Reporter: Rauno Annama, fotod: Gertrud Alatare

Premium liiga XVIII vooru kohtumises võõrustas Paide Linnameeskond külla tulnud Tartu Tammekat. Meeskonnad paiknesid turniiritabelis kõrvuti, taaralinlased viiendal kohal, edestades Kesk-Eesti klubi üheainsa punktiga. Kohati üsna tasavägises andmises võttis lõpuks Paide suure 3:0 võidu, kübaratrikiga sai hakkama Vjatšeslav Zahovaiko, kelle tabamustest üks oli realiseeritud penaltipunktilt.

Kohtumine oli kestnud mõned üksikud minutid, kui külaliste rünnakul söödeti pall Paide kaitseliini taha, kust saadi ka löögile, ent kuna löök jäi nõrgemapoolseks, ei valmistanud see Kert Kütile suuri probleeme. Kümnendal minutil oli ka võõrustajatel ohtlik moment tekkinud, kui Michael Lilander end Karl Johan Pechteriga silmitsi leidis. Paide oli rünnakul omamas selget ülekaalu ning kuigi oli võimalus anda pass edasi palli oodanud Zahovaikole, üritas Lilander palli puurilukust üle tõsta. Löök jäi siiski liialt madalaks ja Pechter püüdis hüppelt.

_GA_2744

18. minutil vormistasid külalised senise kohtumise ohtlikuima momendi. Martin Milleri suurepärane läbisööt leidis Marek Tšernjavski, kes suunas omade kahjuks mänguvahendi ristnurgast mööda. Löök ebaõnnestus ning hea moment oli luhta lastud. Võrdne andmine käis, kuniks 23. minutil skoor lõpuks avati. Kaptenipaela kandnud Timo Lomp tegi vasakul äärel kahele vastasele ära ning hakkas andma söötu Jasper Chibueze Uwaegbulamile. Tammeka mängija sai pallile aga jala vahele ning kera suundus hoopis Zahovaikole, kes pisut kastist väljaspool olles hetk hiljem Pechteri võimetuks jättis ja võrgu sahisema pani. See oli vanameistri karjääri 200. meistriliiga tabamuseks!

Taaralinlased teenisid vahepeal kolm nurgalööki järjest ja omade momentidest kõige ohtlikuma lõpuks lajatas Tristan Koskor palli küljevõrku. Võitlust oli mängus korralikult ja seda näitas ka see, et kinniseotud peadega jätkasid mängu võõrustajate poolelt Sander Sinilaid ja külaliste poolelt Reio Laabus. Viiv enne poolaja lõpuvilet oli Tammekal taas hea võimalus, kui Andre Paju tsenderdas palli Tšernjavskile, kes puusalt löögi teele kõmmutas, kuid Kütt oli valvel ning püüdis.

_GA_2616

Pausilt tulles jätkati üsna võrdselt, omad võimalused olid nii Zahovaikol kui Koskoril, kuid ükski värav neil hetkedel ei sahisenud. 75. minutil oli kahevõitlus Tartu karistusalas palliga olnud Zahovaiko ja mänguvahendile viskunud Andre Paju vahel. Mõlemad mängijad vajusid väljakule, mille järel kõlas kohtuniku Eiko Saare vile, mis tähistas penaltit Paidele. Tammeka mehed küll protestisid antud otsuse üle, kuid peagi lõpetati vaidlemine ja Zahovaiko duubeldas eduseisu, lüües kindlalt palli vasakule, Pechter samal ajal teisele poole viskudes.

Pärast teist väravat rahunes mäng võõrustajate jaoks ära ja hakati lustima. Häid momente oli mitu, kuid neist realiseeriti vaid üks. Seda 89. minutil kui audi järel vahetusmängija Rasmus Tomson kaitsjast ja siis ka väravavahist mööda purjetas, mille järel suudeti ründaja järgnenud löök blokeerida, ent lahtise pallini jõudis esimesena jaole just Zahovaiko, kes halastamatult lõppskooriks 3:0 tegi.

Tänu võidule tõusis Paide viiendale kohale, lükates Tartu enda selja taha ja edestades neid nüüd kahe punktiga. Zahovaiko omakorda ronis väravalööjate edetabelis esikohale tänu sel hooajal löödud kümnele väravale. Nädala pärast peab Tartu kodus duelli Pärnu Linnameeskonnaga ning Paide võtab omakorda ette pika sõidu, et kohtuda võõrsil Narva Transiga.