Paide Linnameeskond tegi Premium liiga 22. voorus magusa 1:1 viigi Nõmme Kaljuga, kelle vastu viigivärava lõi Taavi Rähn mängu teisel üleminutil.

Kolm eelmist liigamängu üldskooriga 2:13 kaotanud Linnameeskond oli täna hoopis teisest puust ning võitles kogu kohtumise iga ruutsentimeetri eest. Väljakul oli üle pika aja näha ühtset meeskonda, kes tegi Kalju elu väga raskeks.

Kuigi kodumeeskond kontrollis avapoolaega, seisis Paide kaitseliin väga hästi ning vaid korra oli asi nii kaugel, et kui Juha poleks palli väravajoonelt päästnud, haaranuks Kalju eduseisu. Külaliste parima võimalusena tabas Zahovaiko löök väravaposti.

Teisel poolajal õnnestus Henrik Pürgil nurgalöögi järel 63. minutil kodumeeskond juhtima viia ning Ats Purje oli peagi lähedal skoori duubeldamisele. Paide ei jätnud aga jonni ning vahetusest sekkunud Varendi, Jasper ja Saarlas lisasid mängu värskust. Oma parimad mängud Paide särgis tegid nii keskväljal metsikult tööd rabanud Novopašin kui ka 10 peal head kvaliteeti näidanud Elhussieny.

Just egiptlase nurgalöök teisel üleminutil vaigistas Hiiu staadioni ja Kalju fännid, sest kogenud Taavi Rähn saatis palli peaga väravasse! 1:1 oli tõsiasi ning magus viigipunkt hingestatud mängu järel Paidele kuldaväärt. Lõpp võinuks olla veelgi imelisem, sest kohe järgnenud Kalju pallikaotus ja Paide kiirrünnak lõppes Novopašini löögiga raamidest üle, kui parem variant olnuks ehk sööt Saarlasele.

Nüüd seisab eeloleval laupäeval 13. augustil kell 16:00 Paide Linnameeskonna suvise Perepäeva krooniks ees kodumäng Tartu Tammekaga!

Nõmme Kalju FC – Paide Linnameeskond  1:1 (0:0)
63. Henrik Pürg – 90+2. Taavi Rähn

Hoiatused:
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 233
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Dmitri Vinogradov
Neljas kohtunik: Dmitri Kulikov

Kalju: Vitali Teleš, Karl Mööl, Henrik Pürg, Maximiliano Ugge, Andrei Sidorenkov, Igor Subbotin, Eino Puri, Artur Valikaev, Hidetoshi Wakui (46. Tarmo Neemelo), Damiano Quintieri (56. Sander Puri), Ats Purje.
Varus: Siim-Sten Palm, Jorge Rodrigues, Trevor Elhi, Janar Toomet, Sander Puri, Vlasiy Sinyavskiy, Tarmo Neemelo.

Paide: Kert Kütt, Joosep Juha, Taavi Rähn, Nikita Novopašin, Timo Lomp, Martin Kase, Michael Lilander, Meelis Peitre (62. Jasper Uwaegbulam), Omar Elhussieny, Vjatšeslav Zahovaiko (71. Lauri Varendi), Juri Jevdokimov (85. Marten Saarlas)
Varus: Sten-Marten Vahi, Johannes Kukebal, Marten Saarlas, Lauri Varendi, Roman  Starikov, Ander Ott Valge, Jasper Uwaegbulam.