Premium liiga viiendas voorus oli aeg selleks, et ka Paide saaks siirast rõõmu tunda ning ühepoolseks kujunenud mängus võttis kodumeeskond suure 4:0 võidu. Avapoolajal skoorisid penaltipunktilt nii Jasper Chibueze Uwaegbulam kui ka Vjatšeslav Zahovaiko. Teisel poolajal tuli skoorile lisa Timo Lombilt ja vahetusest sekkunud Martin Kaselt.

Juba avasekunditel pääsesid võõrustajad löögile, ent vastaste puurivahile Joel Vabritile see probleeme ei valmistanud. Väljakuperemehed hoidsid initsiatiivi, kuid pärnakate esimesel korralikumal üritusel jäädi hiljaks ning olukord lõppes hoiatuskaardiga. Kõik toimus enne veerandtunni täitumist, kui Taavi Rähn kukutas viimase kaitsjana Taavi Lauritsa. Oli õnne, sest kohtuniku taskust tõusis vaid kollane kaart, küllap oli faktoriks see, et pall ei suundunud tsenderdusest otsesuunas värava poole, vaid pisut eemale.

Ei möödunud palju, kui taas otsiti ees Lauritsat. Lubamatult oldi ruumi jäetud nii söötjale kui ka ründajale, ent kohalike õnneks lendas pall pärnakast üle otsajoone ning nõnda ärev moment lõppes. 25. minutil andis Zahovaiko virtuoosliku söödu Jasperile, kes pääses üks-ühele. Vabrit tõmbas ründaja konkreetselt maha ning kuigi paljud nõudsid valjuhäälselt punast kaarti, oli vilemehe otsus kindel – kollane kaart ning penalti kodumeeskonnale. Lööma asunud Jasper lajatas tugevast löögist palli paremale alla nurka, jättes Vabriti võimetuks.

Mäng jätkus Paide domineerimisel, 38. minutil kõmmutas vanameister Zahovaiko sellise pommi teele, et ehmatas nii mitmeidki, löök ise oli siiski napilt ebatäpne ja pall tuhises latist üle. Poolaja lõpus sooritas Michael Lilander korraliku karistuslöögi, millega Vabrit pisut hädas oli, aga hetk hiljem siiski haaras palli oma käte vahele. Trahvilöögi järgselt olid kahevõitluses Rähn ja Rauno Tutk, kes mõlemad sasipuntras pikali kukkusid. Pärnakas äsas Rähnile jalaga vastu pead ning mäng peatati. Samal ajal, kui kannatanut tohterdama oldi saabutud, vestles peakohtunik abikohtunikuga, kes olukorda paremini nägi. Lühikese vestluse järel suundus vilemees Tutki poole ja näitas talle punast kaarti. Kuna tegevus toimus kastis, teenis Paide ka penalti. Zahovaiko lõi palli paremale alla, samal ajal kui Vabrit teisele poole viskus. Pausile minekuks tehti seega seisuks 2:0 ja külalised olid teadmise ees, et kogu teine kolmveerandtund tuleb vähemuses mängida.

Külalised alustasid näljasemalt ja üsna pea tekkis ohtlik moment, kui väljakuperemeeste kaitsja lohakalt tagasi söötis ning Kert Kütt seejärel palli Tanel Meltsile kaotas trahvikasti ääres. Puurilukk pani siiski keha vahele ning päästis olukorra ära, pärnakad pidi leppima vaid nurgalöögiga antud olukorrast. Kindel moment tekkis teisel pool väljakut, kui Jasper Vabritiga silmitsi olles löögile pääses, kuid kindamees tõrjus. Pall maandus Lauri Varendile, kes löömise asemel hoopis sättima hakkas ja sellega lubava rünnaku lõplikult luhtas. 63. minutil rammis nurgalöögi järgselt Timo Lomp palli peaga raamide vahele ning seis oli juba veelgi kindlam.

Pärnakatel tekkis ideaalne võimalus ühe tagasilöömiseks, kui Kütt tõrjus palli Kristen Saartsi jalale, kes sai ka löögile, kuid värava ees seisnud Lomp päästis omad halvimast. 84. minutil vormistati lõppskoor, kui Varendi söödu järel pani vahetusest tulnud Kase vaid jala vahele ning mängukera oligi väravas. Vaid paar minutit varem oli ründajal ideaalne šanss olnud, kui hea söödu järel suutis ka kaitsjat edestada, aga löögi järel lendas pall tagumisest postist napilt mööda. Lõpus enam midagi märkimisväärset ei toimunud ning sellega oli Paide võtnud igati teenitult suure võidu, millega tõusti tabelis 7. kohale. Juba teisipäeval ollakse taas palliplatsil, kui Paide sõidab külla Narva Transile ning Pärnu võõrustab Nõmme Kaljut.