Paide Linnameeskond purustas Premium liiga 26. voorus kodupubliku ees Rakvere Tarva 7:0, kaks väravat lõid Sander Sinilaid ja Omar Elhussieny, Vjatšelsav Zahovaiko sai penaltile lisaks kirja koguni neli väravasöötu! Tegemist on Järvamaa esindusklubi ajaloo ülekaalukama võiduga meistriliigas, sest seniseks suurimaks võiduskooriks oli 2011. aasta 6:0 Lasnamäe Ajaxi vastu.

Mäng liiga punase laterna vastu sai Paide poolelt hea alguse, sest Sinilaid avas pealöögiga skoori juba viiendal minutil pärast Vjatšeslav Zahovaiko ideaalset karistuslööki. Kodumeeskond kontrollis avapoolaega täielikult, Sinilaid ja Nikita Novopašin keerutasid kauglöögid napilt üle lati ning kolm head võimalust jäi kasutamata Zahovaikol. Avapoolaja teisel üleminutil kukutas Rakvere väravavaht Sander Susi karistusalas Lauri Varendi ning penalti realiseerinud Zahovaiko sai kirja oma hooaja 13. värava. Kert Kütil Paide väravas sisuliselt tööd ei olnud, vaid korra tuli Florast Rakverre laenatud Juhan Jograf Siimu tugev löök üle lati tõrjuda.

Teisel poolajal lagunes Premium liigas esimest hooaega mängiv Tarvas täielikult, Paide lõi viis vastuseta väravat ning võinuks võita ka kahekohalise skooriga. Väravasadu sai alguse 50. minutil, kui Zahovaiko antud nurgalöögist lõi oma hooaja kolmanda värava Taavi Rähn. Külalised olid sihile jõudmisele lähedal kolm minutit hiljem, kui vahetusmees Joonas Ljaši terava palli värava ette suunas Varendi napilt oma väravast mööda nurgalöögiks.

paide rakvere 7_0_b

57. minutil tuli neljas värav – Sinilaid andis hea palli kasti, Zahovaiko üritas kannaga jätkata, kuid ei ulatunud pallini, milleni jõudis aga egiptlane Omar Elhussieny, kes Tarva kaitsja efektselt ära pettis ja Susist palli mööda saatis. Paar minutit hiljem võttis Susi jalatõrje väravajoonelt ära Zahovaiko hea võimaluse ja kohe seejärel saatis Elhussieny palli ristnurgast napilt mööda.

67. minutil lõi Egiptuse leegionär aga tõelise iluvärava, kui Susi oli väravast väljas ega saanud Zahovaikolt palli kätte. Järgnes pall värava ette, kust Lomp lükkas selle edasi Elhussienyle, kes ühe puutega nahkkera lati alla virutas – 5:0! Paide soovis lisa. Teist mängu järjest paremkaitsjana tegutsenud Jasper purjetas Tarva kaitseliinist läbi ja vaid Susi suurepärane tõrje luhtas Elhussienyl kübaratriki üle rõõmustamast.

Tarvas oli justkui kivistunud ning iga järgnev Paide rünnak kujutas ohtu. 69. minutil tõi Jaanus Kaasik väravajoonelt ära Zahovaiko löögi, minuti hiljem sai vanameister kirja juba kolmanda resultatiivse söödu, tehes eeltöö Jasperi väravale ja 6:0 seisule! Meelis Rooba tõi vahetustest Roosnupu, Lombi ja Varendi asemel sisse Ander Ott Valge, Jüri Jevdokimovi ja Michael Lilanderi. Neist viimane keeruas 78. minutil 25 meetrilt teele tõelise iluduse, kuid pall põrkas latist tagasi väljakule.

Lõppskoor 7:0 vormistati 87. minutil – otsustava söödu andis taas Zahovaiko ning Sinilaid lõi oma teise värava Rakvere võrku. Paidel on nüüd 26 vooruga koos 32 punkti, mida on viie võrra vähem, kui viiendal kohal asuval Sillamäe Kalevil. Juba eeloleval laupäeval 27. augustil ollakse Pärnus vastamisi sealse Linnameeskonnaga. Mäng Pärnu uuel Rannastaadionil algab kell 13.00.