leokin, Tõnis Vihmoja (63. Enrico Veensalu), Kristen Saarts (80. Kevin Helin).
Varus: Hendrik Vainu, Kevin Helin, Uku Kõrre, Kristofer Kaasik, Robyn Hallmere, Enrico Veensalu, Rasmus Peetson.

Paide: Sten-Marten Vahi, Michael Lilander, Martin Mägi, Martin Kase, Nikita Novopašin, Sören Kaldma, Magnar Vainumäe, Andre Frolov, Henri Hanson (59. Randy Padar), Edgar Tur (75. Jasper Uwaegbulam), Andre Järva (75. Ander Ott Valge).
Varus: Alex Sander Sepp, Jasper Uwaegbulam, Sander Sinilaid, Magnus Karofeld, Ander Ott Valge, Alger Džumadil, Randy Padar.