Paide Linnameeskond läheb enam kui kolmenädalasele mängupausile vastu positiivses tujus, sest Premium liiga 14. voorus alistati võõrsil Pärnu Linnameeskond 3:0.

Tänavu pärnakaid ka kodus 4:0 nüpeldanud Paide ridades jäi mängust kollaste kaartide tõttu eemale Sander Sinilaid, puhkust sai ka kaitseliini raudvara Taavi Rähn. Nii alustasid keskkaitses seekord Juha ja Novopašin ning keskväljal Kase ja Ustaal.

Pärast avavooru võitu Tarva üle kõik ülejäänud mängud kaotanud Pärnu alustas hästi ja juba teisel minutil teeniti väga ohtlikust kohast karistuslöök. Lööm asus Martin Vunk, kelle poolt 17 meetrilt teele saadetud palli Kütt kindlalt tõrjus.

Paide sai esimesed pinged maha juba 9. minutil, kui vanameister Zahovaiko andis karistuslöögi teravalt värava ette, Pärnu puurilukk Vainu küll tõrjus, aga kohe oli jaol Paide kapten Varendi, kes palli mõnelt meetrilt väravasse koksas. Varendi jaoks oli see tänavu esimeseks tabamuseks.

Lauri Varendi

14. minutil oli Kütt jälle mees omal kohal, kui Hanson suutis pika keskvälja palli järel Paide kaitsjatest vabaneda, aga Küti õigeaegne vastutulek päästis külalised halvimast. 29. minutil pidanuks seis olema 2:0, kui Zahovaiko andis avaväravale sarnases olukorras pea identse palli kasti, kuid Kase lõi kahjuks mõnelt meetrilt lahtise palli üle lati.

Teine värav siiski tuli ja oluline, et enne vaheajavilet. 44. minutil sai Paide nurgalöögi, seekord oli Lilanderi pall hea lennuga ning Joosep Juha oli see, kes peaga palli väravasse suunas. Juha jaoks oli see karjääri esimene tabamus Premium liigas!

Pärnu naasis vaheajalt ilma Vungi ja Meltsita, keda asendasid Laurits ja Tutk. 49. minutil oldi lähedal kaotusseisu vähendamisele, kui karistuslöögi järel sai peaga löögile Laurits, kuid Paide õnneks riivas pall vaid lati ülaosa. 56. minutil mängiti kaitses mitmel juhul ebakindlalt, Pärnu mees Sarapuu purjetas läbi, kuid Kütt sai löögile näpud vahele ja Paide oli taaskord pääsenud.

63. minutil jätkus Küti hiilgav seeria, kui ta võttis mõnelt meetrilt vabalt löögile pääsenud Lauritsalt värava hiilgava jalatõrjega ära. Pärnu sai lõplikult murtud 81. minutil, kui Roosnupu sööst paremalt äärest päädis hea sööduga värava alla, kust Jasper oma hooaja viienda tabamuse erilise vaevata ära realiseeris.

3:0 paremus oli Paide jaoks hooaja viies võit ning 15 mänguga kogutud 19 punkti annavad tabelis viienda koha. Sama palju on punkte ka Tammekal, kel varuks 9. juuni mäng Tarvaga. Paide järgmine kohtumine leiab aset alles 19. juunil, kui sõidetakse külla liidriks tõusnud FC Levadiale.

Pärnu Linnameeskond – Paide Linnameeskond 0:3 (0:2)