Paide Linnameeskonna kõige suurema Premium liiga kogemustepagasiga mängija, kapten Andre Frolov, kes tuleb pühapäeval kodusel Paide kunstmurustaadionil väljakule oma 459. mänguks kõrgliigas, kinnitas mängu eel, et surinat ta kätes ega jalgades ei tunne, ent armutut võitlust lubab kindlasti.

Hooaja viies kohtumine Nõmme Kaljuga (kolm korda on kohtutud Premium liigas ja korra Tipneri karikafinaalis) võib lõppeva hooaja pronksmedali saatuse otsustada või anda emmale-kummale pretendendile kätte viimase ja otsustava trumpkaardi selle püüdmiseks. Kapten Frolov lausus täna pärast Paides lõppenud treeningut, et ootab uhiuuele tribüünile täismaja.

“Uus kunstmurustata tribüün on väljakule oluliselt lähemal kui see on näiteks linnastaadionil, seega kõik, mis sealt väljakule tuleb, on ka mängijatele lähemal ja paremini tajutav,” ütles Frolov. “See annab mängule väga palju juurde ja mängijad naudivad seda täiega, sest atmosfäär on ägedam. Kui see 400+ kohta ikka pühapäeval täis tulevad, siis võib eeldada väga mõnusat jalgpalliõhtut. Olen kindel, et rahvast tuleb rohkemgi, melu ja kõmu on mängu ümber juba praegu kõvasti.”

Sarnaselt peatreener Voolaiu poolt eile väljaöeldule kinnitas ka Frolov, et hoolimata mängu olulisusest võetakse asja vägagi rahulikult. “Olen elus ka märksa tähtsamaid mänge mänginud,” nentis ta muiates. “Muidugi on suur mäng ja palju kaalul, aga meeskond toimetab vägagi tavalises ja töises rütmis. Anname endast parima.”

Karjääri jooksul nõmmekate vastu lugematu arvu mänge pidanud kapteni sõnul on alati enne mängu õhus taktikalised üllatused, aga ennekõike valmistutakse võitluslikuks matšiks. “Kummalegi meeskonnale ma siin eelist anda ei tahaks, oleme üsna võrdsed. Koosseisu osas nad meid väga üllatada ei saa, nende mängustiiliga oleme ka tuttavad, aga valmis tuleb muidugi alati olla kõigeks. Publikule tuleb maiuspala igatahes!”

Avavile hooaja eelviimasele kohtumisele Paide Linnameeskonna ja Nõmme Kalju vahel kõlab Paide kunstmurustaadionil pühapäeval kell 17.15. Pilet kohtumisele maksab 4 eurot, sooduspilet 2 eurot. Pealtvaatajaid on ootamas tasuta kuum tee ja soojad istumisalused ning mängu ajal saab tribüünil mängida mängupäeva bingot, mille võitjale auhinnaks Paide linna kinkekotike. Poolajapausil ootab lapsi Paide Avatud Noortekeskuse poolajamäng ning selgitatakse välja Arctic Finland House’i hooaja publikumängu superfinaali võitja, kelle omaks saab torusaun Uno.

Ilmateade lubab mängupäevaks kuiva, üheksa soojakraadiga ning kerge tuulega mõnusat ilma.