Paide Linnameeskond sai Premium liiga 33. voorus hooaja kaalukaima võidu, alistades kodupubliku ees Nõmme Kalju 2:0.

Sügisringis kuuest mängust viienda võidu teeninud Paidel olid seekord mängukeelu all nii Jasper kui Nikita Novopašin, Kalju seevastu tuli Järvamaa südamesse täisrivistuses.

Hooaja lõppfaasis 5-3-2 mängujoonist kasutavad Meelis Rooba hoolealused alustasid ründavalt ning väljakul ei olnud kuskilt näha, et üks meeskond on tiitliheitluses. 13. minutil kombineerisid hästi Ander Ott Valge, Jüri Jevdokimov ja Mark Oliver Roosnupp, kelle löök tabas rünnaku lõpetuseks Kalju väravaposti.

Vastased olid ohtlikud vaid standardolukordades, millest ühes lendas Henrik Pürgi pealöök veidi väravast mööda. 28. minutil avas Paide aga teenitult skoori, kui Jevdokimovi vabastava söödu realiseeris külmavereliselt 17-aastane Ander Ott Valge. Noormehe teine värav Premium liigas viis Paide 1:0 juhtima!

Kalju viigivärav oli lähedal juba paar minutit hiljem, kui taas kerkis kõige kõrgemale Pürg, kuid Kert Küti suurepärane tõrje hoidis vastased jätkuvalt nulli peal.

58. minutil oli kodumeeskond lähedal teisele tabamusele, kui Valge sööt leidis karistusalas Jevdokimovi, kes 5-6 meetrilt päris head pallipuudet ei saanud ja nii õnnestus Vitali Telešil löök tiigrihüppega tõrjuda. Paide tegi vigade paranduse neli minutit hiljem, kui kohtunik Ošomkov lasi Jevdokimovile tehtud vea järel mängul jätkuda, vahetusmees Vjatšeslav Zahovaiko sööt leidis Roosnupu, kes kolmest vastasest mööda purjetades lõi tahanurka 2:0!

Kalju tõi küll vahetustest sisse Neemelo, Subbotini ja Wakui, kuid väravat seekord lüüa ei suudetudki. Külaliste teise poolaja parima võimalusena saatis Ats Purje 88. minutil palli napilt väravast mööda.

Läbi aegade kolmanda võidu Kalju üle saanud Paide jäi klubi ajaloos esmakordselt Nõmme Kaljuga plusspoolele – tänavuseks saldoks jäi võit, kaks viiki ning kaotus, väravate vahega 4:3! Kuna 33. voorus kaotas ka Levadia, on FC Infonetil nüüd kolm vooru enne hooaja lõppu Levadia ja Flora ees neljapunktiline edumaa. Samale pulgale võib tõusta ka Kalju, kel vanadest rivaalidest kolm silma vähe, kuid pidamata mäng Tarvaga.

Paide Linnameeskonna jaoks toob uus nädal kaks mängu pealinnas – esmalt on kolmapäeval 19. oktoobril kell 19.00 Infoneti Lasnamäe staadionil karikavõistluste 1/8 finaali kohtumine Infoneti duubliga ning laupäeval 22. oktoobril kell 16.00 A.Le Coq Arenal 34. vooru heitlus tiitlikaitsja FC Floraga.

Paide Linnameeskond – Nõmme Kalju FC  2:0 (1:0)
28. Ander Ott Valge, 62. Mark Oliver Roosnupp

Hoiatused: 52. Jüri Jevdokimov, 90. Marten Saarlas, 90+1. Taavi Rähn – 90+3. Hidetoshi Wakui
Mänguolud: +3, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.