Reporter: Rauno Annama, foto: Maarja Trauss

Premium liiga XVII vooru kohtumises võttis Paide Linnameeskond kodus vastu Narva Transi, kellega sel hooajal on juba korra kohtutud, kui võõrsil alistati piirilinlased 3:2. Kodumurul peetud tasavägises kohtumises suutis Paide 3:2 paremusega võidu koju jätta.  Võõrustajate poolelt olid resultatiivsed Taavi Rähn, Vjatšeslav Zahovaiko ja penaltipunktilt Jasper Chibueze Uwaegbulam. Transi poolelt sahistas kahel korral võrku Dmitry Proshin.

Kohtumine sai väljakuperemeestele suurepärase alguse, kui vähem kui pooleteist minutilise mängu järel juhtima asuti. Zahovaiko pani vasakult äärelt tsenderduse kasti, kus Rähn peaga palli Aleksei Matrossovile püüdmatult väravasse lõi. Külalised valdasid rohkem palli ning 17. minutil ehmatas kohalikke Proshin, kes palli Kert Küti selja taha saatis. Meeskonnakaaslaselt söödu saanuna vajutas Narva mängija mõned meetrid kastist väljaspool olles palli lati alla. Raamidest pisut väljas olnud Kütt ei suutnud mängukera teekonda peatada ja nõnda oli seis viigis.

Üksikud minutid hiljem oli taas pildis Rähn, kes kerkis kuueteistkastis kõige kõrgemale ja pääses löögile. Matrossov küll viskus pallini, aga ei küündinud selleni. Piirilinlaste õnneks lendas pall napilt raamidest mööda. Poolaja keskel pääses Sander Sinilaiu tsenderduse järel peaga löögile Uwaegbulam. Löök oli üsna keskele suunatud, kuid sellegipoolest ei saa alahinnata Matrossovi järgnenud suurepärast tõrjet. Kuigi kodumeeskond jäi mitmel korral hätta Svjatoslav Jakovlevi takistamisega, tuleb omade kaitsemängu siiski kiita, sest mehed võitlesid korralikult ning suures mastaabis võis nähtuga rahule jääda.

35. minutil oli Paidel hea võimalus teistkordselt juhtima asuda, kuid võrgu sahisemise asemel tabati latti. Küljeaudi järel pikendas Martin Kase peaga palli edasi ning Uwaegbulam virutas tugevast löögist kera latipõrkest üle. 44. minutil läksid kõigele vaatamata hoopis külalised juhtima. Teise väravasöödu sai kirja Artjom Škinjov, kes suurepärase läbisööduga mängis Proshini üks-ühele, kus mängumees halastamatult võrgu sahisema pani.

Pausilt tulles oli poolaja alguses kahel korral Paide väravaesisel ärevad momendid, kuid omade õnneks ei suutnud Trans neid ära kasutada. 61. minutil oli Paide juba valmis tegema kahte vahetust, kuid õnneks suutis enne seda Zahovaiko ilusa väravaga mänguseisu viigistada. Ründaja söödule saadi jalg vahele, kuid pall jõudis tagasi Paide mängijale, kes mänguvahendi endale pisut ette veeretas ja siis ilusa löögiga selle lati alla kõmmutas. Pärast väravat ammutasid võõrustajad justkui rohkem energiat ning lühikese aja järel oli Uwaegbulam napilt ebatäpne.

70. minutil leidis Uwaegbulam hea läbisööduga Zahovaiko, kelle võttis karistusalasse jõudes maha viimane kaitsja Viktor Plotnikov. Ebaleva vilepartii teinud Dmitri Kulikovi vile kostus alles pika hilinemise järel, moment hiljem näitas patustajale vaid kollast kaarti ning määras Paidele penalti. Palli taha asunud Uwaegbulam saatis palli vasakule poole üles, Matrossov samal ajal teisele poole viskudes – 3:2! Teise kolmveerandtunni lõpupoole noppisid võõrustajad kaks kollast kaarti, võttes maha vastaste kiirrünnakud. Narvakad surusid mis nad surusid ning lisaminutitel pääses löögile nii Vladislav Ivanov kui ka Kirill Nesterov, kuid Kütti keegi rohkem üle ei suutnud mängida ning Paide noppis magusad kolm punkti tabelisse juurde.

Paide jätkab endiselt 6. kohal, kuid kuna nende ees paiknev Tartu Tammeka tegi antud voorus viigi, vähendas Kesk-Eesti klubi taaralinlastega vahet ühele punktile. Nädala pärast kohtuvad samad meeskonnad Eestimaa südames. Trans paikneb 8. kohal ning järgmises voorus kohtub Ida-Virumaa derbys võõral väljakul Sillamäe Kaleviga, kes edestavad piirilinlasi kahe punktiga.

Paide Linnameeskond – JK Narva Trans  3:2 (1:2)
2. Taavi Rähn, 61. Vjatšeslav Zahovaiko, 72. pen. Jasper Uwaegbulam – 17., 44. Dmitri Prošin

Hoiatused: 76. Martin Kase, 87. Lauri Varendi – 69. Kirill Nesterov, 71. Viktor Plotnikov
Mänguolud: +29, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.