Paide Linnameeskond tegi Premium liiga 13. voorus võõrsil 0:0 viigi üle tunni aja vähemuses mänginud Sillamäe Kaleviga.

Kuigi viigipunkt tähendas tänavuse hooaja hea seeria jätku Ida-Virumaal (võit Narvas ja kaks viiki Sillamäel), oli mängupildi põhjal viik selge pettumus. Esimese ohtliku olukorra lõpetuseks lõi Roosnupp mõnelt meetrilt, kuid Starodubtsev oli palli teekonnal ees.

Paide sai hea võimaluse skoori avamiseks 19. minutil, kui vastaste väravavaht mängis palli karistusalast väljas käega, mille eest tuli ka kollane kaart. Zahovaiko karistuslöök sai ohtliku rikošeti ja veeres napilt postist mööda. Taganttuule tõttu läksid tsenderdused tihtilugu pikaks, kuid samas aitas tuul kaasa ka sellele, et Starodubtsevil tuli üle lati lükata Lilanderi karistuslöök, mis keris ristnurga suunas.

Mängu käiku mõjutas oluliselt Kassim Aidara kaks kollast kaarti ja eemaldamine 30. minutil, mis andis Paidele võimaluse mängida arvulises ülekaalus üle tunni jagu. Head võimalused skoor avada olid nii Varendil kui Zahovaikol, kes ei suutnud ära kasutada 1:1 olukorda ning korra tundus, et pall oli ületanud ka väravajoone, kuid küljekohtunik arvas teisiti.

Teisel poolajal surve jätkus, aga pikad diagonaalpallid olid enamasti kodumeeskonna jaoks kergeks saagiks. Head võimalused läksid käest löökidega veidi viivitanud Roosnupul ja Toometil, parima šansi luhtas aga mõnelt meetrilt palli taevasse saatnud Varendi. Päris lõpu eel keerutas Zahovaiko karistuslöögi üle lati. Paide ridades sai Premium liiga debüüdi kirja viimasel minutil vahetusest sekkunud 17-aastane Ander Ott Valge.

Viik kasvatas Paide punktiskoori 14 mängu järel 16 peale, mis hetkel annab liigatabelis kuuenda koha. Ühe mängu vähem pidanud Tartu Tammeka on kolme punkti kaugusel. Järgmisel teisipäeval on Paide võõrsil vastamisi Pärnu Linnameeskonnaga.

JK Sillamäe Kalev – Paide Linnameeskond 0:0 (0:0)

Hoiatused: 19. Mihhail Starodubtsev, 23., 30. Kassim Aidara, 45+2. Aleksandr Volkov – 72. Sander Sinilaid
Eemaldamine: 30. Kassim Aidara