Reporter: Rauno Annama, foto: Maarja Trauss

Paide Linnameeskond alistas tänavu esmakordselt Sillamäe Kalevi, võites Jasperi ja Omari väravatest kodupubliku ees 2:1.

Premium liiga 31. vooru üheks kohtumiseks oli duell Kesk-Eestis, kus Paide Linnameeskond võttis vastu neile külla tulnud Sillamäe Kalevi. Kaartiderohkes kohtumises, kus muideks välkus kaks punast kaarti, suutis Paide võtta napi 2:1 edu. Väljakuperemeeste poolelt olid resultatiivsed Jasper ning penaltipunktilt Omar Elhussieny, külaliste tabamuse eest hoolitses Deniss Tjapkin.

Kodumeeskonna jaoks algas mäng positiivses noodis, sest vähem kui veerandtunnise mängu järel asuti kohtumist juhtima. Michael Lilander pani paremalt äärelt paraja mammu tagumise posti juurde teele, kus Jasper peaga löögile sai. Mänguvahend põrkas seejärel vastu puurivahti Mihhail Starodubtsevit ja sealt väravavõrku – 1:0! Sellele järgnes periood, kus külalistel oli mitmeid võimalusi mänguseisu viigistamiseks, kuid Paide kaitse tegutses kindlalt ja ei lubanud sel juhtuda.

33. minutil tõusis Jasper äärelt keskele ning seinasöötu meeskonnakaaslasega mängides lidus julgelt trahvikasti, kus ta kukutati Oleksandr Sukharovi poolt. Patustaja nägi kollast kaarti ning võõrustajad teenisid penalti, mida läks sooritama Elhussieny. Pall lajatati kindlalt vasakule poole ning kuigi Starodubtsev viskus õigele poole, lõpetas mänguvahend oma teekonna väravas ning sellega oli seisuks 2:0 tehtud.

Pausile minnes oli Linnameeskonna mängijatel positiivne emotsioon sees, ent teist kolmveerandtundi alustades läks asi allamäge kohe esimestel minutitel, kui Paide keskkaitsja Nikita Novopašin niitis hea söödu järel värava suunas spurtinud Evgeny Kabaevi paar meetrit enne karistusalasse jõudmist viimase mehena maha ning teenis sellega otse punase kaardi. Teenitud karistuslöögi mängis lühikeselt lahti Maksim Paponov, mille järel küttis Tjapkin korraliku kuuli otse väravasse, Kütt samal ajal vaid silmadega palli teekonda saates – 2:1! Kuna Novopašinit ootas avapoolaja ja hooaja neljanda kollase kaardi tõttu nii ehk naa ees mängukeeld, siis jääb venelasest võõrleegionär nüüd eemale kahest järgmisest kohtumisest.

Head võimalused olid nii Sander Sinilaiul kui ka Volkovil, kuid mänguseis püsis seni veel muutumatuna. 63. minutil lajatas Volkov tsenderduse järel palli siseküljega väravasse, kuid suluseisu tõttu jäi ka sel korral seis endiseks. Lisaks tekitas vastane veel palju pahandust kodumeeskonna mängijatele teravuste tekitamisega ning ühel korral niideti üsna robustselt maha, mille järel välkus taaskordne kollane kaart. Toorutsevalt paraku mäng ka jätkus, kui 80. minutil Suhkarov suurel hool Vjatšeslav Zahovaikole selja tagant sisse lendas ning igati teenitult teise kollase ja ühtlasi punase kaardiga väljakult minema saadeti.

Lõpus oli küll Paidel ohtlikumad momendid, kuid Sillamäe pingutas lõpuvileni ning midagi kergelt kodumeeskonnale ei antud. Lõpus hakati juba kiirustama ning ühe pikaks läinud tsenderduse järel kõlas lõpuvile, mille järel mitmed Linnameeskonna mängijad väljakule pikali vajusid – endast oldi antud kõik ning suure pingutusega võeti kokkuvõttes napp 2:1 võit, millega vähendati vahet endast eespool, 5. kohal oleva Sillamäega kolmele punktile. Sellega säilitati väike lootus püüdmaks Ida-Virumaa klubi kinni, kuid kas Sillamäe Kalev saab paiknema 5. kohal ka pärast viimast vooru, näitab aeg. Järgmises voorus sõidab Paide külla Tartu Tammekale, kes nüüdseks jääb Kesk-Eesti klubist maha juba kuue punktiga. Sillamäe omakorda võtab suuna Hiiule, et maha pidada kohtumine Nõmme Kaljuga.

Pealelöögid: 12:14
Neist väravale: 4:5
Neist blokeeritud: 1:4
Nurgalöögid: 4:6
Suluseisud: 0:3
Vead: 10:22

Paide Linnameeskond – JK Sillamäe Kalev 2:1 (2:0)
14. Jasper Uwaegbulam, 34. pen. Omar El Hussieny – 50. Deniss Tjapkin

Hoiatused: 38.  Nikita Novopašin, 69. Jasper Uwaegbulam –  9. Deniss Malov, 15. Aleksandr Volkov, 33. Oleksandr Suhharov, 80. Oleksandr Suhharov