Paide Linnameeskond jätkas Premium liigas uut hingamist suurepärase 4:1 võidumänguga Viljandi üle, kelle vastu skooriti juba esimese 18 minutiga kolmel korral.

Vigastustest ja mängukeeldudest räsitud kodumeeskond, kes viimastes voorudes alistanud nii Transi kui Levadia ja kes oli väga lähedal ka FC Flora alistamisele, ei suutnud tabelinaabrite heitluses Paidele kordagi ohtlikuks saada.

Juba kolmandal minutil lõi oma esimese Premium liiga värava nigeerlane Samson Iyede, realiseerides külmavereliselt Sören Kaldma söödu. Iyede andis seejärel läbisöödu Ander Ott Valgele, kes virutas palli napilt üle lati. 12. minutil oli seis 2:0, kui Hansoni eeltöö järel tõstis Valge palli meisterlikult üle Viljandi väravavahi.

Paide haistis võimalust ja surus edasi, 18. minutil oli taas söötjaks Kaldma, kelle poolt antud palli vajutas peaga puuri Henri Hanson. Hansonile oli see linnameeskonna särgis esimeseks Premium liiga tabamuseks. Vaheajaks võinuks seis olla suuremgi, aga lõpus oli ka õnne, kui Magnus Karofeld tõrjus jalgadega Kähri lähilöögi.

Teisel poolajal vahetas Vjatšeslav Zahovaiko ründeliini välja, sest juba reedel ootab ees järgmine lahing, kus vastaseks FC Flora. See aga ei takistanud Paidel domineerimast ja 4:0 oli Hansoni ning Vainumäe koostöö järel tõsiasi. Magnar Vainumäele oli see juba hooaja kaheksandaks tabamuseks.

Nullimängu rikkus Nikita Novopašini eksimus palli klaarimisel, mille järel kogenud Jarmo Ahjupera lõi Tuleviku auvärava. Kodumeeskond lõpetas mängu kümnekesi, sest vahetusmees Peips lõi Kaldmat.

Vahepeal väga hapuks kiskunud tabeliseis on saanud nüüd kahe järjestikuse võidu järel leevendust ning vahe Tulevikuga on kärisenud 7 punkti peale. Ühe mängu vähem pidanud ja viiendat kohta jagavad Narva ja Sillamäe on samas vaid kahe punktiga meist ees!

Viljandi JK Tulevik – Paide Linnameeskond  1:4 (0:3)
72. Jarmo Ahjupera – 3. Samson Onomigho Iyede, 12. Ander Ott Valge, 18. Henri Hanson, 69. Magnar Vainumäe

Hoiatused: 38. Tanel Lang, 73. Martin Allik
Eemaldamine: 86. Rainer Peips
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras